Za www.konfrontacja.com

Już siódmego maja po raz kolejny można będzie zobaczyć występy zawodników MMA na najwyższym poziomie. Tym razem „Konfrontacja Sztuk Walki” odbędzie się na Śląsku, a konkretnie w katowickim Spodka, obiekcie, który w swojej historii gościł największe imprezy sportowe i kulturalne w naszym kraju. – Podczas dwunastej gali hala warszawskiego Torwaru pękała w szwach, a chętnych, którzy chcieli kupić bilety było dużo więcej niż miejsc. Zdecydowaliśmy się, że koleją galę KSW chcemy pokazać większej grupie sympatyków. Wybraliśmy Katowice – mówią Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, właściciele Federacji KSW.

Włodarze gwarantują maksymalną dawkę adrenaliny i przygotowali dla wszystkich fanów wszechstylowej walki wręcz dwa starcia wieczoru. W pierwszym z nich wystąpi Mamed Khalidov – najlepszy zawodnik wagi średniej w Polsce i w Europie i – miejmy nadzieję – zdobywca pasa japońskiej organizacji „Sengoku” (będzie walczyć o trofeum 7 marca – przyp. red.). Naturalizowany Czeczen po niespełna rocznej przerwie znów zaprezentuje się polskiej publiczności. Fighter „KSW Team” w tym pojedynku będzie bronić pasa międzynarodowego mistrza w kategorii do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów, który to wywalczył pokonując Daniela Acacio.

W drugiej walce zobaczymy najsilniejszego człowieka na świecie Mariusza Pudzianowskiego, który po udanym debiucie na dwunastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki” zamierza dopisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. – Wkrótce poinformujemy z kim zmierzą się obaj zawodnicy – wyznają właściciele KSW. – Jak tylko zakontraktujemy im przeciwników, będziemy informować o tym media – dodają.

Nie mniej ważne od walk wieczoru będą kolejne pojedynki o mistrzowskie pasy. W jednym z nich zobaczymy weterana KSW, doświadczonego fightera z Częstochowy Krzysztofa Kułaka, który skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Vitorem Nobregą. Przypomnijmy, że zawodnik z kraju kawy to ostatni triumfator turnieju organizowanego przez Naszą federację. Stawką walki Kułak vs. Nobrega będzie pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW w kategorii wagowej do osiemdziesięciu pięciu kilogramów!

Kolejne interesujące starcie – znów o pas – to pojedynek w królewskiej kategorii. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych zawodników z turnieju wagi ciężkiej, który odbył się na poprzedniej imprezie w Warszawie. Po jednej stronie barykady mistrz świata zawodów uniwersyteckich w zapasach David Olivia z USA, a po drugiej posiadacz czarnego pasa w karate – Łotysz – Konstantin Gluhov.

Na tym nie koniec atrakcji majowego widowiska. Po rocznej przerwie powraca turniej w kategorii wagowej do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów. Ujawniamy na razie jednego fightera, który w nim wystąpi. Jest nim Jan Błachowicz, który w przeszłości wygrywał turniej tej kategorii wagowej (zwycięstwo na dziewiątej gali – przyp. red.).

Podsumowując. Trzynasta gala „Konfrontacji Sztuk Walki” odbędzie się siódmego maja w Katowicach. Zobaczymy dwie walki o tytuły międzynarodowych mistrzów Federacji KSW (Khalidov w kat. wag. -95kg, Kułak vs. Nobrega w kat. wag. -85kg). Drugą walkę Pudzianowskiego w formule MMA. Finał turnieju wagi ciężkiej pomiędzy Olivią i Gluhovem oraz nowy, ośmioosobowy turniej w kategorii wagowej do dziewięćdziesięciu pięciu kilogramów.

W maju na sympatyków dobrej wszechstylowej walki wręcz czekają nie lada emocje. Będzie to trzecia wielka impreza, jaką w ciągu dziesięciu miesięcy zorganizuje Federacja KSW. Dwie poprzednie ogłoszone zostały mianem „Gal Stulecia”. Jak zatem nazwać tą która przed nami?

29 KOMENTARZE

 1. Zapowiada sie rewelacyjnie .

  Jestem ciekaw kogo znajda dla Mameda , nie bedzie to latwe zadanie , ale wierze ze wlasciciele KSW sobie poradza .

 2. nie wiem czy takie skakanie z wagą co walkę jest dobre dla Mameda i start Janka w turnieju po kontuzji biorąc pod uwagę że stoczy co najmniej dwie walki tego dnia
  myślę że ekstra fight byłby lepszym rozwiązaniem a do turnieju lepiej wrzucić ANtka
  mimo wszystko ciesze się że KSW zawita w końcu na Górnym Śląsku, na pewno się wybiorę 🙂

 3. #markeba – „nawet jak”? Chciałeś powiedzieć, „szczególnie gdy” 😀

 4. może mnie ktoś oświecić…. nie tak dawno była mowa, że KSW kończy z turniejami. A tu co rusz nowe „drabinki”…

 5. Skoro zawody strongman wyłaniają najsilniejszego człowieka na świecie to w chwili obecnej nie jest nim Pudzianowski .

 6. No to Mamed po walce z Santiago ma równie 2 miesiące na odpoczynek i zrobienie wagi…
  nie wiem czy to dobry pomysł

 7. Walka jest o tytuł w 95, pewnie KSW zrobi jakiś umówiony limit 90 kg jak z Acacio i Mamed nie będzie musiał nic zrzucać.

 8. spokojnie jak trochę zbije nic mu się nie stanie:) weźcie pod uwagę, że narazie mamy 2 walki Mameda w tym roku i nie wiadomo co dalej, być może kolejna będzie dopiero pod koniec roku… dlatego cieszmy sie możliwością oglądania go w ringu a nie smolmy na temat zbijania wagi:D

 9. i w ten sposób KSW zamyka temat niskiego poziomu sportowego…szykuje się niesamowita gala!

 10. Już tylko czekam na jakieś informacje co do biletów, mega gala się szykuje!

 11. Powiem Wam, że o ile z reguły irytują mnie wielkie biznesy Polaków, bo dręczy mnie, że to nie ja się bogacę, o tyle ładnie rozwijający się interes panów z KSW wyjątkowo cieszy mnie bardzo

 12. Zajawka z Ipla podczas, której robili zdjęcia do kalendarza KSW 🙂
  httpv://youtube.com/watch?v=rYqS0ATJH2Q

 13. jestem za mamed vs. drwal vs. jocz vs. materla !!! pudzian niech robi swój strong man.

 14. Magicus ,
  2 na 2 czy może każdy tłucze każdego ? Zresztą nie wiem czy Tomek może grać w wrestlingu mając kontrakt z UFC 😉

 15. nie liczyłbym na to, pewnie jak to ostatnio zwykle robią- postawią na show, a nie na dobrą walkę…

 16. 4 men in 1 man out!!! I wiem kto jest naj;epszy nie tylko w Polsce ale w Europe. to jest na najwyższym poziomie. a nie saleta, najman i pudzian. może będzie jeszcze gołota???

 17. O net podaję, iż Paczków dostał za mało hajsu i nie zgodził się na walkę z Pudzią.

 18. Zastanawiałem się nad tym, że może nie dojść do tej walki, ponieważ na facebooku KSW pytało się z kim chcieliby zobaczyć w kolejnej walce Pudziana.

 19. KSW nigdy nie potwierdziło tej walki chyba. Jak z nimi rozmawiałem to mówili że daleka droga jeszcze do tego. Osoba która potwierdzała tą walkę to jeśli mnie pamięć nie myli ta sama która mówiła o sprzedaży 40% UFC

 20. Pudzian w lookr.tv mówił, że ta walka odbędzie się na 90%. No to czekamy na nowego przeciwnika.

 21. No tak większość ludzi myślała ale jak czytałeś oświadczenie Paczkow Team to pewnie zauważyłeś jakich słów używają 😀 ? Ja żałuje że nie dojdzie do tej walki, stawiałbym w niej na Roberta.

 22. Akurat w tej sprawie trochę bym mu (aroonie) odpuścił, według mojej wiedzy KSW chciało zestawić ten pojedynek i miał on sporo sensu. Po za tym to samo źródło, które jest podawane na onecie, pisało też niedawno, że Pudzian pokłócił się z KSW i nie wystąpi w maju, co chyba prawdą nie jest skoro KSW oficjalnie ogłosiło jego występ.

  Na razie bym się tak nie podpalał na wszystkie takie wieści.

 23. Ale ja się wcale nie podpalam. Nie dałem ani tej ani wcześniej informacji właśnie ze względu na marnej jakości źródło.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.