Zapraszam na wywiad Boxingnews.pl z właścicielem federacji KSW Martinem Lewandowskim.

Martin, wielkimi krokami zbliża się KSW 15. Czym ta gala będzie się różniła od dotychczasowych?

Martin Lewandowski: Przede wszystkim najmocniejszą kartą walką, jaką udało nam się zbudować kiedykolwiek na KSW oraz tym, że prawie każda walką ma już swoją historię i rodzące się wokół nich emocje. Dodatkowo to, co będzie wyróżniać KSW 15 od pozostałych to formuła, czyli po raz pierwszy nie będzie turnieju jedynie same extra fighty. Poza tym będzie aż pięć pasów do wygrania: dwa turniejowe w kategorii do minus 70 i minus 77 oraz trzy pasy i walki o Międzynarodowego Mistrza KSW do 84 kg, 93 kg i 105 kg.

Na gali zabraknie tzw. celebrytów. W moim odczuciu dopiero ta gala pokaże popularność MMA w naszym kraju. Nie obawiacie się, że polski fan woli oglądać porażkę Najmana niż walkę prawdziwego zawodnika MMA?

Nie obawiam się żadnego z wariantów. Myślę, że będą fani każdego typu emocji. Nie mniej jednak KSW 15 to będzie prawdziwy dla nas sprawdzian, ale także dla całego środowiska MMA. Zobaczymy, jakie będą wskaźniki oglądalności i na ile publika przyjmie „czyste” MMA. Mariusz, Przemek, Marcin docierają do szerokiego grona odbiorców, znają Ich zarówno dzieci, jaki i osoby starsze, tym samym logiczne jest, że mają większą publikę niż zawodnicy MMA, których do niedawna znali jedyni hardcore fans. My się nie wycofujemy, będziemy robili galę o każdym możliwym zasięgu, takie, na których nie zabraknie Mariusza Pudzianowskiego i innych znanych. Będziemy robili także gale mniejszego kalibru jak chociażby ostatnie KSW Extra czy Fight Club, by docierać do różnych ludzi i aktywizować różne regiony Polski. Zawsze możemy zejść do podziemia i bawić się dla czterystu fanów, ale nie o to w tym wszystkim chyba chodzi?

W walce wieczoru Mamed Khalidov spotka się ze świetnym zawodnikiem, jakim bez wątpienia jest Matt Lindland. Ciężko było ściągnąć takiego zawodnika nad Wisłę?

Powiem, że stosunkowo łatwo (śmiech). Chyba po drugim mejlu, odpowiedział, że jest zainteresowany. Wcześniej rozmawiałem o jego zawodnikach, później, gdy już chodziło bezpośredniego o niego, skontaktował mnie ze swoim menadżerem. Odbyliśmy chyba dwie rozmowy, ustaliśmy z grubsza podstawowe rzeczy – z kim, kiedy, przedział wagowy, czasowy trwania kontraktu, pieniądze, wizerunkowe postanowienia. To były dwie rozmowy i temat był „klepnięty”.

Czyli można powiedzieć, że jesteście już uznaną marką nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Trochę chyba tak to wygląda. Ale to dziwnie może brzmieć z moich ust. My trochę nie nadążamy za tym. W takim sensie, że pewne rzeczy nas prześcigają. Organizując wydarzenie oczekujemy oczywiście jakiegoś efektu, finał czasami bywa potężniejszy, jak choćby właśnie popularność i zainteresowanie KSW poza Polską.

Walka Khalidov – Lindland będzie najdroższa w historii KSW?

Nie. Bywały, ale i będą droższe.

Podczas najbliższej gali na głęboką wodę rzucacie Janka Błachowicza?

Ani trochę. Myślę, że tą walkę Janek wygra! Wszyscy zawodnicy KSW Team chcą zarabiać coraz więcej, aby móc w stu procentach poświęcić się tylko MMA. Chcą walczyć o coraz większe trofea z najlepszymi przeciwnikami na świecie. Mają o tyle ułatwione zadanie, że nie muszą się martwić skąd pozyskać finanse, ani kto im taką szansę da, aby realizować swoje marzenia..w tym nasza głowa. Oni muszą porządnie przyłożyć się na matach i tego od nich oczekujemy. My mamy zamiar być coraz mocniejsi w MMA, a zadaniem zawodnika jest być niezwyciężonym na ringu. Zawodnicy KSW Team są czołowymi fighterami w tym kraju, natomiast muszą potwierdzać to z edycji na edycję i każde kolejne walki po prostu wygrywać. Tego oczekuje od nich publika, tego ja oczekuję od nich.

Niedawno z udziału w KSW 15 wycofał się Paweł Słowiński. Macie już rywala dla Marcina Różalskiego?

Nie, jeszcze nie. Rozmowy trwają, ale nic nie jest jeszcze potwierdzone. Chcemy mu ściągnąć równie poważne i znane nazwisko z K1, kogoś, kto tak naprawdę będzie stawiał pierwsze kroki w MMA. Będzie to także osoba z zagranicy, jednak nie chciałbym podawać więcej detali. Chcemy wypełnić tą lukę zawodnikiem o znanym nazwisku i dobrym rekordzie w K1.

Powiedziałeś, „ że nigdy nie zobaczymy dwóch najbardziej znanych zawodników K1 w walce MMA”. Czy to oznacza, że dla Pawła drzwi federacji KSW są już zamknięte?

Nie, chodziło o to, że nawet gdyby Paweł zawalczył w przyszłości z Różalem na kolejnej gali, to Różal będzie miał już jedną walkę za sobą. Natomiast dla Słowińskiego będzie to nadal debiut. Poza tym nie wiadomo czy dla Marcina walka z debiutantem będzie czymś atrakcyjnym, ponieważ na tyle o ile znam Różala to będzie chciał na kolejny pojedynek kogoś bardziej wymagającego. Na dzień dzisiejszy pasowało nam zestawienie dwóch najbardziej rozpoznawalnych zawodników reprezentujących Polskę w K1, do walki w nowej dla nich formule. Ciekaw byłem jak rozegrają swoje debiuty i tego już się nie da powtórzyć. Ale drzwi są otwarte.

Niemalże to samo dosłownie przed chwilą powiedział mi Marcin Różalski. Jak przebiegały negocjacje z Różalem?

Marcin jest konkretny. Jak coś postanowi, realizuje to zawzięcie. Kiedy dowiedział się o wypadnięciu Słowińskiego, Powiedział – „ kogokolwiek byś mi nie dał będę z nim walczył. Czy będzie bardziej czy mniej zaawansowany w MMA, mnie to nie interesuje. Ja chcę zrobić tę walkę, chcę się w niej sprawdzić.  Jak dostanę  w przysłowiowy „cymbał” będę musiał ciężej pracować… Dobre podejście ma chłopak.

Na KSW 15 dojdzie też do wielkiego rewanżu Kułak – Materla.

To już extrafigt o tytuł i pas międzynarodowego mistrza. Jeden i drugi ma wiele do stracenia. W przypadku przegranej Kułakowi zostanie odebrany pas. Materla chce się pokazać z jak najlepszej strony. Będzie to pasjonujący pojedynek. Między nimi jest wiele złej krwi i emocji. Po 19 marca przekonamy się wszyscy, kto jest z nich jest lepszy. W ostatniej walce pomimo przewagi Krzyśka wystarczyła chwila nieuwagi i przegrał. Pojedynek aż sam się prosił o kontynuację

Na początku powiedziałeś, że wiążecie jeszcze nadzieje z Mariuszem Pudzianowskim. Kiedy zobaczymy go w ringu?

W tym roku.  Śmiało mogę powiedzieć, że dwa razy. Negocjujemy, prowadzimy rozmowy.

Ostatnio rozmawiałem z Kamilem Bazelakiem, który ponownie wyraził chęć walki z Mariuszem. Czy jest szansa, że to on będzie jego rywalem?

Pudzianowski ma za sobą już kilka walk z dobrymi przeciwnikami. Walka z Mariuszem gwarantuje rywalowi dużą rozpoznawalność i takich ofert mamy dużo. Pudzian jednak szuka teraz wyzwań sportowych. Osobiście uważam, że Kamil musi jeszcze powalczyć i wówczas może nadarzy się taka szansa w przyszłości. Wszystko zależy jak Panowie będą się rozwijali w MMA. W najbliższym roku jednak nie widzę tego.

We wrześniu Adamek – Kliczko. Walka, która po raz pierwszy w Polsce ma być pokazywana w systemie PPV. Czy przy naszej zamożności społeczeństwa ten pomysł przejdzie?

Myślę, że czy wcześniej czy później będziemy musieli być na to gotowi. Nie stanie się to od razu, ale w dłuższej perspektywie ten system się przyjmie. Na tym oparty jest biznes sportów walki. To tak jak z wyjściem do kina. Nie oczekujesz, że oglądniesz film za darmo tylko wyciągasz kartę i płacisz. Tak samo należy myśleć o PPV: jak w kinie, ale nie wychodzisz z domu. Wydarzenia sportowe są chyba jedynymi wydarzeniami, które mają sens, aby oglądać je na żywo i dlatego ten system powinien się sprawdzić.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Sebastian Żurawski/BoxingNews.pl

87 KOMENTARZE

 1. Czyli jednak będzie walka Karola o pas (czy mi się wydaje czy właśnie próbują ‘wcisnąć’ kategorię cruiserweight, skąd do 105?)

 2. Bardzo dobry wywiad.

  A co do Cruiserweight to bylaby to idealna kategoria dla Fedora 🙂

 3. Jednak patrząc na to szerzej to taka kategoria jeszcze bardziej osłabiła by Heavyweight na świecie.

 4. Ogólnie fajnie, szkoda tylko, że zabrakło pytania o sens zatrudnienia wydziaranego Fina.
  ————————–
  Rasowe pająki mają iskrę.

 5. Wywiad pierwsza klasa.

  Mam pytanie do kogoś z redakcji ostatnio gdzies czytałem ze KSW 16 ma sie odbyc w sopocie ? czy jest to prawda ? bo z tego co wiem hala nie jest za okazała dlatego min. przeniósł sie z niej Prokom

 6. a propos Bazelaka to widziałem jego ostatnią walkę pokazową w Częstochowie kilka dni temu i powiem cytując za mistrzami polskiego kina: ” Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. …W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje.” 🙂 Chyba Lewandowski wie że dla takich ludzi to w najlepszym razie KSW Extra czy Fight Club pozostaje.

 7. GLF

  Co się tak czepiasz tego fina ? Będzie walczył w rashu i po problemie.

 8. Co do PPV w Polsce to musiały by być jeszcze lepsze rozpiski niż KSW15 . Gonzaga i Vera są wolni 😉

 9. Żeby Polacy zapłacili za PPV to Pudzian musiałby zawalczyć z Gołotą 🙂

  Wiekszość Polaków nie zapłaci za walkę Very lub Gonzagi bo porostu ich nie znają.

 10. Adib1968

  Naprawde myślisz,  że fin będzie walczył w rashu? Puhakka walczył bez i KSW nie widziało w tym problemu :/

 11. do 105kg ? Co za bezsens… Niech zrobią tak jak na całym świecie -120.

 12. Szukaja kogos znanego z K 1 z rozpoznawalnym naazwiskiem dla Różalskiego, hmm Co proponujecie? Gokhan Saki wspominal o ze chce walczyc w mma; D

 13. Co się tak czepiasz tego fina ? Będzie walczył w rashu i po problemie.

  Dla mnie problem wciąż pozostaje.

  do 105kg ? Co za bezsens… Niech zrobią tak jak na całym świecie -120.

  Zwłaszcza, że (jak pokazało KSW 12) ten limit Bedorfa nie faworyzuje.

 14. Gdyby Saki miał walczyć, to kupiłbym sobie bilet za 8 baniek i w te pędy leciał na Torwar, już dzisiaj.

 15. Mnie tam jakoś mocno nie rażą dziary Finów, bo mało mnie interesuje jacy oni są poza areną, ale sądzę że jak znowu powtórzy się sytuacja z Puhakką i Minonzio to KSW dostanie po dupie od Polsatu zapewne.

 16. Przecież Valtonen zakrył tą swastykę inną dziarą,więc po co teraz miałby walczyć w jakimś ciuchu?

 17. Moim zdaniem Martin potwierdził występ na KSW 15 Davida Olivy gdyz powiedział ze bedzie rozdany pas do 105 a ten pas ma własnie on po wygranej w turnieju i finale z Gluhovem

 18. Walka pana Bazelaka znaleziona na serwisie youtube, tak więc co złego to nie ja…

  http://www.youtube.com/watch?v=vIIvkEtjrYY

   

  Polecam wyłączyć dźwięk, zwłaszcza tym którzy słuchają rapu. To doprawdy podchodzi pod jakąś profanację, nagrywać piosenkę akurat dla tego Pana, w klimatach muzyki, która swoją wiarygodność zawdzięcza ulicznym zasadom. Chociaż z drugiej strony, po "Luzik arbuzik", to mnie to nie powinno już dziwić. Na miejscu Fu z Zip Składu straszliwie bym się wkurzył wykorzystaniem sampla z jego piosenki, dodajmy słów "pokaż swą prawdziwą twarz", co akurat w wiadomym kontekście może brzmieć jako rodzaj autoironii.

  A co do samej walki to słynny Vanderlei, przypomnę niepokonany na ringach MMA, wypadł… nie będę pisał, bo wiadomo czym grożono w takich przypadkach.

  Może jednak jakiś ekspert od stójki się wypowie merytorycznie. Pozdro

 19. Ja nie wiem o co oni się szczypią z tymi dziarami przecież chodzi o to jaką walke dadzą a nie jak wydziarani wyjdą na ring .
  Różalskiemu niech dadzą Cro Copa skoro tak chcą utalentowanego gościa z K1
  hahaha To był żart oczywiście xD

 20. czyli walka Adamek – Klitschko nie bedzie transmitowana na zywo normalnie w tv?

 21. Przepraszam, ale jednak myliłem się w swej ocenie pojedynku. Otóż powinna ona wyglądać, tak jak na stronie pana Bazelaka: kamilbazelak pl

  Walka była pokazowym występem obydwóch zawodników i nie była liczona do bilansu walk. Kamil Bazelak stoczył na dystansie dwóch rund wyrównany pojedynek z Marcinem Siwym zadziwiając w ten sposób wielu sceptyków i obserwatorów tego pojedynku. Strongman pokazał świetną pracę nóg popartą unikami i dynamicznymi kontrami bitymi pojedynczo lub w kombinacjach. W trakcie pierwszego starcia doznał on jednak kontuzji nosa powodującego krwawienie.Sytuacja ta poskutkowała tym, że w następnej rundzie sędzia często odsyłał Bazelaka do narożnika, gdzie jego „Cutman” tamował mu krwotok. Cała walka pominąwszy tą kontuzję przebiegała w dość szybkim tempie a zawodnicy nie szczędzili sobie ostrych wymian. Kamil Bazelak kilkakrotnie w sposób stricte zapaśniczy klinczował, chcąc zmęczyć swego rywala, jednakże Marcin Siwy doskonale radził sobie z tymi ringowymi sztuczkami. itp itd…

 22. @ Przemys_law

  Dobrze powiedziane 🙂

  A ja, jako ekspert od stójki pokuszę się o merytoryczną wypowiedź.

  Oto ona:

  Ja pierd*lę.

   

  Dziękuję.

 23. Gokhan

  To kolejny zamaskowany z Dragon Balla? Wczoraj po oglądnięciu odcinków 97-98 stwierdziłem , że Frezer to Pudzian ” tanio skóry nie sprzedam” a teraz dowiaduję się , że Syn Goku startuje w K1 . No no , nie ładnie.

 24. Najlepsze, co widziałem, to jak goni kościotrupa w mnisim habicie.

 25. [i]Gokhan Saki wspominal o ze chce walczyc w mma; D[/i]

  z calym szacunkiem do umiejetnosci stojkowych marcina w przypadku takiej walki roznica w poziomie to bylaby przepasc 🙂

 26. Ze strony Bazelaka:

  Wiedział ktoś o tym?

  W drugiej połowie 2010 roku podpisałem również kontrakt zawodowy na walki MMA w federacją  KSW, która jest bezsprzecznie najbardziej prestiżową organizacją mieszanych sztuk walki w Europie.

 27. Tak, przecież miał walczyć z Doktorem na KSW FC. Wycofał się z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Zabolotny.
  ————————–
  Rasowe pająki mają iskrę.

 28. Wieri

  Pan Bazelak miał bić się KSW FC, ale złapał kontuzję. Dodajmy walkę miał z Doktorem, czyli zła krew gwarantowana. Przypominam, że m.in. dzięki temu, dalej jest niepokonany(!) na zawodowych ringach MMA (no nie mogę się doczekać, aż Go tak zapowiedzą na jakiejś gali).

  Edit. W sumie to już prawie tak robią, choćby wypowiedź M. Lewandowskiego, z której za cholerę nie wynika, że chodzi o debiutanta.

 29. No tak, był jakiś szum na ten temat.

  Mam nadzieję, że skończy tak jak Pogudz.

 30. KSW? Sprawdzian? Bilety sprzedane ponad miesiac temu, gwarantowana duża oglądalność w polsacie, jak mój ojciec wie kto to jest Mamed i Błachowicz, to raczej KSW musi sie udać.

 31. „Drugi powód zmiany to aspekt czysto sportowy. Prokom od pięciu lat reprezentuje Polskę w Eurolidze (odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów), ale w Sopocie nie ma hali, która spełniałaby wymogi tych rozgrywek (potrzeba miejsc dla 5 tys. widzów, Hala 100-lecia ma ich 2 tys). Na mecze Prokom wynajmował więc halę Olivia w Gdańsku, a ostatnio nową halę w Gdyni. W Sopocie rozegrał tylko kilka spotkań, ale Euroliga zgodziła się na to warunkowo, bo było to w okresie, kiedy w hali Olivia sypał się dach, a hali w Gdyni nie oddano jeszcze do użytku.”

  o hale tez chodziło z tego co pamietałem. zresztą pare razy na niej byłem i rzeczywisice dużo miejsca nie było

 32. ale dzieki za odpowiedz. Ale az sie dziwie ze KSW chce taka mała hale przeciez najlepszy fajter polski bedzie walczył wiec i tłumy bedą.

  p.s. nie ma tu edita ?

 33. Mariusz wróci 😀 fajne są te freak fighty. Na którymś Dreamie Bob Sapp walczył z człowiekiem rybom (WTF!?!?)
  Już na KSW 16 Mariusz Pudzianowski vs człowiek taboret
  Przemysław „człowiek bez nerki” Saleta vs Andrzej „człowiek bez mózgu” Lepper
  Marcin Najman vs Adam Małysz

  poza tym zobaczymy dwóch finów w mundurach wermachtu, kwartet smyczkowy i zawody w pluciu na odległość.
  Audycja będzie dostępna wyłącznie w opcji PPV.

  super…

 34. to że Saleta oddał nerke córce i przygotował sie bez niej do walki przynajmniej fizycznie naprawde dobrze wyglądał to raczej trzeba go sznaowac a nie sie smiac ( a że zrobili z tego teatrzyk to juz inna sprawa )

 35. no tak mój błąd myslałem że Ergo to stara hala w Sopocie która jest fajna ale nie za duża jak na mistrza polski. Porobili tych hal, że już cieżko sie w tym wszystkim połapać.

   

  No kurde nawet nie wiedziałem ze taka hala tam jest tak człowiek zabiegany . Robi wrażenie jutro pojade zobaczyc jak wygląda to na żywo dzieki wielkie 

 36. Fajnie by bylo gdyby  KSW wdrozylo system PAY-PER-VIEW online na ta gale-Mozliwosc platnosci PAYPAL oraz strone po angielsku z transmisja HD.

  Mysle ze z taka karta troche cudzoziemcow by sie skusilo na cos takiego (szczegolnie jesli cena oscylowala by gdzies okolo 5$)

  Tylko nie daj Boze przez IPLE bo ostatnio przed KSW system mi sie aktualizowal okolo 50 minut (zagermaniczni moga takiej cierpliwosci nie miec i potem psy wieszac).

  Mysle ze koszt takiego przedsiewziecia nie jest az tak duzy, a przy okazji mogli by sprawdzic jakie jest zainteresowanie KSW zagranica.

 37. Też mnie to ciekawi. Ewentualnie, czy HDNet nie byłoby zainteresowane retransmisją.

 38. 🙂 Mowia ze Rosjanie zacofani a wiekszosc streamow z M-1-zyletka.

  Z Ipla denerwuje mnie jeszcze to przymusowe instalowanie ich softu-Na kiego grzyba to potrzebne ?(Daleko od noszy ani Buly i Spoly nikt zdrowy nie oglada chyba)

  Wiadomo konotacje z Polsatem itd.wystarczy dac stronke z kodem i git.
  Bisping-Hardy-Daley-F.Griffin-Belfort-dos Santos-Wanderlei-Karl Pilkington

 39. W Polsce chętnie skorzystam, jeśli będzie PPV, ale pod warunkiem, że nie będzie to IPLA ;] Jak KSW 14 śmigało pięknie, tak po dokonaniu wpłaty na FC – musiałem czekać aż ktoś zarzuci walki na yt, bo nagle się okazało, że muszę mieć service packa 3 🙂 Więc z ipla jestem raczej na nie. Ostatnio kupiłem sobie pakiety Sport w Polsacie, więc liczę, że Orange Sport Info i Eurosport 2 mnie nie zawiodą. i gale które były dotychczas, nie będą jedynie epizodami 🙂

 40. Nie wiem co sie czepiacie tej ipli, mi nic sie nie instalowalo – FC tylko mial problem z buforowaniem czasami – tak bylo super 😉

  Panowie z KSW jak zwykle – bardzo konkretnie i pozytywnie 😉

 41. Khalidov broni pasa z Lindlandem, czy go wakuje i Błachowicz z Sokoudjou o niego walczą?

 42. Khalidov broni pasa z Lindlandem, czy go wakuje i Błachowicz z Sokoudjou o niego walczą?

  Zdaje się, że pierwsza opcja. Mamed chyba nie zwakuje pasa, ponoć w planach jest unifikacja z tytułem Kułaka.

  Błachowicz walczy o kontrakt w UFC, więc póki co głupotą byłoby dawać mu walkę o pas.

 43. Ja w PPV oglądał nie bede, to nie przejdzie wszyscy już ściągnął se TVU ALBO SOAPCASTA.

 44. Z Sakuraiem też tak było. To żywy symbol tego, że w Polsce uczymy się zrzucać wagę 😉 Ale już niedługo. Scenariusz jest taki, że Na KSW 15 Kułak walczy o pas wagi średniej z Materlą, a Chmielewski z Zikiciem. W kolejnej walce mistrzowskiej mają się zmierzyć zwycięzcy tych dwóch pojedynków. Najlepszy z tej czwórki zmierzy się z Mamedem i problem zostanie rozwiązany.

 45. Tak jakby 🙂 Muszę im oddać, że dobrze to wymyślili. Kilka ciekawych walk angażujących polską czołówkę. Choć są i tacy, którzy uważają, że na KSW nie powinno być walk Polak kontra Polak. Ja bym dużo dał by zobaczyć miniturniej (taki nieoficjalny, bez szyldu 😉 ) z obsadą np. Abramiuk, Mankiewicz, Sowiński i Mańkowski. No i najlepszy z tej czwórki walczyłby o regularny tytuł ze zwycięzcą walki finałowej turnieju wagi lekkiej z KSW 15.

 46. Ja bym dużo dał, by zobaczyć miniturniej (taki nieoficjalny, bez szyldu 😉 ) z obsadą np. Abramiuk. Mankiewicz, Sowiński i Mańkowski. No i najlepszy z tej czwórki walczyłby o regularny tytuł ze zwycięzcą walki finałowej turnieju wagi lekkiej z KSW 15.

  Oj tak, to by było coś :]

  Wiadomo, że na Helda i Ira, nie ma co już liczyć, ale w takim turnieju mógli by wystąpić jeszcze Sajewski i Polok :] dla mnie był by to najlepszy turniej na naszej ziemi jaki jest realny do zrobienia 🙂 Dlatego też bardzo ubolewałem nad brakiem kilku nazwisk w ostatnim, ale dzięki temu przekonałem się do Mankiewicza 🙂

 47. (…) w takim turnieju mógli by wystąpić jeszcze Sajewski i Polok

  Zdecydowanie tak, ale obsadę, którą wymieniłem uważam za optimum z realnych możliwości 😉

 48. Powinni ogarnąć te wszystkie pasy, bo wszystko jest nieźle pomieszane.

  Ustalić normalne kategorie jak wszędzie i pas do każdej z nich

 49. Wszystko spoko ale czemu KSW ma te limity wagowe z dupy , nie mogę tego pojąć czemu nie trzymają się tego co już jest sprawdzone i funkcjonuje prawie wszędzie. Muszę przyznać choć z początku byłem sceptykiem że KSW dość prężnie się rozwija, im więcej gal w roku tym lepiej dla Polskiego mma i za to trzeba włodarzą KSW dziękować. 

  Viacheslav ” Ryży Tarzan syn Swaroga ” Datsik cię szuka !

 50. Jeśli chodzi o miniturniej do 70kg, to myślę, że KSW powinno wziąść pod uwagę Sajewskiego. Chłopak z Gdańska a KSW 16 ma odbyć się w Ergo Arenie. Dlatego też na KSW 16 powinno zawalczyć paru chłopaków z trójmiasta np. Hallman z Saidovem, Sajewski z Sowińskim(Mankiewiczem), Piechota najlepiej w turnieju do 93 kg

 51. Tylko 105kg jest niestandardowy ale to pewnie dlatego ze musi być osobna kategoria wagowa dla Pudziana 😉

 52. Albo Sajewski-Sowiński, Mankiewicz-Mańkowski. Potem zwycięzca miniturnieju ze zwycięzcą walki o pas z KSW 15, na KSW 18

 53. Wszystko spoko ale czemu KSW ma te limity wagowe z dupy (…)

  Ale to też idzie do przodu. Na przykład jeszcze niedawno Górski walczył w -75, a teraz już normalnie waga lekka odbywa się do 71kg.

  EDIT:
  Na Sajewskiego w KSW póki co bym nie liczył. Zdaje się, że wstępnie ma bronić pasa na AoF.

 54. Ja tam ciekaw jestem czy beda trzymac Janka po 15'tce bo w to ze wygra raczej watpliwosci nie mam.. Chcialbym by i Mamed poszedl bardziej ku stanom. Jorge Santiago jest na 5 miejscu w middle UFC…

 55. Co do Poloka to chciałbym go zobaczyć z Górskim. Byłyby dwa wyjścia albo po raz pierwszy Polok ubity, albo co bardziej prawdopodobne Górski by klepał.

 56. Albo Sajewski-Sowiński, Mankiewicz-Mańkowski. Potem zwycięzca miniturnieju ze zwycięzcą walki o pas z KSW 15, na KSW 18

  Zbyt podobne nazwiska. Janisz nie ogarnie.

 57. A Janek będzie walczył na zasadach 2×5 + dogrywka, czy 3×5. A czy jego walka będzie o pas wkońcu czy Mamed borni pasa do 93 w wadze do 84?

 58. W KSW walki 3x5min odbywają się (niestety) tylko w walkach mistrzowskich, więc Błachowicz raczej będzie walczyć na dystansie 2x5min. Mamed jest właścicielem pasa do 93kg (choć może nawet do 95kg) i tego pasa będzie bronić, ale zawodnicy podpisali kontrakty na pojedynek w limicie wagi średniej (84kg). Mamed zdobył ten tytuł w walce z Acacio na KSW 11 walcząc w limicie do 90kg. Obrona z Sakuraiem miała już miejsce w wadze średniej.

 59. Apropo Ryżego Tarzana.Nie miałem pojęcia,że on pokonał Arlovskiego w zawodowej walce mma.Wprawdzie to było dawno,ale…

 60. GLF

  Walka Chmielewski – Nobrega była na dystansie 3×5, więc nie tylko mistrzowskie. Mam nadzieję, że KSW pójdzie w stronę dłuższych walk i na KSW 15 większość będzie właśnie 3×5.

 61. Rzeczywiście, ale z tego co słyszałem to dlatego, że była to walka wieczoru. Osobiście uważam, że 3-rundowy pojedynek dodatkowo faworyzowałby Janka, więc tym bardziej chciałbym się mylić. Obawiam się jednak, że przeszkodą może być czas antenowy.

  Jak widać jest jeszcze o co pytać duet z KSW, więc Escobar do dzieła 🙂

 62. Bedzie 5 walk o pas czyli 3 rundowych, nie sadze zeby walka Janka byla na krotszym dystansie skoro niemal wszystkie beda 3 rundowe…

 63. Jak chcą być konkretną organizacją to niech wszystkie pojedynki będą 3x5minut

 64. Bubi ale w tamtym roku na KSW 14 miały być pojedynki 3×5 ale podobno trenerzy i zawodnicy się nie zgodzili czy coś. Tez bym chciał żeby było 3×5 ale większość zawodników z Polski nie ma cardio na 3×5 niestety. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.