Lubońska_w_KSW

Katarzyna Lubońska podpisała kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walki. Zawodniczka z Piły dołączyła do wąskiego grona kobiet walczących dla największej polskiej organizacji, a jej debiut w okrągłej klatce planowany jest na jesień bieżącego roku.

Katarzyna Lubońska (MMA 2-0) walczy w MMA dopiero od niecałego roku. 22-latka rozpoczęła starty od wygranej przez jednogłośną decyzję z Roksaną Prucnal na Pro MMA Challenge: Just Fight!. Pół roku później zawodniczka GŁD Piła poddała w pierwszej rundzie Ingę Kaledaite na dziesiątej odsłonie Fighters Areny. Po odwołaniu kolejnych wydarzeń spod szyldu obu tych organizacji, pilanka została bez kontraktu i szukała miejsca na kolejne walki.

Nie zostało podane jeszcze dokładnie, na której gali KSW młoda zawodniczka dywizji muszej zadebiutuje w organizacji, ale wiadomo, że będzie to jesienią bieżącego roku. Nie zasugerowano także, z kim Lubońska wejdzie do klatki, ale warto zauważyć, że w tej kategorii wagowej Konfrontacja ma jeszcze jedną Polkę czekającą na walkę. Mowa tu oczywiście o Kamili Porczyk.

29 KOMENTARZE

 1. Shutruk

  warto zauważyć, że w tej kategorii wagowej Konfrontacja ma jeszcze jedną Polkę czekającą na walkę. Mowa tu oczywiście o Kamili Porczyk.

  skasuj to :boystop:

 2. "Włodarze" chyba wyniuchali, że po sukcesie Aśki i po UFC w Krakowie może zwiększyć się u nas popyt na kobitki w klatce.

 3. KSW chce przebić wysoką poprzeczkę którą ustanowiło UFC i na następnej gali dadzą CZTERY walki kobiet!!!

 4. cypher

  "Włodarze" chyba wyniuchali, że po sukcesie Aśki i po UFC w Krakowie może zwiększyć się u nas popyt na kobitki w klatce.

  A mina Kawulskiego (zdjęcie) jest bardzo wymowna. Bądzmy szczerzy sukces Jędrzejczyk i zainteresowanie tym faktem polskich mediów nie jest na ręke ksw. To gadanie Kawulskiego w ostatniej audycji PR24 ma się nijak do tego co się stało po ufc185
  Kowalkiewicz do UFC !!

 5. Nie nie, Porczyk już podziękujemy. Dobrze że KSW zakontraktowało Kasie, czas się brać za robienie porządnej dywizji kobiet.

 6. Mądry ruch, że kategorie kobiet w KSW w końcu ruszą do przodu. Liczę na następne zaciągi do dywizji kobiet, bo mocno wieje tam pustkami.
  Co do konfrontacji z Porczyk byłbym za i przeciw – drabinkowo poniekąd ma to sens (Porczyk w KSW legitymuje się rekordem 1-0), jakoś medialnie też nieco podbuduje Kasię. Jeśli to miałby być ostatni bój Kamili, to mógłbym przymknąć na to oko.

 7. Bym się rozjebał jakby Porczyk ją pokonała:lol:ciekawe czy wogóle mają taki plan żeby je zestawić…

 8. Fresh

  Karolina, Kasia, Kamila wszystkie na K i wszystkie piękne, przypadek ? 🙂

  Karolina i Kasia piekne, ale czy Kamila? – raczej nie

  Chetnie zobacze jak Kasia leje Porczyk. Tylko zeby nie dawali tej Porczyk mikrofonu ani przed ani po walce.

 9. Kowalkiewicz do UFC, więc zakontraktowali kobietę, która ją zastąpi.

 10. Tak samo Porczyk zestawią jak Wiśniewskiego. KSW to tylko taki cyrk gdzie zgłasza się każdy znany freak, żeby zarobić trochę kasy i a włodarzom grzech takiego nie przyklepać na jedną walkę. Karolina walczy co 9 miesięcy a pozostałe dziewczyny po jednym razie i koniec. Za to Materla ma 3 walki z tym samym murzynem a teraz murzyn będzie miał już piątą w drugiej federacji świata… Nie żebym krytykował bardzo ale stanowczo za mało jest tych gal i zestawień.

 11. Na ten ruch w karierze Kasi właśnie liczyłem 😆 Gratulacje !
  To teraz mam nadzieję że Karolinę wypuszczą na stałe za ocean, a twarzą kobiecego MMA w KSW stanie się Kasia. Myślę, że ma potencjał by zastąpić Karolinę.
  Wcale też nie zdziwiłbym się gdyby w debiucie dostała Porczyk :lol:. W sumie nie głupie by to było, bo przynajmniej udowodnione by zostało że Porczyk nie za dużo potrafi, a Kasia miałby by ciekawy start w oczach Januszy :lol:.

 12. świetne wzmocnienie KSW, mam nadzieję, że podąży drogą Karoliny i zagości na rozpiskach na dłużej a nie jeden raz. Kto wie, może doczekamy się kobiecej dywizji z prawdziwego zdarzenia?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.