Informacje prasowe KSW:

Nie minęło kilka dni od gali KSW 20, a Karol Bedorf już spotkał się z właścicielami Federacji KSW, żeby porozmawiać o swojej przyszłości. Był to doskonały powód do przepytania popularnego „Coco”, który już dziś wie, że kolejna walka na KSW będzie walką o pas Międzynarodowego Mistrza KSW w wadze ciężkiej. Poniżej prezentujemy całą rozmowę z zawodnikiem.

W środę zaraz po gali KSW20 spotkałeś się z właścicielami Federacji KSW. Możesz powiedzieć, co było powodem tego spotkania i o czym rozmawialiście?

– Dokładnie. Spotkaliśmy się na gorąco po gali, żeby porozmawiać o mojej przyszłości. Jeszcze przed galą KSW20 miałem spotkanie z Maćkiem Kawulskim, który powiedział mi, że jak wygram najbliższą walkę to dostanę szansę możliwość walki o pas Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW w wadze ciężkiej. To co usłyszałem zmobilizowało mnie bardzo.

Jak wiemy walkę z Karlem Knothe wygrałeś, więc kiedy walka o pas? Ustaliliście jakiś termin? Na której to będzie gali?

– Kolejną walkę dla Federacji KSW stoczę na gali KSW22 i będzie to pojedynek o pas Międzynarodowego Mistrza KSW w wadze ciężkiej.

W jednym z wywiadów po gali KSW20 Martin Lewandowski wspomniał, że jesteś brany pod uwagę, jako przeciwnik dla Pawła Nastuli, który kilka dni temu związał się kontraktem z Federacją KSW. Czyżbyś miał z nim walczyć o to trofeum?

– Mogę zapewnić, że na gali KSW22 będę mieć walkę o pas, ale nie wiem, czy będzie to walka z Pawłem. Wiem na pewno, że w 2013 roku stoczę walkę o pas i będę walczyć z Pawłem Nastulą.

Jakie masz plany na najbliższe tygodnie?

– Na pewno nie będę długo wypoczywać. Mam przeciążone kolana, łokcie i barki, ale długo czasu na wypoczynek nie potrzebuję. Zamierzam wyjechać do USA i tam trenować.

Michał Materla również ma w planach wyjazd do Ameryki. Jedziecie razem?

– Nie. Zamierzam bardziej obrać kierunek ku San Diego. Mieszka tam mój przyjaciel, Brazylijczyk Cadu i już wielokrotnie zapraszał mnie do siebie, żebym przyjechał i potrenował.

Chciałbym jeszcze zapytać o walkę na KSW20. Oglądałem twój pojedynek i dostrzegłem, że w pewnym momencie zaczęło brakować ci tlenu. Co się stało?

– Druga runda walki z Knothe kosztowała mnie dużo tlenu, wystrzelałem się. Rozmawiałem już z moim fizjologiem i wiem, że będziemy musieli więcej popracować nad wydolnością. On w czasie moich przygotowań był zajęty, bo pracował z olimpijczykami i był w Londynie. Teraz gdy jest już po Igrzyskach Olimpijskich będziemy mogli skupić się na moich przygotowaniach. Będziemy kontrolować zakwaszenie krewi.

Karol dowiedziałem się od ciebie dużo nowych wiadomości, które na pewno zainteresują fanów MMA. Na koniec jeśli chciałbyś podziękować sponsorom, trenerom to możesz uczynić to w tej chwili.

– Sponsorzy, sponsorami. Podziękowania należą się przede wszystkim trenerom Piotrowi Bagińskiemu i Andrzejowi Kościelskiemu, którzy poświęcają czas, żebyśmy my, młodzi robili wyniki.

10 KOMENTARZE

 1. Czy to pomyłka w edycji czy naprawdę Karol będzie walczył z Nastkiem??

  „W jednym z wywiadów po gali KSW20 Martin Lewandowski wspomniał, że jesteś brany pod uwagę, jako przeciwnik dla Pawła Nastuli, który kilka dni temu związał się kontraktem z Federacją KSW. Czyżbyś miał z nim walczyć o to trofeum?

  – Mogę zapewnić, że na gali KSW22 będę mieć walkę o pas, ale nie wiem, czy będzie to walka z Pawłem. Wiem na pewno, że w 2013 roku stoczę walkę o pas i będę walczyć z Pawłem Nastulą.”

 2. Wg mnie, Bedorf zawiódł na KSW 20. Wiem,że walka walce nierówna, no ale jeśli Boby Lashley, który jest/był przymierzany do Pudziana (jako freak fight) poddał zawodnika,  z którym Karol wygrał przez decyzję mimo swojego grapplingu na poziomie ADCC oraz mistrzostwa Europy BJJ, a to przecież Coco jest określany jako zawodnik o najwyższych umiejętnościach sportowych w HW KSW   

 3. Wolałbym żeby Bedorf na KSW 22 zawalczył o pas z Valentijnem Overeemem a na tej samej gali Nastula vs Ishii/Le Banner.

 4. Paweł powinien być brany w walki o pas, ale nie tak od razu. Coco na walkę o pas zapracował, więc wypadałoby, by to samo zrobił i Nastek.

 5. Najpierw Overeem, potem w razie wygranej Nastek. Jeśli i z nim wygrałby to jego popularność wystrzeliłaby trochę w górę.

 6. Słuchając tego pitolenia, wszystko się układa w stylu :

  KSW 22
  Bedorf – V.O. o pas
  Nastek – Ishii/Olivia
  KSW23 lub 24
  Bedorf – Nastek obrona pasa

  Chociaż idąć logiką KSW, a raczej im brakiem, biorąc po uwagę rekord na galach KSW to Waluś ze swoim 2-0 powinien dostać walkę o pas huehue

 7. Uważam że Olivia po tym co zrobił wcześniej na KSW powinien dostać szansę na kolejny występ i chętnie zobaczył bym go w starciu z Pawłem Nastulą, w drugim zestawieniu Koko z Overeem. Zwycięzcy walczą o pas mistrza KSW.

 8. haha, nie zdziwie sie naprawde jak Bedorf dostanie Walusia o pas, KSW lubi zaskakiwac co pokazala przeszlosc. 🙂

 9. @up

  Niektórzy użytkownicy, jak Ty, strasznie się zagalopowują w swoich osądach. Rozumiem, że zestawienia "freakowe", szczególnie ostatnie Waluś – Wiśnia było żenującym widowiskiem, ale niejako logicznym (patrząc na umiejętności a raczej ich brak u Walusia). Natomiast zestawienie Bedorf – Waluś było by żenujące o czym Kawul i Lewandowski dobrze wiedzą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.