ksw 79 humburger

Dominik Hamburger odniósł zwycięstwo na gali KSW 79, która odbyła się 25 lutego w Libercu. Reprezentant gospodarzy pokonał Jorge Bueno przez jednogłośną decyzję.

Humburger aktywnie pracował na nogach od początku starcia. Czech atakował niskimi kopnięciami, utrzymując rywala na dystans. Bueno blokował low kicki Dominika, ale samemu nie wyprowadzał wielu uderzeń. W połowie rundy Bueno ruszył po obalenie, lecz Humburger z łatwością utrzymał się na nogach. Po chwili Jorge jeszcze raz zszedł po sprowadzenie, tym razem Czech również nie pozwolił na przeniesienie akcji do parteru. Humburger wywierał presję w stójce, Bueno walczył z plecami przy siatce. Dominik dyktował tempo tego pojedynku podczas wymian.

Czech utrzymywał inicjatywę w stójce. Na początku drugiej odsłony akcja przeniosła się jednak do parteru, Brazylijczyk pracował nad ustabilizowaniem pozycji z góry. Bueno zajął półgardę, ale po chwili Humburger zapiął pełną gardę. Jorge wkrótce przeszedł do dosiadu, lecz szybko stracił przewagę. Humburger odwrócił się i teraz to on walczył z góry. Dominik w końcu podniósł się, pozwalając przeciwnikowi na powrót do stójki. W tej płaszczyźnie Czech czuł się o wiele lepiej. W ostatniej minucie rundy zawodnicy wrócili do parteru, ale Jorge nie zdołał wyrządzić większej krzywdy rywalowi.

Dominik ruszył do ofensywy po rozpoczęciu ostatniej odsłony tego starcia. Humburger wywierał presję, rozbijając przeciwnika pod siatką. Brazylijczyk był już bardzo zmęczony, notował kolejne nieudane próby obaleń. Czech cały czas aktywnie poruszał się na nogach i stosował liczne kiwki, mając na celu zmylenie Bueno. Jorge podkręcił tempo w ostatniej minucie walki, zadał serię ciosów, a następnie przeniósł akcję do parteru, ale nie udało mu się już odmienić losów walki. Po trzech rundach pojedynku sędziowie punktowi byli jednogłośni w swojej ocenie. Ze zwycięstwa na gali Libercu mógł się cieszyć Dominik Humburger.

83,9 kg: Dominik Humburger pok. Jorge Bueno przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Pełne wyniki gali KSW 79

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

m
miszaa

Legacy FC
Lightweight

1,993 komentarzy 3,794 polubień

Pokonał, ale nie było to łatwe. Pamietajmy, ze Bueno wziął walkę na ostatnią chwilę i pokazał sie w niej dobrze.

Odpowiedz 2 polubień

Mmayhem

UFC
Featherweight

8,458 komentarzy 32,508 polubień

Hamburger wygrał z Kinder Bueno.

Wniosek:

Cukier nie zabija.

:suchykarol:

Odpowiedz 5 polubień

J.K

WSOF
Lightweight

3,230 komentarzy 10,469 polubień

Humburger nie wyglądał źle, pytanie co K&L dla niego dalej przygotują. Potencjał jakiś jest, chłop jest młody, nie rozbity. Jeszcze wiele walk przed nim

Odpowiedz 1 Like