Wczoraj, we wrocławskim hotelu Plaza odbyło się ważenie zawodników biorących udział w sobotnich Eliminacjach Konfrontacji Sztuk Walki. Atmosfera zdawała się być lekka, zawodnicy uśmiechali się, żartowali. Organizatorzy nie bawiąc się w oficjalne formułki sprawnie informowali o planie sobotniej imprezy. Czuło się jednak napięcie. Żarty były krótkie, komentarze i uśmiechy także. Dzisiaj staną do walki.
W żadnym stopniu atmosfera nie była jednak negatywna, wszyscy zawodnicy odnosili się do siebie z szacunkiem. Zwróciłem uwagę, gdy Kułak podszedł do mocno spoźnionego rosjanina Onikienko, z którym już za parę godzin zmierzy się w ringu. Przywitał go, poklepał po plecach, zamienił parę słów. „To tylko praca. Trawa rośnie, ptaki śpiewają, fale morskie uderzają w piasek a ja po prostu biję ludzi.” powiedział kiedyś Muhammad Ali. Jednak ta praca nie jest  jak każda inna, w rozmowie otworzył się Maciej Górski (zmierzy się z Dannym Van Bergiem z Holandii): „tu trzeba mieć naprawdę dużo wiedzy” ale też „trzeba mieć charakter”, „wojownikiem trzeba się urodzić”.
Organizatorzy podkreślali sportowy wymiar wydarzenia, dużo czasu poświęcono na reguły walk oraz na rolę sędziego. Po zważeniu zawodnicy powoli rozeszli się do swoich pokoi. Ostatnie chwile by odpocząć, ostatnie chwile by się skupić. Dzisiaj zobaczymy, kto zrobił to najlepiej.
Aktualna rozpiska:

Turniej:
Tomasz „Niedźwiedź” Niedźwiecki (Wrocław) vs. Marcin Wójcik
Sebastian Olchawa vs. Marek „Maroko” Kowalczyk
Lech Zamorski (Wrocław) vs. Tomasz Macior
Arkadiusz Jędraszak vs. Michał Fijałka

Extrafight’s:
Danny van Bergen vs. Maciej Górski (KSW Team)
Nikolay Onikienko vs. Krzysztof Kułak (KSW Team)
Petr Pino Ondrus vs. Mamed Khalidov (KSW Team)

W środku solidna galeria  zdjęć:

Zdjęcią i opracowanie:  Dzihados

Źródło: Sportowefakty.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.