Rok 2016 powoli dobiega końca. Dobre wiadomości i wiele radosnych emocji przeplatało się w tym roku z tragicznymi i smutnymi informacjami, które napływały do mediów i fanów ze świata polskiego MMA. W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami 2017 przedstawiamy wam liczbowe podsumowanie działań największej organizacji mieszanych sztuk walki w Polsce – KSW.
Gale:
4 – KSW sumiennie trzyma się organizacji czterech gal w ciągu roku. W 2016 roku odbyły się gale z numerem 34, 35, 36, 37. Każda z nich zorganizowana była w innej części Polski. W tym roku federacja odwiedziła kolejno: Warszawę, Trójmiasto, Zieloną Górę oraz Kraków.
Walki:
35 – Tyle łącznie walk mogli oglądać fani MMA w trakcie czterech gal zorganizowanych przez KSW. Jest to dokładnie taka sama liczba pojedynków co w 2015 roku.
10 – Tyle starć miało w tym roku charakter mistrzowski. Dwukrotnie w walce o pas zaprezentowali się Tomasz Narkun, Mateusz Gamrot i Karol Bedorf oraz Artur Sowiński. Raz błyskotki na biodrach bronili Borys Mańkowski oraz Mamed Khalidov. W ubiegłym roku mistrzowskich starć było o trzy mniej.
15 – Taka jest ilość pojedynków polsko – polskich na galach KSW w 2016 roku. To o dwa starcia bratobójcze więcej, niż odbyło się w 2015 roku. To 42,86% wszystkich walk w tym roku.
3 – To ilość walk, która odbyła się w 2016 roku w umownym limicie wagowym.
2 – Tyle odbyło się w tym roku pojedynków kobiecych. Oba były częścią karty walk KSW 36 w Zielonej Górze. W jednym z nich Diana Belbita pokonała Katarzynę Lubońską, w drugim Ariane Lipski technicznym nokautem posłała na deski Sheilę Gaff. To taka sama ilość co w roku ubiegłym, z tą różnicą, że w 2015 roku aż dwie Polki weszły do klatki KSW. Pierwszą z nich była Karolina Kowalkiewicz, drugą wspomniana już Katarzyna Lubońska.
1 – Zaledwie raz w tym roku w klatce KSW odbył się zagraniczny pojedynek. Stoczyły go wspominane wcześniej Ariane Lipski i Sheila Gaff. To zaledwie 2,85 % walk w tym roku.
14-5 – To bilans, który w 2016 roku cechuje pojedynki Polska vs. Reszta Świata. Naszym zawodnikom nie udało się zachować czystego konta na dwóch ostatnich galach w tym roku. Ujemy bilans zanotowano jedynie na gali KSW 37 (2-3). Rok temu bilans walk Polaków z zawodnikami zza granicy wynosił 12-6.
Zawodnicy:
56 – Tylu zawodników zaprezentowało się w 2016 roku w klatce KSW. To o trzech zawodników więcej niż w 2015 roku.
20 – To ilość zawodników z zagranicy, którzy w 2016 roku zawalczyli dla federacji KSW.
3 – Tyle walk ma na koncie tegoroczny rekordzista. A jest nim zawodnik dywizji półciężkiej – Marcin Wójcik, który swoje umiejętności w klatce pokazał na gali KSW 34, 35 oraz 37.
3 – A tylu nowych mistrzów powitała w 2016 roku organizacja KSW. Raz swoje panowanie potwierdził Mateusz Gamrot, który na gali KSW 35 w końcu wrócił do domu z mistrzowskim pasem. Dwa razy natomiast błyskotka zmieniła swojego właściciela. Oba te przypadki miały miejsce na gali KSW 37. Nowym mistrzem dywizji piórkowej został Marcin Wrzosek (po walce z Arturem Sowińskim na KSW 37), w wadze ciężkiej na tron wskoczył natomiast Fernando Rodriguez Jr (po zwycięstwie nad Karolem Bedorfem na KSW 37).
Czas:
1 godzina 5 minut i 50 sekund – To czas najkrótszego w tym roku widowiska, którym była gala KSW 34 w Warszawie. W karcie walk znalazło się wtedy 8 pojedynków, z czego 5 zakończyło się przed czasem.
1 godzina 55 minut i 58 sekund – To natomiast czas najdłuższej gali KSW w tym roku, którym było KSW 35. Gala w swojej karcie miała 9 walk, a tylko dwie z nich zakończyły się przed czasem.
5 godzin 35 minut i 28 sekund – Tak prezentuje się łączny czas emocji, jakich dostarczyły nam walki w na galach federacji KSW (w danych uwzględniony jest jedynie czas wszystkich walk).
1 minuta i 20 sekund – Tyle trwał najkrótszy w tym roku pojedynek, w którym Mariusz Pudzianowski powalił na deski Pawła „Popka” Mikołajuwa.
14 minut i 58 sekund – Tyle natomiast najdłuższy, ale skończony przed czasem pojedynek w 2016 roku, którego bohaterami byli Roman Szymański i Sebastian Romanowski.
Nokauty, poddania, decyzje
I. Decyzje
II. Poddania
III. KO/TKO
WAGA CIĘŻKA
Mistrz: Fernando Rodriguez Jr.
Najkrótsza walka: Mariusz Pudzianowski vs. Paweł Mikołajuw (1:20, KSW 37)
Zawodnicy, którzy walczyli w wadze ciężkiej w 2016 roku (+ bilans walk z tego roku): Karol Bedorf (1-1), Mariusz Pudzianowski (1-1), Szymon Bajor (1-0), Fernando Rodriguez Jr. (1-0), Marcin Różalski (1-0), Michał Kita (1-0), James McSweeney (0-1), Jędrzej Maćkowiak (0-1), Michał Włodarek (0-1), Paweł “Popek” Mikołajuw (0-1).
WAGA PÓŁCIĘŻKA
Mistrz: Tomasz Narkun
Najkrótsza walka: Tomasz Narkun vs. Cassio Barbosa de Oliveira (1:46, KSW 34)
Zawodnicy, którzy walczyli w wadze półciężkiej w 2016 roku (+ bilans walk z tego roku): Marcin Wójcik (3-0), Tomasz Narkun (2-0), Remeau Sokoudjou (0-1), Marcin Łazarz (0-1), Tomasz Kondraciuk (0-1), Cassio Barbosa de Oliveira (0-1), Michał Fijałka (0-1).
WAGA ŚREDNIA
Mistrz: Mamed Khalidov
Najkrótsza walka: Antoni Chmielewski vs. Svetlozar Savov (1:42, KSW 34)
Zawodnicy, którzy walczyli w wadze średniej w 2016 roku (+ bilans walk z tego roku): Michał Materla (2-0), Antoni Chmielewski (1-1), Mamed Khalidov (1-0), Aziz Karaoglu (0-1), Svetlozar Savov (0-1), Rousimar Palhares (0-1).
WAGA PÓŁŚREDNIA
Mistrz: Borys Mańkowski
Najkrótsza walka: Maciej Jewtuszko vs. Krzysztof Kułak (7:18, KSW 34)
Zawodnicy, którzy walczyli w wadze półśredniej w 2016 roku (+ bilans walk z tego roku): Borys Mańkowski (1-0), Rafał Moks (1-0), Kamil Szymuszowski (1-0), Maciej Jewtuszko (1-0), Aslambek Saidov (1-0), Yasubey Enomoto (0-1), Krzysztof Kułak (0-1), John Maguire (0-1), Mindaugas Verzbickas (0-1), Robert Radomski (0-1).
WAGA LEKKA
Mistrz: Mateusz Gamrot
Najkrótsza walka: Mansour Barnaoui vs. Łukasz Chlewicki (3:09, KSW 37)
Zawodnicy, którzy walczyli w wadze lekkiej w 2016 roku (+ bilans walk z tego roku): Mateusz Gamrot (2-0), Łukasz Chlewicki (1-1), Mansour Barnaoui (1-1), Grzegorz Szulakowski (1-0), Maciej Kazieczko (1-0), Mariusz Mazur (0-1), Azi Thomas (0-1), Bartłomiej Kurczewski (0-1), Renato Gomes (0-1).
WAGA PIÓRKOWA
Mistrz: Marcin Wrzosek
Najkrótsza walka: Kleber Koike Erbst vs. Leszek Krakowski (4:24, KSW 36)
Zawodnicy, którzy walczyli w wadze piórkowej w 2016 roku (+ bilans walk z tego roku): Marcin Wrzosek (2-0), Artur Sowiński (1-1), Kleber Koike Erbst (1-0), Filip Wolański (0-1), Leszek Krakowski (0-1), Fabiano Silva (0-1).
WALKI KOBIECE
Najkrótsza walka: Ariane Lipski vs. Sheila Gaff (2:09, KSW 36)
Zawodniczki walczące w 2016 roku (+ bilans walk tego roku): Ariane Lipski (1-0), Diana Belbita (1-0), Katarzyna Lubońska (0-1), Sheila Gaff (0-1).
*Do rekordu zawodników nie zostały dodane umowne limity wagowe
35 walk i przestałem czytać 😉
Liczby powalają :confused::o o:
to UFC zrobiło w 3 dni podczas tegorocznego Fight Week :dobry:
UFC zrobiło więcej gal niż KSW walk w tym roku.:dobry:
20 – tyle kontroli antydopingowych przeprowadziła w KSW Komisja do zwalczania dopingu w sporcie w roku 2016.
Naprawdę?:benny:
Dowcipniś 😉
Czyli jednym słowem:
Rekordowy
Rekordowy
Rekordowy
Rekordowy
W piórkowej Filip Wolański ma bilans 1-1 i brak mi tu Denilsona de Oliveiry 😉
Nie dodawałam tu umownych limitów wagowych 😉
Aha 😉
to byly jakies kontrole antydopingowe czy to zwykly pic na wode fotomontaz?
pod bandera KSW, walcza sami niesmiertelni gladiatorzy
plus ze ci sie chcialo @duubertowa
ale cholera, to juz przestaje byc smieszne
35, TRZYDZIESCI PIEC, klekajcie narody
24 walki zorganizowało Rizin w ciągu weekendu.
Z fejsa " W przyszłym chcielibyśmy zobaczyć jednak przynajmniej jedną galę więcej"
Zobaczymy prawdopodobnie 1 galę mniej 🙂
Także ubolewam co do ilości gal w roku.
Wyobrażam sobie jak Kawul spotyka się przy biznesowej kolacji z Ben Ladenem czy innym Kimirsenem i mówi mu tak: Wiesz jesteśmy drugą co do wielkości światową organizacją MMA no i najlepszą w Europie. W zeszłym roku zrobiliśmy 4 GALE a w tym to zrobimy ze 3. Walczy u nas Pudzian, popek i pracujemy na ściągnięcem Tyberiusza.
O kurwa :lol:polałem się :rofl:
Ja pierdole właśnie do mnie dotarło, że w tych 35 walkach są takie tuzy mma jak Kasia Lubońska, Popek, Różal i Pudzian :DC:
Było Magda zrobić podsumowanie, które walki warto było obejrzeć, na palcach jednej ręki byśmy się zatrzymali.
My chyba już przestaliśmy dawno ubolewać. Teraz to jest zwyczajnie śmieszne 😆
Doceniam wysiłek przy liczeniu tego wszystkiego ale nie robi to na mnie wrażenia 😎
@dubertowa się namęczyła to się liczy 😉 a że te statystki to żadne statystyki – bo np. próba z "5" to żadna próba to już inna sprawa.
Niesamowita porcja wiedzy! Dzięki @duubertowa ! Keep on the good work 🙂
:heart:
Skąd przepisałaś ?:beer:
W KSW nie ma kontroli antydopingowych :siara:. Co do liczb to nie stawiajcie ksw przy ufc potrzeba czasu, żeby ta gala rozrosła się na taką skale.
:siara:
:DC::DC::DC:
wiem ze nie ma ale skad te liczby? lol
wiem ze nie ma ale skad te liczby? lol
Kawał dobrej roboty :applause:
Choć trzeba przyznać że mizernie wyglądają te liczby KSW.. w 2017 roku nie będzie nic lepiej.
Kawał dobrej roboty :applause:
Choć trzeba przyznać że mizernie wyglądają te liczby KSW.. w 2017 roku nie będzie nic lepiej.
stąd
stąd
a ok:joer:
a ok:joer:
Porażające statystyki.
Zabrakło mi na końcu zdania w stylu "KSW pobiło w tym roku również rekord sprzedaży PPV"
Porażające statystyki.
Zabrakło mi na końcu zdania w stylu "KSW pobiło w tym roku również rekord sprzedaży PPV"
KSW w liczbach:
1 – tylu karłów wystąpiło w widowiskach w 2016 roku.
KSW w liczbach:
1 – tylu karłów wystąpiło w widowiskach w 2016 roku.
Dodam jeszcze ze statystyk:
1 – tyle razy zagrano na KSW hymn Al-Kaidy,
800 000 PLN – tyle wyniosła rekordowa kara dla zawodnika federacji, której i tak nikt nigdy nie egzekwował,
over 9000 – tyle fikołków wykonano podczas walki wieczoru na gali KSW 35
Dodam jeszcze ze statystyk:
1 – tyle razy zagrano na KSW hymn Al-Kaidy,
800 000 PLN – tyle wyniosła rekordowa kara dla zawodnika federacji, której i tak nikt nigdy nie egzekwował,
over 9000 – tyle fikołków wykonano podczas walki wieczoru na gali KSW 35