KSW X

Dziesiąta (a właściwie trzynasta) Konfrontacja Sztuk Walki wcale nie okazała się pechowa dla zawodników KSW Team, którzy wszyscy odnieśli zwycięstwa na jubileuszowej gali. Kończąc zdominowany przez KSW na naszej stronie tydzień podsumowujemy wydarzenia piątkowej gali.

W pojedynku, któremu towarzyszyło najwięcej szumu Jan Błachowicz (8-2) zmierzył się z niepokonanym Chorwatem – Maro Perakiem (12-1-1). Błachowicz, dość niespodziewanie, od początku szukał obalenia. Kiedy udało mu się przenieść walkę do parteru i próbował wyciągnąć balachę z bocznej, ale Chorwat się wywinął i wylądował w gardzie Błachowicza i zaczął ground-and-pound, którym jednak nie wyrządził sporej krzywdy przeciwnikowi. Polak jeszcze raz zagroził balachą w pierwszej rundzie ale tym razem Perak szybko cofnął swoją rękę. W drugiej rundzie Błachowicz znów zaczął od skutecznego obalenia i zajścia za plecy. Tym razem nie dał uciec Chorwatowi, zapiął najpierw trójkąt na korpus a potem, po pierwszej nieudanej próbie, zmusił Peraka do odklepania po RNC.

Krzysztof Kułak (20-8-2) pewnie wygrał na punkty z Michaelem Knaapem (16-16-3), ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że męczył się niemiłosiernie z Holendrem. Knaap, zawodnik Golden Glory, nie dostał żadnych szans, żeby pokazać stójkę bo Kułak regularnie go obalał. Wydawałoby się, że w parterze Polak nie będzie miał problemów z skończeniem zawodnika, który został poddany swojego czasu przez Martina Zawadę, ale po każdym obaleniu scenariusz był ten sam – Kułak przechodził do dosiadu, Knaap oddawał plecy, Kułak nie potrafił złapać jakiejś techniki z tej pozycji i Knaap lądował w jego gardzie. Na szczęście nie stwarzało to żadnego zagrożenia bo nawet na swoich plecach Kułak robił o wiele więcej w tej walce niż Knaap z gardy ale opisana wyżej sekwencja powtarzała się podczas dwóch rund przynajmniej kilka razy.

W, moim zdaniem, najlepszym starciu wieczoru skazywany na porażkę Maciej Górski (6-3) po raz kolejny udowodnił, że tanio skóry nie sprzedaje i wygrał wzbudzającą nieco kontrowersji decyzją sędziowską z Bojanem Kosednarem (6-3). Górski posłał Słoweńca na deski już pierwszym ciosem i zaszedł za jego plecy. Kosednar wyszedł jednak z tej opresji i trafił do półgardy Górskiego, który jednak nie dał sobie zrobić większej krzywdy w parterze. Walka zdążyła jeszcze wrócić do stójki w pierwszej rundzie, gdzie ponownie swoją przewagę zaznaczył Górski. W drugiej rundzie Kosednar był znacznie bardziej agresywny, jeśli chodzi o obalenia i nie pozwolił Górskiemu na obijanie go w stójce. O ile obrona przed obaleniami Polaka nadal nie jest na tyle dobra by kompletnie uniemożliwić Kosednarowi takedowny to przynajmniej Słoweniec musiał się przy nich sporo namęczyć co odbiło się na jego kondycji w dogrywce. Nawet zmęczony weteran Sengoku znów jednak rzucił Górskiego na matę i na 10 sekund przed końcem był niemal pewny zwycięstwa. Przez ten czas Polak zadał jednak dwa mocne ciosy, w tym latające kolano, które doszły celu i zapewne przekonały sędziów do przyznania mu zwycięstwa. Osobiście ja, jak i siedzący obok mnie Venom, oceniliśmy walkę na remis. Na szczęście zapowiedź przejścia KSW do systemu 3 rundy po 5 minut pozwoli uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

W ostatniej extra-fight Antek Chmielewski (18-4) robił dokładnie to co zapowiedział – mocna stójka, która otwiera drogę do obaleń i w parterze szukanie jakiejś okazji do skończenia walki. Jego przeciwnik, Dion Staring (15-4), obiecywał, że jest dobrze przygotowany do walki, ale po pierwszej rundzie, zdecydowanie na korzyść Chmielewskiego, był już wyraźnie zmęczony. Drugą rundę Chmielewski zaczął mocnym obaleniem ale szybko potem stracił pozycję i wylądował na plecach. Zupełnie tym nie zrażony Polak złapał rękę Staringa i wyciągnął balachę, którą poddał przeciwnika.

Polacy występujący w turnieju mieli już mniej szczęścia, niż ekipa KSW Team. Co prawda Michał Fijałka (5-0) w ładnym stylu wygrał walkę z Matijasem Barićiem (1-2) ale złamana kość sródręcza nie pozwoliła mu na kontynuowanie udziału w turnieju. Fijałka w pierwszej rundzie pokazał swoją stójkę, za co należy mu się uznanie bo kontuzji doznał na pierwszym wyprowadzonym ciosie. W drugiej rundzie wrócił już do tego z czego Berserkers Team jest znany, czyli do walki w parterze. Fijałka dwukrotnie doszedł do dosiadu, Barić oddał mu plecy i „Sztanga” natychmiast wykorzystał tą sytuację poddając Chorwata RNC.

Łukasz Woś (0-2) niestety był jedynym Polakiem, który swój występ na KSW X zakończył porażką. Nazywany „Serbskim Fedorem” Aleksandar Radosavljević (5-1) ksywkę ma bowiem mocno na wyrost. Sprowadzał co prawda Wosia do parteru, poprawiał pozycję ale jego ground-and-pound z pewnością nie doprowadziłby do płaczu żadnej Japońskiej modelki. Woś miał szansę wygrać tą walkę w stójce, gdzie był silniejszy od Serba ale cały czas się cofał czekając na dobrą okazję do kontry, której przez dwie rundy nie wyprowadził. Po 10 minutach sędziowie nie mieli problemów z przyznaniem zwycięstwa Radosavljevićowi.

Powracający do KSW Dave Dalgliesh (29-18-2) szybko uporał się z Antonym Reą (15-11), wygrywając o dziwo przez TKO z powodu ground-and-pound. Dalgliesh obalił klinczującego Reę, wepchnął go w narożnik i kiedy sędzia chciał przenieść zawodników do środka ringu Rea nie był w stanie wykonać tej instrukcji i walka dobiegła końca.

W ostatnim ćwierćfinale Petr Ondrus (7-4) rozgrzał publikę wymianami w stójce z Matteo Minonzio (8-7). Włoch, rzekomy mistrz świata muay thai zupełnie na takiego nie wyglądał chaotycznie atakując Czecha i przewracając się przy każdej próbie założenia tajskiego klinczu. Ondrus był o wiele skuteczniejszy w ofensywie i robił dobry użytek z kopnięć. Minonzio nie pokazał nic oprócz kontrowersyjnych tatuaży i decyzją sędziów już po pierwszej walce wrócił do domu.

To, czego nie mógł dokonać Łukasz Woś, szybko udało się Dave’owi Dalglieshowi w walce półfinałowej przeciw Aleksandarowi Radosavljevicowi. Już po kilkunastu sekundach prawa ręka Dalgliesha trafiła tam gdzie miała i posłała Serba na deski. Radosavljevic jakoś się pozbierał i nawet zdążył jeszcze obalić Holendra ale ten cios oprócz knockdownu spowodował też poważne rozcięcie łuku brwiowego i w połowie rundy cała twarz Serba i klatka Holendra były czerwone od krwi tego pierwszego. Wybierając bezpieczną opcję sędziowie zadecydowali o przerwaniu walki i ogłosili Dalgliesha zwycięzcą przez TKO.

W drugim półfinale kontuzjowanego Fijałkę przeciw Ondrusowi zastąpił Matijas Barić. Czech bez większych problemów uporał się z Chorwatem, który, przez niezdecydowanie sędziego rignowego, dołączył do wąskiego grona zawodników nokautowanych w jednej walce więcej niż raz. Najpierw Ondurs trafił potężnym prawym i zaczął już cieszyć się z wygranej by, dopiero po kilku sekundach, usłyszeć od Roberta Kosteckiego, że walka nie jest skończona. Ondrus wrócił więc i definitywnie zakończył sprawę kolanem, nokautując kolejny raz Barića.

Finałowa walka zapowiadała się na wymianę ciosów łeb w łeb w stójce i, przez krótką chwilę, rzeczywiście tak było. Niestety zmęczenie Ondrusa dało o sobie znać i po jednej z wymian Czech, ku zaskoczeniu publiczności padł na matę z powodu kontuzji a Dalgliesh natychmiast zaatakował i przekonał sędziego do przerwania walki finałowej w dość rozczarowujących okolicznościach.

Ze sportowego punktu widzenia KSW X było bez zarzutu i dopóki Lorenzo Feritta nie zainteresuje się ekspansją do nas (a nic na to, niestety, nie wskazuje) większych nazwisk nie zobaczymy nigdzie indziej. Oprawa wyglądała przyzwoicie choć nie obeszło się bez kompromitujących wpadek. Przede wszystkim zapowiadanie – nie dość, że konferansjer pomylił kolumnę porażek z remisami w pierwszej walce to chyba przez 2/3 gali nie był w stanie nikt go poprawić. Kasta nawet się sprawdza jako nadwiślański Kei Grant ale jeśli organizatorzy upierają się przy zapowiedziach po angielsku to chociaż niech ktoś, kto zna ten język bardzo dobrze je sprawdzi tuż przed galą bo Kaście nie udało się uniknąć kilku błędów językowych. Sędzia ringowy Robert Kostecki po raz kolejny nie miał najlepszego wieczoru, nawet abstrahując od ilości poślizgnięć na macie. Dobrze by było zobaczyć drugiego ringowego na zmianę i nie zaszkodziło by podpięcie mikrofonu by ludzie na widowni wiedzieli dokładnie dlaczego fighterzy wracają do stójki czy dlaczego walka jest przerywana.

Mimo wszystko KSW poczyniło spory postęp od pierwszej gali, którą widziałem (szósta) i generalnie od czasów kiedy wszystko jeszcze odbywało się w Championsie. Pozostaje mieć nadzieję, że w 2009 roku wreszcie uda im się gala zupełnie bez żadnych zgrzytów.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

165 KOMENTARZE

 1. bardzo rzetelny opis. od siebie dodałbym jeszcze żeby organizatorzy odpuścili sobie „intro z reporterami” – zepsuło mi klimat.

  PS: czy istnieje szansa że Nastek zawalczy kiedyś na KSW???

 2. Ondrus (po turnieju) ma rekord 7-4-0 nie 4-3-0. Rekord z Sherdoga jest nieaktualny. Nie uwzględniono chociażby przegranej z Jakubkiem.

  Petr znów pokazał że jest bardzo solidnym zawodnikiem. I mimo iż nie jest polakiem to stał się faworytem publiczności. KSW powinno nawiązać z nim jakiś dłuższą współpracę.

  Janek Błachowicz będzie niedługo na Sherdogu na tej samej pozycji co Mamed na początku tego roku. Czyli w dziale „Other Fighter’s of the Year”.

 3. podobno KSW to czyta. a jak nie to napiszmy. KSW Tram nie powinno sie ograniczac tylko do Polski. poza tymczechy sa blisko 🙂 bedzie wtedy dobrze i dla Fightera jak i KSW, poniewaz czech bedzie przyciągał i robił show

 4. Najlepsza gala KSW jak do tej pory! Cisza zwycięstwa polaków i wysoki poziom walk! Publiczność tez z gali na gale się rozkręca choć dziwne jest ze obcokrajowcom dopinguje cala sala a na walce Janka cisza. Bledy konferansjera raziły jak i bezsensowne według mnie intro, ale to detale. Sędzia 🙂 wiadomo, ale z sędziami już tak jest. Zdecydowanie brakuje drugiego sędziego ringowego. Najgorzej z wszystkiego wypada organizacja przy wejściu zresztą jak zawsze.

 5. oczywiscie taka gala musi cieszyc kazdego fanam mma,jednak kilka rzeczy bylo mocno irytujacych a jednoczesnie latwo bylo ich uniknac

  1.ponad GODZINE stania w kolejce na mrozie,wpuszczali sporo po czasie,tylko trzy wejscia,
  2.walka Kosednara z Górskim ewidentnie na korzysc pierwszego, mimo ze jestem fanem Macka to przypomina to sedziowanie jak w walce Cunnigham vs Adamek(wiemy dlaczego)
  3.ilosc remisow w rekordach zawodnikow wieksza niz szachistow

 6. poza wymienionymi już błędami, mogę dodać, że wdł. „wspaniałego” konferansjera w jednej z walk przegrał nie kto inny niż sam Semmy Schilt 🙂

 7. Dokladam swoje:
  Konferansjer i sędzia do wymiana.
  Jeśli ktoś ma pojecie o sportach walki to wie ze semmy schilt jest wielkim fighterem.
  Zwycięstwo Górskiego było najzwyczajniej niesprawiedliwe.
  No i ten najman.Wiadomo,że ktoś go zniszczy,ale po co psuc dobre imie organizacji.

 8. Sztanga złamał kość śródręcza, mysłe że gdybyn nie to zostałby zwycęscą tej gali pozdro.

 9. marcin – linkin park bleed it out .
  Musimy zrobić bunt! i rewolucje i !…. Nie no ponoiosło mnie. Ale potrzebujemy kogoś kto wszystko napisze zorganizuje 😀 (ja naserio z tą petycją) ale by mogli wcielić więcej fighterów z europy! Mój faworyt min Aziz Karaoglu.

 10. dla mnie zajebista gala, jarałem się walkami jak arab kursem pilotażu, oczywiście były minusy (jak zawsze i wszędzie) szkoda tylko, że cały czas sędziowie sa najsłabszym punktem KSW, ale i tak ogólna ocena bardzo wysoka, moim skromnym zdaniem do tej pory najlepsza gala w Polsce.

 11. jestem dziennikarzem sportowym, a mma interesuje sie od 2005 roku i szczerze mowiac moje obserwacje sa takie:
  maciek i martin sa bardzo marnymi ogranizatorami
  zly konweransjer
  fakt KSW sie rozwija,ale przez 13 gal mozna rozwinac sie o wiele bardziej
  no i najwiekszy minus to slaby turniej… do dobrych zawodnikow zalicze fijalke, dava i petra, a reszta? Serbski fedor, swietny wloch, antony rea? bardzo slabi zawodnicy.
  na koniec extra fight, gdzie sa tacy zawodnicy jak grabowski, tredowski, materla? ksw team prezentuje wysoki poziom ale jest tam za malo utalentowanych polakow…

 12. Dla mnie góral zapewnił sobie zwycięstwo w dogrywce 2 ostatnimi kolankami, pierwsza runda dla polaka druga dla serba. Trzeba dodać że Maciek do walki wyszedł z kontuzjowanymi żebrami. Ogólnie zajebista gala (najlepsza na jakiej byłem), tylko ten zapowiadacz

 13. Panie „Redaktorze” – celowo w cudzysłów wzięłem słowo redaktor ! W takim razie poza czytaniem „Gościa Niedzielnego” co weekend polecam przeglądanie więcej for o tematyce MMA bo od 2005 roku postępy jakie Pan poczynił, w porównaniu z postępami federacji KSW to przyznam szczerze, że blado Pan wypada ! Michał Materla zwyciężył na VI edycji KSW, a co do wspomnianego Damiana Grabowskiego, to sam Damian w swoim ostatnim wywiadzie wspomniał, iż prowadził/prowadzi nadal rozmowy z federacją KSW – Na chwilę obecną wygrywając walkę za walką na europejskich galach MMA ! Reasumując, więcej zaangażowania, bo 3 lata jak z bicza strzeliły, a Pan jak żeś był z ręką w nocniku, tak żeś Pan dalej jest..

 14. Witam.
  Dobrze, że to był ostatni turniej to tylko na + dla KSW
  Superfighty były o wiele mocniejsze niż ten cały turniej ale nie dziwmy się uznani zawodnicy nie mają ochoty walczyć 3 walk jednego wieczoru wolą przygotować się do jednej.
  Mam nadzieję, że dzięki temu na następnym KSW zobaczymy przynajmniej 10 walk i więcej utalentowanych polskich fighterów a mniej „fedorów” inwestujmy w młodych zawodników z Polski!!

 15. na drugi raz piszcie jak dajecie spojler na głównej. ja rozumiem że po tytule można się domyslic ze spojler w srodku jest, ale nie na glownej.

 16. Ja się zgadzam z dziennikarzem, liczyłem na dobre wejście MCC, ale cóż, nie wyszło :/ na KSW 10 zaprosiłem 4 znajomych gwarantując zajebistą gale, ale jak zobaczyłem wstęp to :OooOOOooO prawie spaliłem sie ze wstydu, a oni pękali ze śmiechu słuchając konferansjera

 17. „Konfrontacja Sztuk Walki wcale nie okazała się pechowa dla zawodników KSW Team, którzy wszyscy odnieśli zwycięstwa na jubileuszowej gali.”

 18. Czy bedzie dzis powtorka na normalnym Polsacie?? Nadal nie ma vdeo z walk w sieci…..gdzie sa poslkie fani MMA???!! szok poprostu!!

 19. Panie dziennikarzu przez te trzy lata pojawili się utalentowani zawodnicy tacy jak Janek Błachowicz którego walki świadczą o jego wysokim poziomie i wspaniałym talencie. Gdyby Szanowny Pan zechciał zauważyć to Antek Chmielewski przegrał walkę z Jankiem właśnie podczas KSW 9 i od tego czasu podszkolił się w technikach uderzanych dzięki czemu podczas ostatnich dwóch edycji KSW wygrał ze swoimi przeciwnikami w świetnym stylu.
  Gdyby Pan zechciał zauważyć to co prawda można narzekać na poziom naszego MMA ale nie można ignorować że wielu zawodników z Polski podwyższa stale swój poziom. Więc zamiast pisać durnoty mógłby Pan zauważyć jak wiele wysiłku i pasji zawodników w Polsce trenujących MMA spowodowało wzrost poziomu tego sportu.
  MMA w Polsce to nie tylko KSW ale inne gale, i inni świetni zawodnicy bardzo perspektywiczni. Pańska krytyka odnośnie poziomu zawodników w Polsce świadczy że nie zna się Pan na temacie.
  Co do przygotowania Gali to moim zdaniem konferansjer dał ciała na całej linii, gdyż pomyłki nieważne czy je się powie po polsku czy też po angielsku pozostaną pomyłkami. Poza tym zapowiadanie zawodników w języku angielskim podczas Gali odbywającej się w Polsce i przed Polska publicznością przypomina mi słynną scenę z Misia na lotnisku.
  Co do sędziowania to się nie wypowiadam gdyż nie znam się na tym.

 20. kk Mogłeś powiedzieć kolegom żeby skupili się na walkach, ale pewnie pojęcia o mma nie mieli wiec konferansjer i wstęp były dla nich najważniejsze. A pan dziennikarz niech przeanalizuje ile w tym czasie organizacji upadło!!

 21. Co do osób piszących na temat kontuzji Michała Fijałki. Doznał od złamania palca, a nie kości śródręcza.

 22. Można, niemożna, w komunikacie jasno podali, że Sztangi nie dopuścił lekarz. Z rozciętym łukiem brwiowym też większość zawodników chciałaby dalej walczyć, ale lekarz zabrania i nie ma dyskusji, więc Fijałka pewnie nie miał dużo do powiedzenie w tej kwestii.

 23. nie można osobno 🙂
  Co do Fijałki patrzcie na walkę Bobbego Lashleya tam jego oponent miał rozwaloną głowę i sędzia nie dopuścił go do walki.

 24. W sumie wszystko zostało już powiedziane, ale chciałbym podzielić się paroma swoimi refleksjami:
  – cieszą mnie zwycięstwa Polaków, ale przede wszystkim wysoki poziom walk! Jest na co patrzeć i nawet w skali Europy poziom niektórych był mistrzowski
  – szkoda mi Sztangi – był moim faworytem i jestem przekonany, że gdyby nie kontuzja sporo by namieszał (choć taktyka stójkowa w 1 rundzie walki moim zdaniem bez sensu)
  – walka Ondrus-Minonzio zapewne dla niektórych najbardziej widowiskowa, ale wedł mnie to nie wyglądało jak walka MMA na poziomie a rozróba pod knajpą, gdzie jeden uczestnik jest już kompletnie najebany. Włoch sam się przewracał, trzepał łapami chaotycznie jak wiatrak, walił tymi cepami a techniki w sumie zero. Do tego jego zachowanie – celowe wpychanie palców do oka Czecha, a gdy ten pokazuje, że został sfaulowany to jeszcze mu szybko 2 razy przypierdolić…a w ogóle zupełna 1-płaszczyznowość, zero parteru…według mnie ta walka by bardziej pasowała do ogródkowego grilla niż na ring szanującej się promocji
  – zupełny brak umiejętności parterowych niektórych zawodników
  no i to na co każdy zwrócił uwagę…
  – zapowiadacz kompletnie do bani, pomyłki w rekordach, nazwiskach i to wielokrotne. To jest porażka, byle żur spod sklepu by za flaszkę lepiej się przygotował i nie walił takich gaf. A jeśli już zaplanowano zapowiadanie w innym języku, to powinien to robić ktoś, kto ten język zna! Benedykt czyta z kartki lepiej po polsku niż konferansjer pitolił po angielsku
  – sędzia musi działać zdecydowanie – przerywam pojedynek TAK albo NIE. Niedopuszczalne jest takie 'być może przerwę, albo nie chwilka, pomyliłem się, bijcie się dalej’. Ładnie ujęto tą kwestię w relacji mówiąc o podwójnym KO 😀 w pełni też popieram pomysł, by sędzia miał mikrofon i widzowie nie mieli wątpliwości co się na ringu dzieje.
  Trzeba jednak umieć uczciwie ocenić, że organizacja imprezy jest na coraz wyższym poziomie i zapewne ten trend będzie utrzymywany. Poza tym za najważniejsze i tak uważam walki, które jak już wspomniałem, cieszyły moje oko

 25. Hej, kilka słów sprostowania. Mam złamaną kość śródręcza prawej dłoni. Kontuzji doznałem przy pierwszym prawym prostym. Była to pierwsza minuta walki. Dla tych którzy uważają, że z taką kontuzją można walczyć wielki szacunek, bo trzeba być na prawdę twardzielem żeby bić się, kiedy kostka czwartego palca znajduje się po środku dłoni. Trzy tygodnie gipsu, mam nadzieję, że obejdzie się bez operacji. Uwierzcie mi, że chętnie walczyłbym dalej, ale niestety… Pozdrawiam wszystkich fanów mma w Polsce. Dziękuję za doping.

 26. ja gale mogę podsumować słowami crocopa z wywiadu którego udzielił po wizycie na jednej z gal KSW: „wiejska impreza”.Jeśli chcą robić wioche to niech przynajmniej poważnych zawodników,jak Schilt,nie zapraszają,Bo tylko wstyd w świat idzie.

 27. można gdzieś zobaczyć , zassać gale??
  rzućcie jakimiś namiarami
  z góry dzięki

  gg 4220780

 28. Przyznam się, że gali jeszcze nie ogladałem. Akurat tego dnia mnie kumpel odwiedził, a next ranek do Sochaczewa na zawody jechałem. Tym niemniej myslę, że wszystkim zwycięzcom należą sie gratulacje.
  Nawet z małą kontuzją nie ma co się pchać do walki. Co dopiero z uszkodzona dłonią. Tak, wiem, że były przypadki zwycięstw mimo to. Ale jeszcze wiecej przegranych dzięki temu, a nawet i powikłań. Zdrowie przede wszystkim! Michałowi zyczę szybkiego powrotu do pełni formy i dalszych udanych występów na ringach. Choć przyznaję, ze kibicowałem raczej kolegom z zespołu, czyli Radoslawjewiczowi i Błachowowiczowi.
  A propos kontuzji Michała, trochę szkoda, ze nawet w ostatnim turnieju nie zorganizowano walki rezerwowej, ale widać, taka koncepcja organizatorów.
  Padło nazwisko Damiana Grabowskiego. Damian jest jak najbardziej zainteresowany startami w Polsce. Rozmawiał w tej sprawie i z KSW i BS. Teraz wybrał start we Włoszech, dwa dni po KSW, niestety kontuzja kolana uniemozliwiiła go. Wcześniej na BS4 nie udało nam sie dojść do porozumienia z przeciwnikiem, a było juz zbyt późno na wartosciowe zastępstwo. Tym niemniej myślę, że niedługo zobaczymy Damiana w akcji.

 29. Ondrus po KSW ma rekord 9-3-0!!!! Jego oficjalny rekord przed zawodami był 7-2-0!!!

 30. Ogladalem wczoraj gale, super! Tylko wywalic tego grubego anonsjera ktory mili recordy…totalna porazka i sedziego ktory na ringu zachowuje sie jakby zobaczyl diabla!! do dupy !!

 31. ja rozumiem że zdrowie zawodników jest najważniejsze tylko jak wspominam jak mark kerr wygrał turniej z złamana ręką to były czasy vale tudo

 32. Zupełnie subiektywna prośba. Panowie, można by było zrobić osobny temat – filmy z walk KSW X (Podobnie jak walkę Adamek vs Cunningham) „R2D2” – KAWAŁ DOBREJ ROBOTY KOLEGO !

 33. gdzie mozna obejrzec i kiedy powtorke ksw w tv? nie moge nigdzie znalesc

 34. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 35. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 36. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 37. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 38. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 39. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 40. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 41. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 42. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 43. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 44. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 45. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 46. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 47. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 48. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 49. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 50. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 51. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 52. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 53. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 54. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 55. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 56. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 57. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 58. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 59. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 60. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 61. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 62. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 63. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 64. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 65. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 66. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 67. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 68. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 69. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 70. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 71. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 72. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 73. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 74. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 75. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 76. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 77. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 78. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 79. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 80. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.