Znamy już obsadę trzeciej ekstrawalki na gali „KSW X”. Rywalem Macieja Górskiego będzie Słoweniec, Bojan Kosednar.
„Zelva” – taki przydomek nosi rywal „Górala” – to najlepszy zawodnik w swoimi kraju w tej kategorii wagowej. Jak dotąd stoczył osiem pojedynków z czego sześć wygrał, a dwa razy musiał uznać wyższość rywali. O jego wysokich umiejętnościach świadczy fakt, że dostał zaproszenie od właścicieli „Sengoku” i bił się na ich gali (na tej samej, co Paweł Nastula). Mimo, iż pojedynek z Japończykiem Kazunori Yokotą przegrał, to i tak zrobił pozytywne wrażenie na wszystkich. Nie przesadzę jak powiem, że jest jednym z najlepszych w Europie.
Kosednara mieliśmy przyjemność poznać przy okazji imprezy „KSW Extra” w Dąbrowie Górniczej. Wtedy wystąpił w charakterze kornera u swojego rodaka, Marko Drmonjica. Teraz przyjedzie w roli zawodnika i bez wątpienia będzie to najtrudniejszy przeciwnik Maćka w karierze MMA.
Mierzący sto siedemdziesiąt centymetrów wzrostu i ważący siedemdziesiąt osiem kilogramów Słoweniec jest zawodnikiem niezwykle wszechstronnym. Dobrze czuje się w każdej płaszczyźnie walki, czy to stójka czy parter. Jednak „Góral” nie jest „chłopcem do bicia” i za wszelką cenę będzie chciał potwierdzić swoje aspiracje do tytuł najlepszego zawodnika w tej kategorii wagowej na naszym kontynencie.

Artur Przybysz

Na gali wystąpią też dwa holdenderscy weterani Michael Knaap (MMA 16-15-3) i Rodney Faverus (MMA 24-16-3). Pierwszy zmierzy się z Krzyśkiem Kułakiem, a drugi z Antkiem Chmielewskim.

źródło: konfrontacja.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.