ksw vs vr_media

Informacja prasowa:

KSW jako pierwsza organizacja MMA na świecie zrealizowała galę w  rewolucyjnym systemie video360. Kooperacja największej organizacji MMA w Europie oraz polskiej firmy Immersion zaowocowała pierwszym historii utrwaleniem tej rangi wydarzenia mieszanych sztuk walki w pionierskiej technologii, która dopiera wkracza w świat rozrywki.

Próbka naszej współpracy podczas niedawnej gali KSW 34 jest dostępna w materiale poniżej, dzisiaj możemy już jednak ogłosić, że jest to tylko przedsmak tego co czeka kibiców w niedalekiej przyszłości. Kolejny krok na naszej drodze wykonamy już podczas hitowej gali KSW 35, 27 maja w Gdańsku/Sopocie.

„Raz na jakiś czas w każdej branży przychodzi moment, w którym czujesz, że dzieje się coś cholernie ważnego.” – mówi współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski. „Po moim pierwszym spotkaniu z chłopakami z Immersion obudziłem się rano i zrozumiałem, że w tym sporcie wiele się już wydarzyło, ale najlepsze dopiero się wydarzy. Otwierają się wrota do zupełnie nowych doświadczeń dla widza, te wrota pozwolą nam spojrzeć szerzej na MMA na całym Świecie. Cieszę się, że KSW jest w tym pionierem.”

„Immersion to założona ponad dwa lata temu w Warszawie firma będąca jednymi z pierwszych na świecie twórców zaawansowanych aplikacji na wszelkiego rodzaju wyświetlacze wirtualnej rzeczywistości. Nasza firma ma w swoim portfolio zarówno szereg aplikacji użytkowych czy szkoleniowych jak również rozrywkowych. Wraz z KSW, opracowujemy rewolucyjny system prezentacji widowisk sportowych w systemie video360 dzięki czemu damy kibicom możliwość oglądania walk z zupełnie nowych perspektyw oraz przeżywania wydarzeń w sposób do tej pory niespotykany.” – tłumaczy Piotr Baczyński CEO Immersion

Aby poczuć emocje panujące w trakcie gali i móc swobodnie rozglądać się po nagranym materiale należy odtworzyć film w specjalnych goglach VR jak np. Google Cardboard czy Samsung Gear VR, w przeglądarce Chrome lub w aplikacji YouTube na smartfonie.

42 KOMENTARZE

 1. 3:22 – Kawul pod klatka kręci się jakby miał owsiki w dupie
  3:59 – Martin gotowy na After Party
  Fajna sprawa, zwłaszcza jesli chodzi o pokój ring girls

 2. 2012M-1 Global. F.Emelyanenko przeciwko P.Hizzo. Broadcast bitwy w trybie panoramy 360pamiętam Patrzyłem

 3. Peer

  W czym odtworzyliście filmik?

  Opera.
  Ogólnie inicjatywa fajna. Mogliby coś takiego zorganizować na ksw.tv przy okazji gal.

 4. Peer

  Też odtworzyłem po prostu filmik w operze i nie specjalnie widzę tam coś fajnego…

  Powinieneś mieć w rogu takie cztery przyciski do kontrolowania obrazu. Choć powinno się to otwierać w Google Chrome, bo w przeciwnym wypadku możesz po prostu nie mieć tej opcji. 😆

 5. Peer

  Też odtworzyłem po prostu filmik w operze i nie specjalnie widzę tam coś fajnego…

  nie masz w lewym górnym rogu opcji by operować na 360 stopni?

 6. Miszon

  nie masz w lewym górnym rogu opcji by operować na 360 stopni?

  Właśnie nie mam i się zastanawiam, o co tu chodzi? 😀

 7. Peer

  Też odtworzyłem po prostu filmik w operze i nie specjalnie widzę tam coś fajnego…

  W lewym górnym rogu masz joystick 😉
  Brawo dla KSW

 8. Peer

  Właśnie nie mam i się zastanawiam, o co tu chodzi? 😀

  Odtwórz w Chrome. Będzie najlepiej. 😉

 9. Peer

  Też odtworzyłem po prostu filmik w operze i nie specjalnie widzę tam coś fajnego…

  Spróbuj jeszcze "złapać" za filmik, tzn. kliknij w dowolnym miejscu na ekranie (oczywiście w obszarze filmu) podczas wyświetlania i nie puszczając przycisku (lewego), ruszaj myszką. Powinieneś mieć możliwość obracania, patrzenia w dowolnym kierunku filmu w trakcie jego trwania.

 10. pierwsza na świecie w sytuacji, gdy zrobił to dopiero co Bellator w na tej śmiesznej gali z Kimbo, brzmi lekko komicznie. just sayin

 11. Oglądam to na iPadzie i jest kozak. Przekręcać sobie kąt obrazu i widzę zupełnie inna cześć hali. Mega!

 12. Super, ale tak serio to po co to? Zamiast oglądać galę mam sam sterować obrazem zamiast osób, które dostają za to kasę?

  Lepiej niech KSW zainwestuje w czwartego kamerzystę, aby wszyscy stali na słupkach klatki. Bo teraz nie dość, że słupki są szerokie to trzeci kamerzysta stoi na środku siatki i zasłania ring.

 13. Szkoda, że aż tyle warunków trzeba spełnić. No, ale brawo. Mnie to nie jara, ale ludzie mają fazę na takie rzeczy 😉

 14. Perfumiarz

  gdy zrobił to dopiero co Bellator w na tej śmiesznej gali z Kimbo

  Bellator zrobił tą galę w systemie VR??? Gdzie można było to w tej technologii oglądać?? Bo chyba nie na Spike 😆

 15. Jak KSW.35 będzie można oglądać w tym systemie na KSW.TV to będzie sztoss, tylko żeby tak ze 4 kamerki były na klatce umieszczone na jakichś wysięgnikach jak np. latarnie miejskie przy ulicach, żeby wystawały ponad by jakiś wysoki zawodnik nie trącił głową walcząc pod siatką ale też by można było skierować obraz w dół żeby widzieć jak kulają się pod siatką 😛

  No i żeby przede wszystkim w KSW.TV był player do oglądania gali tak jak w appce UFC bo obecnie wygląda to tak, że w appce się otwiera przeglądarka wewnetrzna i wyszukuje stronę internetową ksw.tv LOL

 16. Rewolucyjne systemy video, organizacja gal bokserskich itp ale jaki to ma wpływ na rozwijanie się KSW? Na moje to stanęli w miejscu a jak jeszcze w przeciągu 2 lat nie zrobią nic z tymi 4 galami( nie zwiększą) to będą się wręcz cofać.

 17. polecam obejrzeć jednak na telefonie w goglach cardboard, jak dla mnie ma potencjał i chciałbym takiej transmisji gali

 18. Grubas

  Rewolucyjne systemy video, organizacja gal bokserskich itp ale jaki to ma wpływ na rozwijanie się KSW? Na moje to stanęli w miejscu a jak jeszcze w przeciągu 2 lat nie zrobią nic z tymi 4 galami( nie zwiększą) to będą się wręcz cofać.

  Lepiej bym tego nie ujął… Fajna sprawa z tym nowym system transmisji i wgl, ale jakoś mnie to nie jara… Ja czekam na kolejny krok w rozwoju KSW, ale w sferze dla mnie najistotniejszej, czyli sportowej. A tutaj bez wątpienia rozwiązanie jest tylko jedno – więcej gal. Obiecywano już chyba w 2013 jak nie wcześniej i dalej nic. Trochę to irytuje. Dlatego jakoś nie potrafię się cieszyć z takich kroków jak ten tutaj opisywany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.