Starcie mistrzowskie w kategorii półciężkiej będzie jedną z głównych walk wieczoru gali KSW 56. Panujący od ponad pięciu lat mistrz dywizji do 93 kilogramów, Tomasz Narkun podejmie 14 listopada w okrągłej klatce niepokonanego Chorwata, Ivana Erslana.

Ivan Erslan zadebiutował w KSW podczas pierwszej w historii KSW gali w Chorwacji. Uznawany za najlepszego półciężkiego na Bałkanach 28-latek znokautował już w pierwszej rundzie czołowego zawodnika z Hiszpanii, Darwina Rodrigueza. Teraz natomiast stanie przed szansą zdobycia tytułu, co jak sam przyznaje, było dla niego zaskoczeniem.

Nie przeczuwałem, że po jednym zwycięstwie w KSW otrzymam szansę walki o pas. Bardzo się jednak cieszę, że będę miał możliwość pokazania swoich umiejętności w walce z mistrzem. To na pewno będzie świetna walka.

W rozmowie dla serwisu MMASucka Erslan dodał też, że zdobycie pasa będzie dla niego niezwykle ważnym krokiem w karierze.

Zdobycie tego pasa będzie dla mnie doświadczeniem, które może odmienić moje życie. Idę więc po ten pas z pełnym arsenałem w moich rękach.

Reprezentanta ATT Zagrzeb pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Po debiucie w KSW zawalczył raz jeszcze dla innej organizacji i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Ersaln ma na swoim koncie 9 wygranych i jeden remis.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.