Mamed Khalidov (MMA 20-4-1) i Mariusz Pudzianowski (MMA 1-0) zmierzą się z japońskimi rywalami na trzynastej Konfrontacji Sztuk Walki, 7 maja w katowickim Spodku. Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono, że Polacy spotkają się w ringu z zawodnikami organizacji Deep odpowiednio Ryutą Sakuraiem (MMA 20-15-5) i mistrzem Megaon Deep Yusuke Kawaguchim (MMA 11-1).

Sakurai to jeden z bardziej doświadczonych zawodników wagi średniej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Swoją karierę na japońskich ringach zaczynał już w 1996 roku,  w latach 2003-2004 trzykrotnie nieudanie występował w legendarnej organizacji Pride. W swoim rekordzie ma walki z czołowymi zawodnikami wagi średniej m.in. Murilo Bustamante, Paulo Filho, Yushinem Okamim i Ryo Chonanem. Jego dwie najważniejsze wygrane w karierze to zwycięstwa nad Europejczykami Davidem Bielkhedenem i Xavierem Foupa-Pokamem. Sakurai ze swoich ostatnich siedmiu pojedynków wygrał pięć, jeden zremisował i jeden przegrał z rodakiem Rikim Fukudą.

Kawaguchi został mistrzem Deep Megaton wygrywając szesnasto-osobowe Grand Prix w 2008 roku. W 2009 poniósł jak na razie swoją jedyną porażkę na gali M-1 Challenge z rąk solidnego Anglika Roba Broughtona. W swoim ostatnim pojedynku w grudniu pokonał na punkty Guamczyka Roque Martineza. Kawaguchi jest w tej chwili powszechnie uznawany za najlepszego Japończyka w wadze ciężkiej.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.