Kolejna bardzo dobra walka dodana do powoli zbliżającej się gali KSW Extra w Dąbrowie Górniczej. Starcie z Francuzem będzie na pewno poważnym sprawdzianem dla popularnego w Polsce Jurasa. Francis Carmont (11-7) to solidny, doświadczony i mocny przeciwnik, dodatkowo jego wysoki wzrost (191 cm!) i dynamiczny styl walki sprawia problemy każdemu kto stara się walczyć z nim w stójce a wiemy że to jest właśnie miejsce w którym Juras spędza najwięcej czasu podczas walki.

O tym że Carmont nie boi się również walki w parterze świadczy jego rekord, aż 8 walk z pierwszych 9 w jego karierze zakończyło się w poddaniem. Na konto sukcesów Francuza trzeba też zaliczyć wygranie piątej edycji Konfrontacji Sztuk Walki w której pokonał po kolei Roberta Jocza, Piotra Bagińskiego oraz w finale Goce Sandovskiego.

Mimo tego sukcesu na KSW 8 Carmont zawiódł przegrywając już w pierwszej walce z niesamowicie silnym debiutantem Karolem Bedorfem. Od tego czasu Francis walczył jeszcze dwa razy notując jedną wygraną i jedną porażkę.

Przy okazji Juras zdementował informację o walce na WFC 6:

” Otrzymałem propozycje walki na WFC 6 , ale póki co jeszcze nie ustaliliśmy warunków więc można traktować te info bardzo nie oficjalnie. Przede mną walka na KSW Extra,a czy 2 tygodnie później pojawię się w ringu WFC będzie zależeć od wielu czynników. Mam straszny głód walki,gdyż walczyłem w tym roku tylko raz. Trenuje mocno i mam nadzieje,ze wszystko pójdzie zgodnie z planem. „

Source : www.juras.waw.pl

Więcej informacji o KSW tutaj

Aktualna rozpiska KSW Extra:

Turniej do 73 kg (rozstawienie walk nieoficjalne)

Defthomas:

Maciej Górski vs. Artur Sowiński
Przemysław Zbiciak vs. Jędrzej Kubski

Bosy:

Maciej Górski vs. Przemysław Zbiciak

Jędrzej Kubski vs. Artur Sowiński

Extra Fights:

Krzysztof Kułak vs. Florian Muller
Kerim Abzaiłow vs. Sergio Melo
Łukasz Jurkowski vs. Francis Carmont
Mamed Khalidov vs. TBA
Antoni Chmielewski vs. TBA
Jan Błachowicz vs. TBA
Daniel Dowda vs. TBA
Łukasz Jurkowski vs. TBA
Mariusz Slotta vs. TBA
Andrzej Kumor vs. TBA

W środku walka Francis Carmont vs. Karol Bedorf

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.