kawulewy

Dziesięć lat temu na polski rynek MMA (który wtedy jeszcze niemal nie istniał) weszła organizacja Konfrontacja Sztuk Walki ze swoją pierwszą galą.

Wszystko zaczęło się 27 lutego 2004 roku w restauracji „Champions” w Warszawie, gdzie Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zorganizowali ośmioosobowy turniej. Do walki stanęli: Łukasz „Juras” Jurkowski, Rafał Tomasiuk, Benedykt Stępień, Emiliusz Regiel, Roman Szaszkow, Norbert Świerblewski, Paweł Trzaśniewski i Marek Piechotka. Zwyciężył „Juras”.

Od tamtego czasu Konfrontacja zorganizowała 25 numerowanych i 5 mniejszych gal, wszystkie na terenie naszego kraju, oraz stała się wiodącą organizacją w Polsce i jedną z czołowych w Europie.

Najbliższa gala KSW odbędzie się 22 marca w warszawskiej hali Torwar. W głównych walkach widzowie będą mieli okazję zobaczyć, m.in. Michała Materlę, Jaya Silvę, Karola Bedorfa, Tima Sylvię, Marcina Różalskiego, Karola Celińskiego, Mateusza Gamrota, Anzora Azhieva i Artura Sowińskiego.

W tym roku organizacja KSW planuje zorganizować pięć gal, w tym pierwszą zagraniczną w grudniu. O planach właścicieli Konfrontacji – Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego – możecie przeczytać m.in. tu.

Na swojej stornie Konfrontacja Sztuk Walki wystosowała krótką wiadomość w związku z rocznicą:

Dokładnie dziesięć lat temu, w warszawskiej restauracji „Champions” odbyła się pierwsza gala Federacji KSW. Data 27 lutego 2004 roku na zawsze wpisała się w karty historii sportów walki w Polsce.

Z tejże okazji, z jubileuszu dziesięciolecia bycia na rynku postanowiliśmy, że obdarujemy fanów mnóstwem różnych multimediów na telefony komórkowe i komputery. Udostępnimy również pamiątkowe pocztówki z wizerunkami naszych zawodników, a także grafiki z ich podobiznami.

Dziękujemy, że z nami jesteście i zapraszamy do pobierania multimediów!

W związku z 10. rocznicą na stornie konfrontacja.com szefowie organizacji umieścili szereg multimediów, które możecie pobrać na swoje sprzęty elektroniczne i cieszyć się widokiem KSW każdego dnia.

15 KOMENTARZE

  1. kurde, jak K&L zaczynali z KSW, to jeszcze w liceum byłem. Z okazji okrągłej rocznicy jeszcze 100 gal Panowie.

  2. Jak ten czas szybko mija ; ) Nie jedna organizacja chiała by być na rynku już 10 lat : )

  3. A ja gimbazjalistą byłem Tongue fajnie, że jest w PL stabilna organizacja, dlatego też często uważam, że hejty na ksw za np sakuraia były niesłuszne.

  4. Ciekawe jaki jest problem z przeciwnikiem Gamrota, boją się młodego wilka?

  5. Ciekawe czy zdołają ściągnąć kogoś lepszego lub chociaż porównywalnie dobrego do Winnera. W sumie zadowoliłbym się jakimś dobrym zapaśnikiem.

  6. Szacunek im się należy bo wprowadzili ten sport na salony mimo różnych emocji towarzyszących ich decyzjom przez ten kawał czasu.

  7. W tamtych czasach z wypiekami na twarzy czekałem na każdą galę. Można być hejterem ale trzeba przyznać że KSW stworzyło nie tylko ryek ale też większość harcorowych kibiców.

  8. Dokładnie. Wiele ich decyzji mnie czasmi irytuje, może dlatego, że długo godziłem się z tym, że to dla nich biznes 😛 ale ciężko było by Sobie wyobrazić jakby wygladało Polskie MMA bez nich. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.