Puncher_polsat

Poniżej najważniejsze fakty z magazynu sportów walki „Puncher”. Gośćmi Mateusza Borka byli Maciej Kawulski, Wojsław Rysiewski oraz Tomasz Marciniak, a tematem zmiany w zasadach KSW oraz nadchodząca gala KSW 32: Road to Wembley.

Strona aktualizowana na bieżąco, wymaga odświeżania.

Maciej Kawulski:

 • Nie mamy jeszcze stanowiska w sprawie przegranej Michaiła Tsareva. Nie postanowiliśmy, czy zmieniamy zawodnika, status walki, czy może podejmiemy jeszcze inną decyzję.
 • Wszystko to kwestia narzędzi, które mamy do dyspozycji. Nie możemy zabronić zarabiać zawodnikom, którzy walczą dla nas raz lub dwa razy w roku.
 • Zawodnicy często biorą walki, bo uważają, że będzie lekka i wygrają.
 • Chcieliśmy zakończyć współpracę z Tsarevem po gali KSW 30, ale zdecydowaliśmy się doprowadzić do tego pojedynku, ze względu na oczekiwania fanów.
 • Nie rozmawialiśmy jeszcze z Borysem na temat Tsareva.
 • Mamy też dobre wieści, ponieważ Oli Thompson wygrał z bardzo dobrym rywalem za granicą, a teraz przyjedzie na Wembley, by zawalczyć z Włodarkiem.
 • My byliśmy gotowi na łokcie i klatkę. Ale trzeba pamiętać, że jesteśmy wzorem na Europę i musimy brać odpowiedzialność za to, co pokazujemy. Musieliśmy poczekać aż widz dojrzeje.
 • Od dawna chcieliśmy łokcie, czekaliśmy tylko na dobry moment.
 • Jest to kompromis pomiędzy
 • Dla atrakcyjności walki wprowadzenie 5-rundowych walk – z punktu widzenia wszystkich zawodników – nie ma jeszcze sensu.
 • Jesteśmy w trakcie rozmów z jedną ze stron walki Chalidow vs. Materla.
 • Sprawy Krakowa przyspieszą z początkiem przyszłego tygodnia.
 • Od dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na płycie Wembley.

Rysiewski

Wojsław Rysiewski:

 • Nie dostałem jeszcze wytycznych, co do działania wobec Tsareva.
 • Dobrym pomysłem byłoby odezwanie się do Jessiego Taylora, który walczył dla nas, był zadowolony ze współpracy i już się wypowiedział w mediach, że chętnie zawalczy.
 • Mamy jeszcze do ogłoszenia rywala Mateusza Gamrota.
 • Zabronione będą łokcie z 12 na 6, czyli te, które w UFC i innych organizacjach. Jest to trend obowiązujący na całym świecie.

Marciniak

Tomasz Marciniak:

 • Nie można blokować zawodników zagranicznych na walkach za granicą, kiedy KSW oferuje tak mało miejsca na kartach.
 • Powinno być ciekawiej i pewnie będzie krwawiej, ale ciosy łokciem są dostępne w ogromnej większości wschodnich sztuk walki, dlatego powinny być dozwolone w MMA.
 • FEN wystrzelił z każdego działa i ogłosił między innymi pięciorundowe pojedynki, które już są wprowadzone od pojedynku Świątek vs. Marinio.

60 KOMENTARZE

 1. hehe obejrzałem sobie w TV, a co!

  najlepszy był Borek który zapytał @Tidzej co to za zmowa organizacji że nagle wszyscy łokcie wprowadzają 😀

 2. Michaiła Cariewa ???

  transkrypcja cyrylicy na wymowę ang: Tsarev

  transkrypcja cyrylicy na wymowę PL: Cariew

 3. Z jednej strony cieszę się z wprowadzenia łokci, z drugiej natomiast jestem zawiedziony bo spodziewałem się o wiele więcej.

  Co do Tsareva, też jestem za tym, aby sprowadzić kogoś innego dla Borysa, niekoniecznie musi to być Taylor.

 4. Nawet nie chodzi o wymowę, ale o język. Po polsku (i po rosyjsku zresztą też) to jest Michaił Cariew, ale że po angielsku inaczej czyta się niektóre głoski, dlatego piszą Tsarev, Khalidov, Vovchanchyn i inne głupoty.

 5. Szczerze to nic konkretnego nie powiedzieli. Gdzie te wielkie informacje? Sprzedaż biletów na Londyn mnie jakoś specjalnie nie interesuje, to kiedy ruszą sprawy co do gali w Krakowie też (co innego, jakby już podali jakieś konkrety), nie powiedzieli nawet co zrobią w sprawie Rosjanina, nie ujawnili przeciwnika dla Gamera, nic nowego prócz tych łokci. Kiepsko pany.

  PS: Wojek chyba mówił, że prócz przeciwnika Gamera mają do ujawnienia jeszcze jeden pojedynek. 😉

 6. Nawet nie chodzi o wymowę, ale o język. Po polsku (i po rosyjsku zresztą też) to jest Michaił Cariew, ale że po angielsku inaczej czyta się niektóre głoski, dlatego piszą Tsarev, Khalidov, Vovchanchyn i inne głupoty.

  Ale czemu tak piszą? Żeby w ich języku spróbować to wymówić. Tak jak masz z nazwiskiem Aśki w USA. Gdyby się uprzeć, amerykanie pisali by o niej Yendjeychick by wymówić jej naziwsko.

 7. Jeżeli chodzi o Tsareva to według mnie najlepsza będzie zmiana rywala Borysa na Taylora i mamy bardzo fajny pojedynek o pas w półśredniej. Ciekawą opcję w innym temacie ktoś zapodał (nie jestem pewien ale chyba @mnih3.0 ), a mianowicie następująca zmiana w fightacardzie: Mańkowski vs Wallhead o pas i Moks vs Tsarev.

 8. No tylko niech szybko decydują co z tym Miszą, żeby nie było, że zmienią na kogoś kto był w treningu i w formie, ale jednak nie był.

 9. PS: Wojek chyba mówił, że prócz przeciwnika Gamera mają do ujawnienia jeszcze jeden pojedynek. 😉

  Przeciwnika Andre Winnera.

  Coś jeszcze ma z nimi być w dogrywce?

  W dogrywce o boksie.

 10. Ale czemu tak piszą? Żeby w ich języku spróbować to wymówić. Tak jak masz z nazwiskiem Aśki w USA. Gdyby się uprzeć, amerykanie pisali by o niej Yendjeychick by wymówić jej naziwsko.

  Nie do końca bo polski i angielski są zapisywane tym samym alfabetem, z języka rosyjskiego (a także chińskiego, japońskiego, arabskiego etc.) najpierw trzeba to w łacińskim alfabecie zapisać.

 11. Oprócz włączenia łokci do "obiegu" i bzdurnego tłumaczenia się na temat braku pięcio-rundowych pojedynków w walkach wieczoru – niczego ciekawego nie usłyszeliśmy.

  FEN zaorało KSW raz jeszcze, ogłaszając wszystko to, co ogłosiła i nie ogłosiła (a powinna) druga największa organizacja w tym układzie planetarnym.

  Brawo.

 12. Nie do końca bo polski i angielski są zapisywane tym samym alfabetem, z języka rosyjskiego (a także chińskiego, japońskiego, arabskiego etc.) najpierw trzeba to w łacińskim alfabecie zapisać.

  Romanizacja to się chyba zwie. Nie wiem jak to wygląda z Kanji i Hangul, ale Cyrylicę się najłatwiej romanizuje, przynajmniej według mojego sąsiada, tłumacza

 13. i bzdurnego tłumaczenia się na temat braku pięcio-rundowych pojedynków w walkach wieczoru

  Przecież otwarcie powiedział że zawodnicy nie są gotowi.

 14. Przecież otwarcie powiedział że zawodnicy nie są gotowi.

  Zawodnicy FEN są gotowi na 5 rund po niecałych dwóch latach istnienia organizacji, a zawodnicy KSW przez 10 lat się na to nie przygotowali ? Trochę to dziwne i zabawne jednocześnie.

 15. a zawodnicy KSW przez 10 lat się na to nie przygotowali ? Trochę to dziwne i zabawne jednocześnie. 😉

  Jesteś na tyle stary że powinieneś wiedzieć że o Pudziana chodziło 😛

 16. Jesteś na tyle stary że powinieneś wiedzieć że o Pudziana chodziło 😛

  Niech nie ładują go do walk wieczoru i problem rozwiązany. :bayan:

 17. Niech nie ładują go do walk wieczoru i problem rozwiązany. :bayan:

  Przecież prowadzą go do Bedorfa i to nie tajemnica

 18. Zawodnicy FEN są gotowi na 5 rund po niecałych dwóch latach istnienia organizacji, a zawodnicy KSW przez 10 lat się na to nie przygotowali ? Trochę to dziwne i zabawne jednocześnie.

  No, zdecydowanie zawodnicy Fenu są gotowi i Tymek to udowodnił 😉

 19. Przecież prowadzą co do Bedorfa i to nie tajemnica

  Zrobią dla niego wyjątek raz jeden, jedyny i walka wieczoru potrwa po staremu – 3 rundy. Nie takie rzeczy się działy na KSW.

 20. No, zdecydowanie zawodnicy Fenu są gotowi i Tymek to udowodnił 😉

  Na początku będzie ciężko, ale w końcu chłopaki się przyzwyczają. A KSW nadal będzie tkwiło w ciemnogrodzie. :crazy:

 21. i nikt go od tamej pory nie widział.

  No właśnie, także widać jak zawodnicy Fenu są gotowi na te 5 rund, co próbuje wmówić Luke 🙂

 22. Chociaż, z drugiej strony, jak sobie wyobrażę Bedorfa "walczącego" przez 5 rund…

  Nie, nie chcę sobie tego nawet wyobrażać. To zbyt przerażające.

 23. Dzięki za streszczenie. Czyliaterla się dogaduję co rozumiem. Ciekawi mnie stwierdzenie bralu gotowości zawodników na 5 rund. Przecież wszyscy po 5 rund walczyć nie będą a ogórki tym bardziej… I Pudzianowski Dolarowski…. Wiadomo. Walki o pasy 5 rund albo pakować Kawul tą imprezę jako cyrk przejezdny.

 24. Co do Tsareva, też jestem za tym, aby sprowadzić kogoś innego dla Borysa, niekoniecznie musi to być Taylor.

  Jeżeli chodzi o Tsareva to według mnie najlepsza będzie zmiana rywala Borysa na Taylora i mamy bardzo fajny pojedynek o pas w półśredniej.

  A co wtedy z Cariewem? Jeżeli wykop z rozpiski (jeżeli w ogóle kontrakt daje KSW możliwość takiego manewru) to powstaje kłopot.

  Rosjanin, o ile dobrze rozumiem, nie złamał warunków umowy (zdaje się, że w przeciwieństwie do Grahama) – chodzi o okres przed galąKSW, podczas którego zawodnik nie może brać innych pojedynków. Wyplątanie się z kontraktu będzie niesmaczne i zapewne będzie rysą na reputacji KSW wśród zawodników zzagranicy i ich agentów.

 25. Mam takie dziwne wrażenie, że chcą doprowadzić do tego aby Pudzian został mistrzem a raczej miszczem 🙂 i spełnić jego marzenie o którym ryczał na cały regulator bodajze po walce z Najmanem o ile dobrze pamiętam.Co do Tsareva to moim zdaniem lepiej go zastąpić własnie Taylorem.

 26. Miało być wiele nowych informacji o gali KSW w Londynie. Dowiedzieliśmy się tylko, że łokcie (tym się cieszę), że nie wiadomo z rywalem Borysa i maja do podania rywala Gamrota. Rozumiem, że wcześniejsze tweety, że będzie dużo newsów, to taki chwyt marketingowy, żeby więcej ludzi z Cohones odpaliło Puchera?

 27. Miało być wiele nowych informacji o gali KSW w Londynie.

  Nie, miała być jakaś bardzo ważna wiadomość – no i było o łokciach 😉

 28. Przecież prowadzą go do Bedorfa i to nie tajemnica

  No ale chyba Peter go ustrzeli i skończy tą farsę pt. "Pudzian w drodze o pas drugiej organizacji świata",

 29. No ale chyba Peter go ustrzeli i skończy tą farsę pt. "Pudzian w drodze o pas drugiej organizacji świata",

  Jaki Peter? 😕

 30. Jakoś nie widzę Grahama, żeby ustrzelił Pudziana.

  Jeśli zrobi taki manewr jak z Bedorfem i zasypie soczystym gnp  to może być różnie.Jestem za Pudzianem bo chce żeby doszło do walki z Karolem.

  Graham może sie spodziewać takiej samej taktyki jaką miał Coco.Nie bawić sie za bardzo w stójke tylko obalić i punktować.

  Zapasy i obrony sprowadzeń kluczowe w tym pojedynku.

 31. Pudzian jest dobry w ataku. W obronie – już niekoniecznie.

  Pudzian nigdy nie musiał się bronić. Zawsze miał atut masy i gdy przyjeżdżał rozliczyć sie czy to z właścicielam baletów, czy to jakiegoś lokalu, to on atakował (albo zazwyczaj nie musiał nic robić) -on tylko wyglądał (albo ew. puszczał urywki jak robił zegar, czy inne gówno 😉 )

  Co nie, @TYTUS ?

  :crazy:

 32. Czy mozna obejrzeć gdzieś ten odcinek. Na stronie polsatu sport jest tylko dogrywka Puncher Extra Time z bokserami

 33. Pudzian jest dobry w ataku. W obronie – już niekoniecznie.

  Pudzian nigdy nie musiał się bronić. Zawsze miał atut masy i gdy przyjeżdżał rozliczyć sie czy to z właścicielam baletów, czy to jakiegoś lokalu, to on atakował (albo zazwyczaj nie musiał nic robić) -on tylko wyglądał (albo ew. puszczał urywki jak robił zegar, czy inne gówno 😉 )

  Co nie, @TYTUS ?

  :crazy:

  Przecież to mistrz z pasmem spektakularnych zwycięstw … nie rzuca słów na wiatr … małymi kroczkami  Fiodor …Lesnar … wracają z emerytury by dostać wpierd@l …

  http://sport.wp.pl/kat,60960,title,Chce-Lesnara-Walka-za-rok,wid,11782015,wiadomosc.html?ticaid=115822

 34. "Lesnar jest dla mnie na wyciągnięcie ręki " W MMA chcę  choć raz zostać Mistrzem Świata A JEST TO DLA MNIE OSIĄGALNE  "

 35. "Lesnar jest dla mnie na wyciągnięcie ręki " W MMA chcę  choć raz zostać Mistrzem Świata A JEST TO DLA MNIE OSIĄGALNE  "

  I bardzo ładnie powiedział na koniec. Prze do przodu i patrząc na ostatnie walki Bedorfa, wcale nie takie niemożliwe. Mi się podobają takie wypowiedzi. Pewny siebie, nikogo nie obraża, zna swoje możliwości i jak widać zrobił spory postęp przez ostatnie lata.

 36. I bardzo ładnie powiedział na koniec. Prze do przodu i patrząc na ostatnie walki Bedorfa, wcale nie takie niemożliwe. Mi się podobają takie wypowiedzi. Pewny siebie, nikogo nie obraża, zna swoje możliwości i jak widać zrobił spory postęp przez ostatnie lata.

  @jp78 nic do Ciebie nie mam i nie chcę Cię obrażać dlatego nie podejmę dyskusji …odpowiem żartem ..,.

  Żeby Pudziol został "Mistrzem Świata" ( tłuk miał na myśli chyba pas UFC HW)  musaiały by stać sie trzy CUDY …

  Pierwszy … "Złoty pociąg" pod Wałbrzychem musiałby mieć 40 wagonów wypełnionych po brzegi złotem i diamentami

  Drugi  … Pudziol musiałby go przejąć i zanieść na plecach do USA

  Trzeci … Łysy , bracia Fertitta i czołówka HW musiała by przyjąć ten pociąg i podzielić się nim jako łapówką  ….

 37. @jp78 nic do Ciebie nie mam i nie chcę Cię obrażać dlatego nie podejmę dyskusji …odpowiem żartem ..,.

  Żeby Pudziol został "Mistrzem Świata" ( tłuk miał na myśli chyba pas UFC HW)  musaiały by stać sie trzy CUDY …

  Pierwszy … "Złoty pociąg" pod Wałbrzychem musiałby mieć 40 wagonów wypełnionych po brzegi złotem i diamentami

  Drugi  … Pudziol musiałby go przejąć i zanieść na plecach do USA

  Trzeci … Łysy , bracia Fertitta i czołówka HW musiała by przyjąć ten pociąg i podzielić się nim jako łapówką  ….

  Nie podejmiesz dyskusji, ale odpowiesz. No, rzeczywiście logiczne. A żart masz chłopie, aż boki zrywać.

  Wiesz, ja cenię ludzi, którzy wyznaczają sobie cele i je realizują. Z biznesowego punktu widzenia facet jest fenomenem. Ze sportowego szacun, że pomimo wieku robi to co obecnie. Pasa UFC nigdy nie zdobędzie, ale mistrzem KSW zostać może. Przy okazji zarobi pieniądze, których ty legalnie na oczy pewnie nie zobaczysz.

  I na przyszłość, zanim zaczniesz wyzywać kogoś od tłuków, popracuj nad ojczystym językiem. Nad ironią i dystansem nie musisz.

 38. Kim ty jesteś żeby mnie oceniać w ten sposób ? człowieczku o malutkim rozumku … Podziwiasz gościa który "wygrywa" wygrane walki . Ty popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem … masz  problem żeby zrozumieć co on powiedział w minutowym filmiku … Twoje rozumowanie mistrz świata = mistrz ksw Gość dosłownie pluje w gębe Lesnarowi  któremu do pięt nie dorasta …. I nie wycieraj tym Avatarem podłogi patrioto warszawski za 3 grosze …

 39. "Lesnar jest dla mnie na wyciągnięcie ręki " W MMA chcę  choć raz zostać Mistrzem Świata A JEST TO DLA MNIE OSIĄGALNE  "

  Kiedy ten wywiad byl przeprowadzany ? Pewnie zaraz po zwyciestwie nad Najmanem . Trudno sie dziwic,ze Mario przyzwyczajony do tego ze totalnie dominuje myslal faktycznie,ze jest w stanie byc najlepszym i w mma .Gdzie on komu pluje w gebe ? Pudzian jak zrozumial gdzie jest w tym sporcie to juz nigdy wiecej nie deklarowal,ze bedzie mistrzem swiata. Naprawde nie bierzesz tego pod uwage kiedy Pudzilla zaczela sie bawic w mma ? W takim wieku to niektorzy koncza kariery a on zaczal zupelnie nowy sport dla siebie i caly czas notuje progres .

 40. Kiedy ten wywiad byl przeprowadzany ? Pewnie zaraz po zwyciestwie nad Najmanem . Trudno sie dziwic,ze Mario przyzwyczajony do tego ze totalnie dominuje myslal faktycznie,ze jest w stanie byc najlepszym i w mma .Gdzie on komu pluje w gebe ? Pudzian jak zrozumial gdzie jest w tym sporcie to juz nigdy wiecej nie deklarowal,ze bedzie mistrzem swiata. Naprawde nie bierzesz tego pod uwage kiedy Pudzilla zaczela sie bawic w mma ? W takim wieku to niektorzy koncza kariery a on zaczal zupelnie nowy sport dla siebie i caly czas notuje progres .

  Wywiad maj 2010 przed walką z Silvia …. Buńczuczne wypowiedzi amatora z Białej Rawskiej który zapowiada że rozwali takiego potwora  z psaem UFC jakim wtedy był Lesnar …

 41. Wywiad maj 2010 przed walką z Silvia …. Buńczuczne wypowiedzi amatora z Białej Rawskiej który zapowiada że rozwali takiego potwora  z psaem UFC jakim wtedy był Lesnar …

  Czyli po 2 wygranych walkach w tym jednej z olbrzymia przewaga nad niby "zawodowcem" Najmanem . Po prostu Pudzian tak wtedy myslal ,kiedy zrozumial gdzie jest w tym sporcie juz nigdy nie wspomnial ani o UFC ani o Lesnarze ani o mistrzostwie.Zreszta z tego co kojarze Mirek tez strasznie go w tamtym czasie reklamowal,ze jest niesamowitym talentem .

 42. Czyli po 2 wygranych walkach w tym jednej z olbrzymia przewaga nad niby "zawodowcem" Najmanem . Po prostu Pudzian tak wtedy myslal ,kiedy zrozumial gdzie jest w tym sporcie juz nigdy nie wspomnial ani o UFC ani o Lesnarze ani o mistrzostwie.

  Kolego to chyba było po przytulance z Kawaguchi … Walka z Najnanem to  "trofeum" równoznaczne z naj@baniem jakiemuś wioskowemu cwaniczkowi na lubelskim dancigu …

 43. Kolego to chyba było po przytulance z Kawaguchi … Walka z Najnanem to  "trofeum" równoznaczne z naj@baniem jakiemuś wioskowemu cwaniczkowi na lubelskim dancigu …

  Jesli mu Okninski trul nad uchem jakim to nie jest fenomenalnym talentem to czemu nie mialby w to uwierzyc ? Dopoki byl u Mirka to trener sie wrecz rozplywal nad mozliwosciami Pudziana.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.