ksw 59 kaszubowski pietrzak

Michał Pietrzak pokonał Krystiana Kaszubowskiego na gali KSW 59. Po trzech rundach wyrównanego starcia sędziowie punktowi niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie zawodnika z Poznania.

Obaj zawodnicy rozpoczęli pojedynek spokojnie i w początkowej fazie starcia oglądaliśmy bardzo mało celnych uderzeń. Krystian i Michał byli schowani za szczelną gardą i nie podejmowali zbędnego ryzyka. To Pietrzak był skuteczniejszym zawodnikiem, z jego strony padało więcej ciosów. Akcja toczyła się w pełnym dystansie i w dalszym ciągu obaj podchodzili do rywala z dużym respektem i ostrożnością. W końcówce rundy Krystian skrócił dystans w poszukiwaniu obalenia, ale Pietrzak utrzymał się na nogach.

Kaszubowski napierał do przodu i starał się zamykać przeciwnika pod siatką, jednak to Pietrzak celniej atakował. Zawodnik z Poznania punktował lewym prostym. Przebieg starcia nie ulegał zmianie, obaj panowie toczyli zachowawczą potyczkę w stójce. Na niecałe dwie minuty przed końcem drugiej odsłony Pietrzak skrócił dystans i przeszedł do klinczu. Zawodnicy po krótkiej chwili rozerwali uchwyt i akcja wróciła na środek klatki. Krystian ponownie szukał zwarcia, ale końcówkę odsłony lepiej zaakcentował Pietrzak, który trafił w stójce i samemu złapał klincz.

Krystian i Michał kontynuowali swoją taktykę na ten pojedynek. Obaj zawodnicy spokojnie wymieniali ciosów w pełnym dystansie. Po dwóch minutach ostatniej odsłony Pietrzak zanotował udane sprowadzenie. Kaszubowski nieskutecznie szukał dojścia do dźwigni na nogę. Michał przeszedł do półgardy i rozpoczął proces rozbijania swojego rywala z tej pozycji. Pietrzak aktywnie pracował ground and pound i utrzymał Kaszubowskiego na ziemi aż do końcowego gongu.

77,1 kg: Michał Pietrzak pok. Krystiana Kaszubowskiego przez jednogłośną decyzję

Pełne wyniki gali KSW 59

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.