Wczoraj popołudniu media obiegła informacja o kontuzji Dricusa Du Plessisa i zmianie rywala dla Borysa Mańkowskiego. Nowym pretendentem do tytułu mistrza wagi półśredniej został dwudziestodwuletni Roberto Soldić. Okazuje się jednak, że zakontraktowanie młodego zawodnika wcale nie było takie łatwe. O kulisach angażu, w rozmowie ze sportowefakty.pl, opowiedział Wojsław Rysiewski.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Artura Mazura, dyrektor sportowy największej organizacji MMA w kraju zdradził, że Soldić nie jest przypadkowym wyborem na zastępstwo, a był brany pod uwagę już wcześniej, jako potencjalny rywal dla „Tasmańskiego Diabła”.

Przed galą KSW 41 rozważaliśmy wiele opcji dla Borysa Mańkowskiego. W orbicie naszych zainteresowań znalazło się kilku dobrze rokujących zawodników z całego świata. Soldić był jednym z nich.

Kiedy Du Plessis ogłosił kontuzję federacja zgłosiła się do Soldicia. Starcie na KSW 41 nie była jednak taka oczywista. W październiku Chorwat stanął do walki na gali Cage Warriors 87, gdzie w walce wieczoru w zaledwie 40 sekund rozprawił się z Lewisem Longiem. Młodemu zawodnikowi otworzyło to drzwi do dużych organizacji.

Z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że mógł wystąpić na gali UFC w Niemczech, która ma się odbyć wiosną. Ponadto miał ofertę walki o pas Cage Warriors. Nie ukrywamy, że musieliśmy mocno zawalczyć o to, żeby przekonać go do występu u nas. Nie trudno się domyślić, że jednym z czynników były pieniądze.

Zawodnik z Bałkanów wskoczył do karty KSW 41 na zaledwie 10 dni przed planowaną na nie datą. Na gali w Katowicach zmierzy się w walce wieczoru z Borysem Mańkowskim. Starcie zakontraktowano na 5 rund.

30 KOMENTARZE

 1. a co za darmo mial walczyc?

  dobrze, ze nie napisal, ze wszyscy sie boja walczyc z Borysem i to jest najmocniejszy zawodnik poza UFC XDDDD

 2. Ciekawe czy spisali umowe czy zawarli ja po dzentelmensku bo moze sie okazac ze zaraz Borys znowu nie bedzie mial rywala bo na UFC bedzie walczyl.

 3. Z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że mógł wystąpić na gali UFC w Niemczech, która ma się odbyć wiosną.

  No tak to przecież koliduje z terminem ksw 41.

 4. Ciekawe czy spisali umowe czy zawarli ja po dzentelmensku bo moze sie okazac ze zaraz Borys znowu nie bedzie mial rywala bo na UFC bedzie walczyl.

  a po co umowa, ktora i tak nigdzie nie jest wazna?

 5. Jaki tam znowu dyrektor czegoś tam, to nasz Wojek przecież. 😆

  no , wlasnie, dla userow konkurencyjnych forow to i moze dyrektor sportowy, dla mnie pozostanie Wojkiem z SSS – najlepszym prowadzacym :?:, pewnie dalej czyta ale juz nie napisze nic bo duma mu nie pozwala

 6. no , wlasnie, dla userow konkurencyjnych forow to i moze dyrektor sportowy, dla mnie pozostanie Wojkiem z SSS – najlepszym prowadzacym :?:, pewnie dalej czyta ale juz nie napisze nic bo duma mu nie pozwala

  @Venom em dającym bany za złe słowo na Mameda ale samemu nazywającym Brocka Lesnara "biała świnia"

 7. @Venom em dającym bany za złe słowo na Mameda ale samemu nazywającym Brocka Lesnara "biała świnia"

  albo typem, co banem na conores potrafil zablokowac jebana skrzynke na mailu

 8. albo typem, co banem na conores potrafil zablokowac jebana skrzynke na mailu

  już nie chciałem tego pisać

 9. albo typem, co banem na conores potrafil zablokowac jebana skrzynke na mailu

  Fiu, fiu…no i takie rzeczy to ja lubię, i to jest prawdziwy ban!

  :chuck:

 10. Z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że mógł wystąpić na gali UFC w Niemczech, która ma się odbyć wiosną.

  Najciekawsza informacja tego njusa. Aż tak dobre źródła mają w KSW, czy po prostu Solidic coś przebąkiwał? Gala w Niemczech na wiosnę może opóźnić ewentualny powrót UFC do Polski.

 11. Najciekawsza informacja tego njusa. Aż tak dobre źródła mają w KSW, czy po prostu Solidic coś przebąkiwał? Gala w Niemczech na wiosnę może opóźnić ewentualny powrót UFC do Polski.

  i tak by w I czy II kwartale nie wrocili, nie ma szans, bardziej prawdopobny IV kwartal 2018.

 12. Bliżej nieznany nikomu gość wbija do organizacji i z miejsca walczy o pas mając 10 dni na przygotowanie. Poprzednika jeszcze rozumiem – 2 pasy w EFC. Ale to?

 13. Bliżej nieznany nikomu gość wbija do organizacji i z miejsca walczy o pas mając 10 dni na przygotowanie. Poprzednika jeszcze rozumiem – 2 pasy w EFC. Ale to?

  to nastepca crocopa, mało?!

 14. Bliżej nieznany nikomu gość wbija do organizacji i z miejsca walczy o pas mając 10 dni na przygotowanie. Poprzednika jeszcze rozumiem – 2 pasy w EFC. Ale to?

 15. Z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że mógł wystąpić na gali UFC w Niemczech, która ma się odbyć wiosną. Ponadto miał ofertę walki o pas Cage Warriors. Nie ukrywamy, że musieliśmy mocno zawalczyć o to, żeby przekonać go do występu u nas. Nie trudno się domyślić, że jednym z czynników były pieniądze.

  Jeśli tak było to na prawdę dziwny koleś z tego Soldica, przecież 77 w KSW to praktycznie tylko Borys. Po przegranej zapewne usłyszy ,,przykro mi kolego, nie mamy na Ciebie pomysłu, nie wiemy jak Cię ograć promocyjnie, idź wygraj kilka walk, odbuduj się, a może kiedyś się odezwiemy''. W UFC pewnie stoczyłby kilka walk i to w miarę regularnie. Dla mnie to ogólnie bardzo słabe, że nie byli przygotowani na taką ewentualność. Mogli poszukać jakiejś opcji B, niech chłop się szykuje w razie czego, stać ich przecież na to.

 16. Jeśli tak było to na prawdę dziwny koleś z tego Soldica, przecież 77 w KSW to praktycznie tylko Borys. Po przegranej zapewne usłyszy ,,przykro mi kolego, nie mamy na Ciebie pomysłu, nie wiemy jak Cię ograć promocyjnie, idź wygraj kilka walk, odbuduj się, a może kiedyś się odezwiemy''. W UFC pewnie stoczyłby kilka walk i to w miarę regularnie. Dla mnie to ogólnie bardzo słabe, że nie byli przygotowani na taką ewentualność. Mogli poszukać jakiejś opcji B, niech chłop się szykuje w razie czego, stać ich przecież na to.

  Może mu obiecali kilka walk, bo średnio wierzę w to że płacą mu więcej niż dałoby UFC, bo co dostanie te 10 + 10? Aż tak ich organizacja jest bogata że stać ją na takie przepłacanie za kogoś takiego? Pewnie w dużym stopniu bycie w walce wieczoru go przyciągnęło, bo UFC to pewnie dałoby go do prelimsów i to małej gali. a tu walka wieczoru.

 17. Może mu obiecali kilka walk, bo średnio wierzę w to że płacą mu więcej niż dałoby UFC, bo co dostanie te 10 + 10? Aż tak ich organizacja jest bogata że stać ją na takie przepłacanie za kogoś takiego? Pewnie w dużym stopniu bycie w walce wieczoru go przyciągnęło, bo UFC to pewnie dałoby go do prelimsów i to małej gali. a tu walka wieczoru.

  Wątpliwe 10+10 to aktualnie 700 000, a tyle to oni jedynie mogą zapłacić Pudzianowi. Nawet jeśli mu coś obiecali to niby z kim go mają zestawić? Nie wiem co on miał w głowie decydując się na KSW. W UFC zapewne wylądowałby na prelimsach, ale tam nie jest tak ważne z jakiego kraju pochodzisz, jest ponad 100 zawodników z którymi może walczyć, a jak zacznie wygrywać walkę za walką to będą go promować. Soldić sam otwarcie powiedział, że jest zapis o natychmiastowym rewanżu z Borysem w razie jego wygranej, więc gdzie tu sens. Jakoś nie przekonuje mnie pierdolenie Lewandowskiego o tym, że chce żeby byli zagraniczni mistrzowie.

  Spójrzmy nawet na walkę Karola z Fernando. Po zakończeniu pojedynku włodarze KSW weszli do klatki, żeby pocieszać Karola, ale jakoś nie zdobyli się na to, żeby pogratulować Brazylijczykowi. Podobnie było z Koike na KSW 39. Jak polak zdobywa pas to jest fajnie i podchodzą i mu gratulują, jak zagraniczny to wielce wkurwieni. Ogólnie zachowanie Pana Dyrektora sportowego KSW też jest bardzo słabe, podczas walki Narkun vs Reljic oraz Różal vs Fernando po prostu cieszył się jak jakiś małolat . Totalnie nieprofesjonalne zachowanie.

  Dla mnie przykładem wielkiej klasy i szacunku dla zawodników z zagranicy jest Vadim z M-1.

 18. Chyba 70000? 😉

  Ok, źle obliczyłem. W  takim razie w miarę realnym wynagrodzeniem jest 25-30 000 $.

 19. a po co umowa, ktora i tak nigdzie nie jest wazna?

  Zerwanie umowy to grzech więc w niebie się liczy. :jjsmile:

 20. czy ta gala bedzie za free czy PPV? Bo nie wiem czy niekupować

  Będzie z zajebistym streamem. Nic więcej nie trzeba.

 21. Przeciwnik Borysa kolejnym który zostanie wypluty przez ksw nie będzie przygotowany na 100% i Borys wygra decyzja może przez poddannie…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.