Stadion_Narodowy_w_Warszawie_20120422

O zorganizowaniu gali na Stadionie Narodowym w Warszawie mówi się od bardzo dawna. W tym temacie były już prowadzone wstępne rozmowy pomiędzy właścicielami KSW a władzami miasta, jednak do samej gali jeszcze bardzo daleka droga.

W zeszłym roku wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak powiedział:

KSW miało swoje początki w Warszawie, jednak dziś Torwar zaczął robić się zbyt mały na takie wydarzenia. W planach miasta jest budowa hali, ale wydaje się, że ostatnie sukcesy różnych dyscyplin sportowych na Stadionie Narodowym udowadniają, że i KSW może znalazłoby tam swoje miejsce. Mieliśmy na Narodowym siatkówkę, był żużel teraz widzimy miejsce na KSW. Prowadzimy rozmowy z właścicielami federacji, rok 2016 jest obiecujący i mam nadzieję, że się uda.

W najnowszym wydaniu magazynu „Polish Market” Jakub Opara, prezes  PL.2012+, spółki zarządzającej stadionem, zapytany o plan imprez na PGE Narodowym na ten rok powiedział o wielu wydarzeniach i wspomniał również o chęci zorganizowania gali KSW.

Zapytaliśmy o takie plany rzecznik prasową spółki PL.2012+ Moniką Borzdyńską, która rozwiała wszelkie wątpliwości w tym zakresie:

Z uwagi na fakt,  że  w tym roku na obiekcie odbywa się szczyt NATO mamy ograniczona możliwość organizacji dużych wydarzeń stadionowych. Prowadzone były jednak rozmowy z potencjalnym organizatorem i ustalono,  że  jeżeli taka gala odbędzie się na PGE Narodowym  to dopiero w przyszłym roku.

Wygląda zatem na to, że do największej gali w historii polskiego MMA jeszcze daleka droga. Temat jednak nie jest zamknięty i prędzej czy później do wydarzenia spod znaku KSW na PGE Narodowym może dojść. Cały czas pozostaje otwartym pytanie czy moc nazwisk zawodników walczących dla organizacji jest wystarczająca aby zapełnić tak potężny obiekt. W zeszłym roku współwłaściciel Federacji KSW Martin Lewandowski powiedział, że zamykanie części stadionu podczas gali nie wchodzi w grę.

Z jednej strony mamy mocno zbudowanych medialnie bohaterów, ale nadal zastanawiamy się, jak to zrobić żeby wypełnić tak duży obiekt. Nie chcemy bowiem zamykać części stadionu, tylko wypełnić go w całości. Podchodzimy jednak do tego na spokojnie.

50 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy to niezbyt duży przeskok z 15 000 na przeszło 60 000… Co to musiałaby być za karta żeby Narodowy zapełnić :confused:

 2. Jacek Łosak

  Z jednej strony mamy mocno zbudowanych medialnie bohaterów, ale nadal zastanawiamy się, jak to zrobić żeby wypełnić tak duży obiekt.

  Zanim skoncza sie zastanawiac czesc bohaterow moze juz nie byc bohaterami. Jak sie zdaje ten proces juz sie rozpoczal.

 3. Nie jestem przekonany czy KSW dalej jest tak atrakcyjne w oczach ludzi jak to jeszcze było ze 2-3 lata temu. Do przeciętnego Kowalskiego dotarło, że Pudzian nigdy nie będzie mistrzem MMA, powoli chyba dociera, że Mamed nie walczy z najlepszymi zawodnikami na świecie a szybkie odprawianie kolejnych przeciętnych zawodników staje się powtarzalne. Inna sprawa, że ludzie jak już raz zobaczyli danego zawodnika i z roku na rok widzą go ponownie  staje się trochę nurzące. Był bym na Cipka, w mniejszym stopniu na Borysa czy Karola, a IMO nowych gwiazd mimo wszystko nie widać (nie odbierajac nic Gamerowi czy Żyrafie).Dlatego nie sądze, że Narodowy zostałby wypełniony. Wystarczy zobaczyć, że nawet hitowa walka Khalidova z Cipkiem nie wypełniła w szybkim tempie Tauron Areny jakby się jeszcze wydawało 2-3 lata temu tylko praktycznie do końca bilety można było nabyć. I to hala 17000 tysięczna a gdzie do stadionu na 60000 ludzi…

 4. Podejrzewam, że pożegnanie Pudziana będzie na narodowym. W rozpisce jeszcze Mamed, Materla, Drwal, paru innym mniej czy bardziej znanych zawodników i gitara. #TakJaToWidze

 5. J-Son

  Nie wiem czy to niezbyt duży przeskok z 15 000 na przeszło 60 000… Co to musiałaby być za karta żeby Narodowy zapełnić

  bartolllox23

  Dlatego nie sądze, że Narodowy zostałby wypełniony. Wystarczy zobaczyć, że nawet hitowa walka Khalidova z Cipkiem nie wypełniła w szybkim tempie Tauron Areny jakby się jeszcze wydawało 2-3 lata temu tylko praktycznie do końca bilety można było nabyć. I to hala 17000 tysięczna a gdzie do stadionu na 60000 ludzi…

  Mamed, Pudzian, Materla, Bedorf, a do tego ktoś z dużym nazwiskiem (Wand? Mirek? Fedor?!) albo jakiś mocny freak i z 50000 biletów po max. 50 zł (albo i taniej!). IMO całkiem realne.

 6. Oglądanie MMA na takim gigancie jest marnym pomysłem. W obrazku tv wygląda to fajnie, ale na żywo trzeba z teleskopem się wybrać.
  Ale, jakby bilety były tańsze myśle że jest to realne.

 7. To było by największe wydarzenie w historii Polskiego MMA i chyba też i w europie. Choć też trzeba przyznać że ciężko będzie im wypełnić taki obiekt.

 8. Powiem wam ze jeszcze nie w nastepnym i nie predzej niż za 5-10 lat.KSW nie jest jeszcze gotowe na narodowy.A przynajmniej fani na to nie są gotowi

 9. Kiedys miały być skoki na Narodowym więc może Małysz – Mateja w ME o pas Tatrzańskiego Związku Narciarskiego 😆

 10. Obawiam że nawet jeśli KSW się odważy na Narodowy, to nie wiem co by się musiało stać, żeby wypełnili stadion. Pewne jest jednak to że zrobimy ZLOT 😆

 11. Myślę, że gdyby postarali się z kartą walk, plus bilety w rozsądnych cenach to mogłoby być ciekawie jeżeli chodzi o liczbę widzów.
  Niektórzy z was tutaj sugerują coraz częściej, że KSW ma lekką zadyszkę i się przejadło ludziom, jednak patrząc np. na tempo sprzedaży biletów na majową galę to wnioski są wręcz przeciwne 😉

 12. Myślę ,że KSW może nigdy nie zrobić gali na narodowym.Niech najpierw spróbują w Warszawie czegoś większego niż Torwar.

 13. mmawwlfan

  Myślę ,że KSW może nigdy nie zrobić gali na narodowym.
  Niech najpierw spróbują w Warszawie czegoś większego niż Torwar.

  Dworzec Centralny?
  Jedyne co mi przychodzi do głowy to Legia… ale wątpie.

 14. Kurde, nie wiem czy zapełnią, bo jaką walkę teraz mogą zrobić? Khalidov vs Materla było, Pudzian vs Różal będzie. Jedyne co widzę na horyzoncie to walka Pudzian vs Bedorf. No i może za jakiś czas Khalidov vs Materla 2. Może Damian Janikowski? Bo jakieś zagraniczne gwiazdy typu Wanderlei Silva nie zapełnią stadionu bo janusze takich osób nie znają. Życzę im jak najlepiej ale może być ciężko. Chociaż jak na razie ksw nie myliło się jeśli chodzi o sprawy biznesowe.

 15. Istnieje pytanie o ewentualne ceny biletów. Jeśli będą takie od 20zł – na górne trybuny – to myślę że jest szansa aby się obiekt wypełnił. Osobiście bym się nie wybrał ale na pewno znaleźliby Andrzejów co zjedzą kiełbaskę, dmuchną w trąbkę i obejrzą Pudziana na telebimie.

 16. trpone92

  Dworzec Centralny?
  Jedyne co mi przychodzi do głowy to Legia… ale wątpie.

  No Legia to by był lepszy pomysł ale to raczej też nie wypali

 17. mmawwlfan

  Myślę ,że KSW może nigdy nie zrobić gali na narodowym.
  Niech najpierw spróbują w Warszawie czegoś większego niż Torwar.

  Tylko że w Warszawie niema nic lepszego.Mogli by w końcu wybudować jakiś porządny obiekt

 18. mmawwlfan

  Myślę ,że KSW może nigdy nie zrobić gali na narodowym.
  Niech najpierw spróbują w Warszawie czegoś większego niż Torwar.

  Tylko że w Warszawie niema nic lepszego.Mogli by w końcu wybudować jakiś porządny obiekt

 19. Będąc na KSW34 pierwszy raz byłem na Torwarze i to wstyd że w stolicy nie ma porządnej hali sportowej..

 20. Będąc na KSW34 pierwszy raz byłem na Torwarze i to wstyd że w stolicy nie ma porządnej hali sportowej..

 21. Gdyby było KSW na Narodowym to można iść tam jako fan. Pytanie tylko po co? Chyba dla atmosfery i byc częśćią historycznego wydarzenia. Bo obejrzeć tego to sie nie da ze względu na dużą odległość klatki od trybun. Pozostaje telebim.
  Kwestia ceny biletów czy byłyby tańsze niż cena za PPV? To może wtedy. Z fanowskiego punktu widzenia rozterka czy oglądać na Stadionie na telebimie czy telewizor w domu?

 22. Gdyby było KSW na Narodowym to można iść tam jako fan. Pytanie tylko po co? Chyba dla atmosfery i byc częśćią historycznego wydarzenia. Bo obejrzeć tego to sie nie da ze względu na dużą odległość klatki od trybun. Pozostaje telebim.
  Kwestia ceny biletów czy byłyby tańsze niż cena za PPV? To może wtedy. Z fanowskiego punktu widzenia rozterka czy oglądać na Stadionie na telebimie czy telewizor w domu?

 23. Zamiast robić jedna wielką gale na narodowym powinni zrobić z 6 gal w roku na mniejszych obiektach:boss::boss:

 24. Zamiast robić jedna wielką gale na narodowym powinni zrobić z 6 gal w roku na mniejszych obiektach:boss::boss:

 25. trpone92

  Dworzec Centralny?
  Jedyne co mi przychodzi do głowy to Legia… ale wątpie.

  Bardziej chodziło mi o to ,że miała być budowana nowa hala w Warszawie , mówi się o tym już tyle lat.
  Wstyd trochę ,że w stolicy brak takiego obiektu.
  Ale nawet ten pomysł z Legią ,który ktoś zaproponował byłby lepszy od pchania się na Narodowy.

 26. trpone92

  Dworzec Centralny?
  Jedyne co mi przychodzi do głowy to Legia… ale wątpie.

  Bardziej chodziło mi o to ,że miała być budowana nowa hala w Warszawie , mówi się o tym już tyle lat.
  Wstyd trochę ,że w stolicy brak takiego obiektu.
  Ale nawet ten pomysł z Legią ,który ktoś zaproponował byłby lepszy od pchania się na Narodowy.

 27. Właśnie w tym problem ze KSW nie ma na tyle mocnych bohaterów, żeby zapchać 60K miejsc na stadionie.

  To musiałby być ktoś zupełnie nowy, zeby ludzie przyszli zobaczyć w jaki w ogole sposób zawalczy? Czym zaskoczy? Jak odnajdzie sie w nowej roli?

  Albo też ktoś ogólnie odbierany jako superchampion, najlepiej ktoś kogo nigdy nie widziano leżącego na deskach.

  Albo ktoś powszechnie szanowany.

  Ja bym namieszał trochę ale nie wiem czy by z tego nie wyszedł taki trochę taniec z gwiazdami:

  Bedorf – Fedor
  Pudzian – Sowiński
  Anna 'Karate' Lewandowska
  Ten łysy zapaśnik
  Mamed – Drwal
  Materla – Wanderlei Silva
  Borys Mańkowski vs. Jake Shields
  Marcin Held vs. Mateusz Gamrot

 28. Właśnie w tym problem ze KSW nie ma na tyle mocnych bohaterów, żeby zapchać 60K miejsc na stadionie.

  To musiałby być ktoś zupełnie nowy, zeby ludzie przyszli zobaczyć w jaki w ogole sposób zawalczy? Czym zaskoczy? Jak odnajdzie sie w nowej roli?

  Albo też ktoś ogólnie odbierany jako superchampion, najlepiej ktoś kogo nigdy nie widziano leżącego na deskach.

  Albo ktoś powszechnie szanowany.

  Ja bym namieszał trochę ale nie wiem czy by z tego nie wyszedł taki trochę taniec z gwiazdami:

  Bedorf – Fedor
  Pudzian – Sowiński
  Anna 'Karate' Lewandowska
  Ten łysy zapaśnik
  Mamed – Drwal
  Materla – Wanderlei Silva
  Borys Mańkowski vs. Jake Shields
  Marcin Held vs. Mateusz Gamrot

 29. LCKLFC

  Zamiast robić jedna wielką gale na narodowym powinni zrobić z 6 gal w roku na mniejszych obiektach:boss::boss:

  Z tym zgadzam się całkowicie , zamiast bawić się i wydawać hajs na gale na narodowym mogli by te pieniądze przeznaczyć na zorganizowanie większej ilości mniejszych gal w roku.

 30. LCKLFC

  Zamiast robić jedna wielką gale na narodowym powinni zrobić z 6 gal w roku na mniejszych obiektach:boss::boss:

  Z tym zgadzam się całkowicie , zamiast bawić się i wydawać hajs na gale na narodowym mogli by te pieniądze przeznaczyć na zorganizowanie większej ilości mniejszych gal w roku.

 31. Madman

  Właśnie w tym problem ze KSW nie ma na tyle mocnych bohaterów, żeby zapchać 60K miejsc na stadionie.

  To musiałby być ktoś zupełnie nowy, zeby ludzie przyszli zobaczyć w jaki w ogole sposób zawalczy? Czym zaskoczy? Jak odnajdzie sie w nowej roli?

  Albo też ktoś ogólnie odbierany jako superchampion, najlepiej ktoś kogo nigdy nie widziano leżącego na deskach.

  Albo ktoś powszechnie szanowany.

  Ja bym namieszał trochę ale nie wiem czy by z tego nie wyszedł taki trochę taniec z gwiazdami:

  Bedorf – Fedor
  Pudzian – Sowiński
  Anna 'Karate' Lewandowska
  Ten łysy zapaśnik
  Mamed – Drwal
  Materla – Wanderlei Silva
  Borys Mańkowski vs. Jake Shields
  Marcin Held vs. Mateusz Gamrot

  Żeś poleciał z ta rozpiską:fly::lol:

 32. Madman

  Właśnie w tym problem ze KSW nie ma na tyle mocnych bohaterów, żeby zapchać 60K miejsc na stadionie.

  To musiałby być ktoś zupełnie nowy, zeby ludzie przyszli zobaczyć w jaki w ogole sposób zawalczy? Czym zaskoczy? Jak odnajdzie sie w nowej roli?

  Albo też ktoś ogólnie odbierany jako superchampion, najlepiej ktoś kogo nigdy nie widziano leżącego na deskach.

  Albo ktoś powszechnie szanowany.

  Ja bym namieszał trochę ale nie wiem czy by z tego nie wyszedł taki trochę taniec z gwiazdami:

  Bedorf – Fedor
  Pudzian – Sowiński
  Anna 'Karate' Lewandowska
  Ten łysy zapaśnik
  Mamed – Drwal
  Materla – Wanderlei Silva
  Borys Mańkowski vs. Jake Shields
  Marcin Held vs. Mateusz Gamrot

  Żeś poleciał z ta rozpiską:fly::lol:

 33. mmawwlfan

  Z tym zgadzam się całkowicie , zamiast bawić się i wydawać hajs na gale na narodowym mogli by te pieniądze przeznaczyć na zorganizowanie większej ilości mniejszych gal w roku.

  Z tego co mówił Lewwandowski to planują ruszyć z serią małych gal dla młodych zawodników. W tym roku już to miało ruszyć ale coś nie wyszło. Narodowy to tylko prestiż..

 34. mmawwlfan

  Z tym zgadzam się całkowicie , zamiast bawić się i wydawać hajs na gale na narodowym mogli by te pieniądze przeznaczyć na zorganizowanie większej ilości mniejszych gal w roku.

  Z tego co mówił Lewwandowski to planują ruszyć z serią małych gal dla młodych zawodników. W tym roku już to miało ruszyć ale coś nie wyszło. Narodowy to tylko prestiż..

 35. trpone92

  Z tego co mówił Lewwandowski to planują ruszyć z serią małych gal dla młodych zawodników. W tym roku już to miało ruszyć ale coś nie wyszło. Narodowy to tylko prestiż..

  Miałby być tak zwanie Fight Cluby ale Polsat się nie zgodził tego emitować , że za małe gale.
  Fakt ,że prestiż ,ale wypełnianie hali w Krakowie też jest pewnego rodzaju prestiżem.
  Wolałbym te mniejsze gale oglądać 4 dodatkowe małe gale w roku niż jedną na narodowym.

 36. trpone92

  Z tego co mówił Lewwandowski to planują ruszyć z serią małych gal dla młodych zawodników. W tym roku już to miało ruszyć ale coś nie wyszło. Narodowy to tylko prestiż..

  Miałby być tak zwanie Fight Cluby ale Polsat się nie zgodził tego emitować , że za małe gale.
  Fakt ,że prestiż ,ale wypełnianie hali w Krakowie też jest pewnego rodzaju prestiżem.
  Wolałbym te mniejsze gale oglądać 4 dodatkowe małe gale w roku niż jedną na narodowym.

 37. Niech lepiej zrobią 5 gal rocznie, a nie organizują wydarzenie na stadionie, które moim zdaniem nie ma większego sensu.

 38. Niech lepiej zrobią 5 gal rocznie, a nie organizują wydarzenie na stadionie, które moim zdaniem nie ma większego sensu.

 39. Przecież nie zrobią na narodowy gali.. na bank by nie zapełnili 60k.. to nie ufc..

  No chyba, ze Mroczek vs Cichopek

 40. Przecież nie zrobią na narodowy gali.. na bank by nie zapełnili 60k.. to nie ufc..

  No chyba, ze Mroczek vs Cichopek

 41. Gdyby pojeździli z tymi małymi galami po Europie to może Eurosport by to wziął, wobec braku od bardzo dawna choćby Strikeforce'a i w ogóle braku żadnego MMA w ramówce stacji.

  Ale nie wiem jak tam z tą umową z Polsatem, czy nie mają wyłącznościowej umowy ale skoro Polsat może miec FEN to KSW moze być na innej antenie skoro Polsat odmawia jako pierwszy zapytany

 42. Gdyby pojeździli z tymi małymi galami po Europie to może Eurosport by to wziął, wobec braku od bardzo dawna choćby Strikeforce'a i w ogóle braku żadnego MMA w ramówce stacji.

  Ale nie wiem jak tam z tą umową z Polsatem, czy nie mają wyłącznościowej umowy ale skoro Polsat może miec FEN to KSW moze być na innej antenie skoro Polsat odmawia jako pierwszy zapytany

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.