KSW 27

(grafika: konfrontacja.com) Ogłoszone dziś kolejne starcia, które odbędą się na majowej gali KSW 27. Wśród nich są między innymi dwie walki o pasy mistrzowskie – kolejno w kategorii półśredniej mężczyzn oraz kategorii kobiet. W pojedynkach tych Aslambek Saidov (MMA 15-3, 1. w rankingu PL) po raz kolejny zmierzy się z Borysem Mańkowskim (MMA 14-5-1, 3. w Rankingu PL), a pierwsza mistrzyni KSW – Karolina Kowalkiewicz (MMA 4-0) podejmie niedoszłą rywalkę z KSW 24 Jasminkę Cive (MMA 5-1).

Pierwsze starcie czołowych zawodników KSW w wadze półśredniej odbyło się podczas 21. gali Konfrontacji. Wtedy też Mańkowski, który doznał kontuzji kostki w drugiej rundzie pojedynku musiał uznać wyższość rywala. Od tamtej pory zawodnik Ankosu Poznań odniósł zwycięstwo nad Benem Lagmanem (MMA 6-5) podczas KSW 24 we wrześniu ubiegłego roku. Saidov również uporał się z Lagmanem, a w grudniu podczas KSW 25 dołożył zwycięstwo z Danielem Acaciem (MMA 30-14).

Kowalkiewicz pierwotnie miała skrzyżować rękawice z Cive podczas KSW 24, jednakże Austriaczka podczas zbijania wagi zasłabła i nie była w stanie wyjść do walki. W zastępstwie za „Impressive” do walki stanęła Simona Soukupova (MMA 4-3-1), która po pełnym dystansie trzech rund musiała uznać wyższość Polki.

Poza powyższymi starciami zapowiedziano także występ Virgila Zwickera (MMA 12-3), Mameda Chalidowa (MMA 28-4-2, 1. w rankingu PL), a także pojedynek Piotra Strusa (MMA 9-2, 5. w rankingu PL) z Abu Azaitarem (MMA 8-2). Innym ogłoszonym pojedynkiem jest także starcie Oliego Thompsona z Mariuszem Pudzianowskim.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.