
Już w listopadzie organizacja KSW po raz czwarty w historii zawita ze swoim wydarzeniem do Szczecina. Jak ogłoszono w programie „Bez Gardy” w CANAL+ w walce wieczoru gali XTB KSW 112 dojdzie do konfrontacji o tymczasowy pas mistrzowski wagi piórkowej. W starciu tym Patryk Kaczmarczyk (12-3, 3 KO, 2 Sub), numer jeden rankingu tej kategorii wagowej, zmierzy się z numerem dwa, Adamem Soldaevem (10-2, 6 KO, 1 Sub). Pojedynek odbędzie się 15 listopada w hali Netto Arena.
Patryk Kaczmarczyk rywalizuje w KSW od roku 2021. W tym czasie stoczył dziewięć pojedynków, z których sześć wygrał. Ostatni raz walczył w styczniu tego roku i zwyciężył z Ahmedem Vilą. Do klatki miał wrócić w lipcu, ale kontuzja wyeliminowała go z walki z Leo Brichtą. Reprezentant RKT Radom w roku 2024 walczył już o tymczasowy pas wagi piórkowej, ale musiał uznać wyższość Roberta Ruchały. Kaczmarczyk ma na swoim koncie piętnaście zawodowych konfrontacji, z których dwanaście wygrał. W KSW zdobył dwa bonusy za najlepsze starcia i jeden za najlepszy nokaut wieczoru. 27-latek w swojej karierze sięgnął po tytuł mistrzowski organizacji Armia Fight Night. Został również nagrodzony prestiżową statuetką Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku 2020”.
Adam Soldaev ma za sobą sześć pojedynków w KSW, z których pięć wygrał. Ostatni raz rywalizował w lipcu, kiedy to wszedł do walki z Leo Brichtą w zastępstwie za Patryka Kaczmarczyka i w pięknym stylu znokautował Czecha. Skończenie to zostało nagrodzone bonusem i było to trzecie wyróżnienie za najlepszy nokaut zdobyte przez Soldaeva w okrągłej klatce. Reprezentant WCA Fight Team zaraz po ostatniej walce spotkał się twarzą w twarz z Patrykiem Kaczmarczykiem i w ten sposób panowie przypieczętowali swój najbliższy pojedynek. Soldev, który jest po trzech wygranych z rzędu, ma na swoim koncie dwanaście zawodowych konfrontacji, z których dziesięć wygrał. Siedem razy tryumfował przed czasem, a sześć razy robił to już w pierwszej rundzie starcia.
Walka wieczoru | Main event
Walka o tymczasowy pas kategorii piórkowej | KSW Interim Featherweight Championship Bout
65,8 kg/145 lb: Patryk Kaczmarczyk #1 (12-3, 3 KO, 2 Sub) vs. Adam Soldaev #2 (10-2, 6 KO, 1 Sub)
źródło: informacja prasowa


























38 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
UFC Heavyweight
UFC Heavyweight
UFC Bantamweight
NoLife FC
Roshi
KSW Lightweight
UFC Light Heavyweight
Brutaal Middleweight
Bellator Bantamweight
UFC Middleweight
Legacy FC Bantamweight
UFC Middleweight
WSOF Bantamweight
Moderator
Roshi
UFC Heavyweight
Roshi
BAMMA Heavyweight
UFC Light Heavyweight
UFC Middleweight
Loża Szyderców
UFC Heavyweight
Lejdis Fajt Najt
Maximum FC Lightweight
UFC Middleweight
Roshi
UFC Middleweight
UFC Middleweight
PRIDE FC Middleweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/81347/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>