Dawid Gralka (6-2) będzie miał okazję zanotować pierwszą wygraną w KSW przed własną publicznością. Mieszkaniec Łodzi zmierzy się 23 marca na KSW 47 w Atlas Arenie z Pawłem Polityłą (3-1). Starcie odbędzie się w kategorii koguciej.

Dawid Gralka zadebiutował w KSW po serii czterech wygranych. Zawodnik Shark Top Team na KSW 44 w czerwcu 2018 roku stanął naprzeciw Sebastiana Przybysza i musiał uznać wyższość rywala. Gralka słynie z bardzo skutecznych dźwigni na nogi, którymi skończył trzy pojedynki. 28-latek z Łodzi zwyciężył do tej pory cztery pojedynki przed czasem, za każdym razem w pierwszej rundzie. Na KSW 47 będzie chciał wygrać po raz pierwszy w KSW i może liczyć na mocne wsparcie w swoim rodzinnym mieście.

Paweł Polityło zadebiutował w KSW zupełnie niespodziewanie. Polak wskoczył do karty dublińskiej gali KSW 40 na zaledwie dwa dni przed tym wydarzeniem. Mistrz Irlandii ADCC oraz Naga zmierzył się wtedy z Antunem Raciciem, który okazał się lepszy tego wieczora. Dla Polityły był to także zawodowy debiut w mieszanych sztukach walki. Od tamtej pory zanotował trzy wygrane na CRC 7 oraz BAMMA 35 i dzięki temu znów dostanie szansę walki dla KSW. Mieszkający na co dzień na Zielonej Wyspie Polityło w przeszłości przez dwa lata trenował w Bizonie Milicz z mistrzem KSW w wadze lekkiej i piórkowej, Mateuszem Gamrotem.

Aktualna karta gali KSW 47 w Łodzi:

Walka wieczoru:

Pojedynek o mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej
265 lb: Phil De Fries (16-6) vs Tomasz Narkun (16-2)

Karta główna:

265 lb: Mariusz Pudzianowski (12-6) vs Szymon Kołecki (6-1)
170 lb: Borys Mańkowski (19-7-1) vs Dricus Du Plessis (12-2)
125 lb: Karolina Owczarz (1-0) vs TBA
155 lb: Bartłomiej Kopera (9-4) vs TBA
135 lb: Dawid Gralka (6-2) vs Paweł Polityło (3-1)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.