ksw 73 rutkowski

Daniel Rutkowski pokonał Reginaldo Vieirę na gali KSW 73 w Warszawie. Polak triumfował przez jednogłośną decyzję.

Vieira wyprowadził dwa zamaszyste sierpowe, ale Daniel uniknął tych ataków. Brazylijczyk wkładał w swoje uderzenia dużo siły. Już po niecałej minucie walki Rutkowski skrócił dystans i przeniósł akcję do parteru. Polak docisnął leżącego rywala do siatki i rozpoczął pracę nad uderzeniami z górnej pozycji. W połowie rundy Reginaldo wrócił na nogi i uciekł na środek klatki. Zawodnicy stoczyli między sobą kilka wymian, po których Vieira ruszył po obalenie. Daniel odwrócił pozycję i przycisnął Brazylijczyka do siatki.

Od razu po rozpoczęciu drugiej rundy Rutkowski obalił rywala. Nie udało mu się jednak utrzymać rywala w parterze na dłużej. W stójce Reginaldo kilkukrotnie trafił Polaka, zawodnicy poszli na otwartą wymianę. Wkrótce obaj panowie ponownie znaleźli się na ziemi. Rutkowski wylądował w zamkniętej gardzie Brazylijczyka. Daniel kontrolował sytuację w parterze, konsekwentnie rozbijając Vieirę z góry. Polak utrzymał przewagę do samego końca odsłony.

Początek trzeciej rundy był spokojny w wykonaniu obu zawodników. Daniel i Reginaldo zajęli centralną część klatki, gdzie wymieniali kolejne ciosy. Polak zachował większą świeżość na tym etapie pojedynku, po Vieirze można było zauważyć oznaki zmęczenia. Po dwóch minutach w stójce Rutkowski zanotował udane sprowadzenie. Reginaldo szukał ucieczki na nogi, jednak Daniel świetnie utrzymywał pozycję. Twarz Brazylijczyka była mocno zakrwawiona, na jego głowę spadały kolejne uderzenia. Rutkowski zdominował swojego rywala w parterze i pewnie triumfował przez jednogłośną decyzję.

65,8 kg: Daniel Rutkowski pok. Reginaldo Vieirę przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-26, 30-27)

Pełne wyniki gali KSW 73

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

G
Guest

Nudniej wygrać się nie dało?

Odpowiedz polub

Avatar of Normalny chłop
Normalny chłop

Oplot Challenge
Heavyweight

197 komentarzy 397 polubień

Jeśli na tej planecie jest jakiś zawodnik który #nikogo, prócz pana Edwardsa- to jest nim właśnie Rutkowski. Rozumiem zapasy i walkę na chwyty, ale Rutek jeśli by się dało to najchętniej wąchałby torby oponentów przez okrągłe 15 minut, no chyba że walka mistrzowska wtedy z umiłowaniem czyniłby to minut dwaiścia pinć

Odpowiedz 1 Like

m
michaljudo

Oplot Challenge
Featherweight

1 komentarzy 0 polubień

Wiadomo że walka nie porwała, ale klasyczna gadka, że jak próbuje boksować to powinien się odwoływać do tego co robi najlepiej czyli zapasów, a jak robi zapasy to że za nudno. Coś za coś niestety. Daniel chyba za wszelką cenę chciał wrócić na zwycięskie tory

Odpowiedz polub