Jak poinformował portal antyradio.pl, Cyfrowy Polsat pozwał kolejnego pirata transmitującego nielegalnie w sieci wydarzenia sportowe.

26 letni mieszkaniec Wałbrzycha na portalu pl-sport.tv miał zarabiać dzięki oferowaniu w internecie płatnych transmisji z walk bokserskich, gal MMA, wyścigów Formuły 1 oraz meczów piłkarskich i siatkarskich. Rozprowadzany w sieci sygnał należał między innymi do Cyfrowego Polsatu i nc+. Pirat miał udostępniać w internecie transmisję za opłatą mniejszą niż ta, której żądały za dostęp do swojej legalnej transmisji PPV telewizje.

Według prokuratury właściciel portalu na rozprowadzaniu pirackiego sygnału w samym wrześniu 2013 roku pirat zarobił 70 000 zł. W styczniu 2014 roku tytułem opłat za pirackie transmisje wpłynęło na jego konto 20 000 zł. W marcu tego samego roku zarobki wyniosły 50 000 zł, w maju 30 000, w czerwcu 21 000, w lipcu 16 000, a w sierpniu i wrześniu 38 000 zł.

Teraz do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie, przygotowany na podstawie doniesienia złożonego przez Cyfrowy Polsat. Druga poszkodowana stacja nc+ zapowiedziała już osobny pozew.

Prokuratura w Wałbrzychu postawiła podejrzanemu dwa zarzuty –nielegalnego sprzedawania w internecie sygnału z odpłatnych transmisji telewizyjnych oraz prania brudnych pieniędzy. Oskarżony miał utrudniać namierzenie go, wielokrotnie przesyłając pieniądze między różnymi kontami bankowymi.

Za rozpowszechnianie bez uprawnień cudzych utworów chronionych prawem autorskim grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat. Dotkliwiej karane jest uczynienie z przestępstwa źródła dochodu – za kratki można trafić na okres od 6 miesięcy do 8 lat. Niewykluczone jest także zasądzenie odszkodowania dla stacji telewizyjnej.

Źródło: antyradio.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ja się zastanawiam nad pozwaniem Polsatu. Niestety oglądając i słuchając Pawła Wójcika, stałem się niepełnosprawny umysłowo, muszę się leczyć, a jest to kosztowne.

  2. Swoją drogą- jeśli te zarobki są prawdziwe a ciężko mi uwierzyć, że są, bo jakoś to za dużo wychodzi- to trzeba by tylko ogarnąć bezpieczny sposób transmisji i rejestrację w jakimś bananowym kraju.

  3. No cóż informacja roku… poprzez kurtuazje napisze, że mmarocks schodzi na psy (aczkolwiek to już fakt  dokonany).ps: to ja już wole kolejny temat o connorze mcgoat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.