SAMSUNG

Warszawa, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Katowice, Płock, Szczecin, a pod koniec roku Kraków. Miast, do których Federacja KSW zawitała ze swoimi galami jest coraz więcej. W 2015 roku dołączyć do nich może również Londyn. Tym czasem w stolicy Wielkopolski, mającej swojego mistrza Borysa Mańkowskiego i jeden z najlepszych klubów MMA w Polsce, nadal nie doczekano się gali Konfrontacji Sztuk Walki.

Poznańska hala widowiskowo-sportowa Arena ma już ponad 40 lat. Aktualnie trwają prace remontowe w obrębie budynku, są one jednak bardziej pracami technicznymi mającymi na celu odnowienie niektórych elementów, niż faktyczną modernizacją wprowadzającą Arenę w XXI wiek.

W Wielkopolsce od lat mówi się o poważnej modernizacji hali lub o wybudowaniu zupełnie nowego obiektu. Decyzja, kiedy i gdzie powinien stanąć nowy budynek miała zapaść już w 2010 roku. Cztery lata później jesteśmy w tym samym miejscu i nic nie zapowiada poważnych zmian. Tym czasem pomimo zainteresowania Federacji zorganizowaniem gali KSW w Poznaniu, szybko się raczej tego wydarzenie nie doczekamy.

Zapytany o możliwość organizacji KSW w Poznaniu współwłaściciel Federacji Martin Lewandowski odpowiedział:

Oczywiście myśleliśmy o organizacji gali w Poznaniu. Jednak rozmiar obecnej hali jest zdecydowanie za mały do tego, aby poważnie zastanawiać się nad organizacją tam KSW. W Poznaniu mamy już swoje mistrza – Borysa Mańkowskiego. Poznań, to również miejsce jednego z lepszych klubów MMA w Polsce – Ankos Zapasy, a tam wielu bardzo perspektywicznych zawodników i kilku mających już kontrakty z nami. Myślę, że jak powstanie dobrze wyposażony obiekt na około 8 tysięcy uczestników, podejmiemy wówczas rozmowy z władzami miasta.

Co na to władze miasta? Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Poznania Paweł Marciniak stwierdził, że:

Miasto Poznań, to miasto z zasady otwarte na ciekawe propozycje.

Zatem do pełnego sukcesu brakuje już tylko hali. Niestety nic nie zapowiada powstanie w najbliższej przyszłości nowego obiektu w stolicy Wielkopolski. A szkoda, bo KSW w Poznaniu mogłoby być równie atrakcyjnym wydarzeniem dla lokalnej publiczności, co KSW 28 w Szczecinie dla tamtejszych kibiców.

30 KOMENTARZE

 1. Zatem do pełnego sukcesu brakuje już tylko hali. Niestety nic nie zapowiada powstanie w najbliższej przyszłości nowego obiektu w stolicy Wielkopolski.

  jesli nic nie zapowiada ze powstanie nowa hala to mozna zapominec o ksw w Poznaniu a stwierdzenie ze brakuje juz tylko hali jest raczej srakastyczne.

 2. Wielkopolska – jedno z najbogatszych województw w Polsce, a w Poznaniu porządnej hali nie ma. Wstyd.

 3. kadrze Polski brakuje już tylko dobrych piłkarzy do zdobycia mistrzostwa Europy, stadiony już mamy Smile

 4. Artykuł tak bezsensowny, że szkoda słów…

  Coś w stylu: gdyby babcia miała wąsa to by była dziadkiem.

 5. Wstyd nie wstyd panowie Miasta muszą się po prostu zastanowić czy warto walić kolejną hale bo koszt utrzymania takiej halia jest spory. 

 6. Jak przeczytałem tytuł była nadzieja, po przeczytaniu artykułu już jej nie mam 😀

 7. To proste KSW nie chce robić gali na hali w której „walczył” Bonus BGC 😀 A tak na poważnie to fajnie by było jakby zrobili większy obiekt. KSW by było i Ankosiaki by sie cieszyli. Borys w ME 🙂 Oby hala powstała.

 8. Nagłówek w stylu interii, wp itd… Smutno, liczyłem na coś więcej. 

 9. Tragedia w tym Poznaniu…mieszkam tu 31 lat i od jakis 15 slucham o remoncie Areny lub wybudowaniu nowej hali sportowej a tu nic…Rysiek G. Woli pieniazki w kieszen schowac niz dolozyc na obiekt heheh

 10. Hehe, Jacek Losak nie ma lekko na cohones;) Rzeczywiście nie za dużo się w tym newsie dzieje, ale doceńcie chociaż, że zadał pytania KSW i władzom miasta (bo z tego co rozumiem to były autorskie pytania?) i mamy jakąś aktualną ospowiedź i wiedzę na ten temat. Podsumowując sytuację w Poznaniu: chujowo ale stabilnie.

 11. Panowie sprawa jest bardzo prosta, miasto jest konkretnie zadłużone po wybudowaniu stadionu i szanse na nową halę są nikłe.

 12. To wszystko jest wiadome od bardzo dawna. Też nie rozumiem sensu tego newsa, tym bardziej z tytułem robiącym nadzieję. Ale to raczej news na portal, żeby nowych userów przyciągnąć gdy będą szukać informacji w necie o MMA w Poznaniu, niż dla nas tu na forum, także nie czepiam się 🙂

 13. Po co mamy budować nową halę widowiskową, przecież trzeba jebnąć kolejnych 15 galerii handlowych…

 14. Po co mamy budować nową halę widowiskową, przecież trzeba jebnąć kolejnych 15 galerii handlowych…

  Bo galerie handlowe są budowane przez prywatnych inwestorów,a nie przez miasto.

 15. Po co mamy budować nową halę widowiskową, przecież trzeba jebnąć kolejnych 15 galerii handlowych…

  O! Poznań miasto super sklepów. 

 16. Bo galerie handlowe są budowane przez prywatnych inwestorów,a nie przez miasto.

  i w odróżnieniu od obiektow sportowych przynosza zyski dla ich wlascicieli a nie straty

 17. i w odróżnieniu od obiektow sportowych przynosza zyski dla ich wlascicieli a nie straty

  Czy ja wiem, Poznań City Center po równo pół roku stracił dach. Wszyscy czekają jakie atrakcje przewidują na rocznicę crazy

 18. I co te info nam dało? Coś podbnego jak kiedyś Kraków, będziecie mieli hale to będziecie mieli KSW. Jeśli chodzi o Poznań to nie ma nawet procenta szans by coś się zmieniło w kwesti nowej hali w tym mieście.

 19. W mieście gdzie rondo remontują już 4 lata na halę widowiskowo-sportową bym nie liczył. "Arena" prędzej doczeka się kolejnych 40 urodzin.

 20. W mieście gdzie rondo remontują już 4 lata

  A estakada planowo do 2019 

 21. "Zatem do pełnego sukcesu brakuje już tylko hali."

  Tylko ? Jakiez to genialne w swojej prostocie. Duzej czesci uzytkownikow tego forum, w tym niestety i mnie, brakuje TYLKO srodkow finansowych aby zorganizowac najlepsza gale w historii polskiego MMA, bo przeciez nie dobrej woli i pomyslow 🙂

 22. W moim mieście olsztynie ,też pewnie by było jakby mieli halę.Obecna hala może z 2000 pomieści ludzi i do tego to jest rudera. A więcej ludzi woli aby wybudowano stadion dla Stomilu niż halę. Wstyd

 23. Liczę, że jakaś inna Polska organizacja zrobi galę w Poznaniu, Np. PROMMAC galę z cylku Po prostu walcz. Wezmą kilku Ankosiaków i będzie fajna gala.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.