Kowalkiewicz

(Fot. KSW) W brutalnie przerwanej przez Borysa Mańkowskiego i awarie światła rozmowie z Karoliną Kowalkiewicz mistrzyni KSW w wadze słomkowej opowiada o strategii na walkę z Jasminką Cive oraz widniejącym na horyzoncie starciu z Joanną Jędrzejczyk.

F. Georgiew
„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.

20 KOMENTARZE

 1. cos ostatnio macie problemy zeby zamieszczac wywiady z poziomu cohones… 🙂

 2. A ja nie chce by się sprawdzały-niech zdominują swoje kat. wagowe a nie chamują karierą tą walką która interesuje tylko nas tutaj.Lepsze rozwiązanie to skupienie się na Invicta a potem UFC baby!

 3. najlepszy wywiad na MMARocks, wiecie czy coś się stało Borysowi? 😀

 4. Karolina" Chciałabym się sprawdzić w waaalcee…BUM….z Asią" 😀 Borys Irokezowi, ewentualnie Magikowi chce zabrać też tytuł mistrza drugiego planu 😉 PS: Cięęęężki ten pas, że tak przechylił balans ich dwóch 😀

  Ja za Asia vs Karolina za bardzo nie jestem, choć nie jest to już etap selekcji krajowej, a obie są uznane dość w świecie. Walka na pewno byłaby widowiskowa i powinna się odbyć w sąsiadztwie topu światowego i pasa tej dywizji tam, gdzie są najlepsze w tej wadze. Z perspektywy czasu na KSW jakoś też to bym przelknął, jeśli obie chcą i nie widzą w tym zbyt wiele do stracenia, a dużo do uzyskania dla obu.

 5. Jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków kobiecego MMA w Polsce. Oby jak najszybciej się to wydarzyło… Może to kolejna „bomba” gali KSW zaplanowanej na koniec roku?

 6. Walka z Jędrzejczyk będzie bezsprzecznie największym wydarzeniem w kobiecym MMA na rodzimym rynku. Skoro KSW 29 ma mieć najlepszą rozpiskę, to zwyczajnie tej walki nie może tam zabraknąć. 

 7. Kalkulując, to powinna wygrać Karolina… deyzja w najgorszym wypadku.

 8. Dobrze, że Karola jest ambitna i chce walki z Asią. Dla mnie Asia jest lepsza i wygra na punkty jeżeli dojdzie w końcu do walki. Jeśli chodzi o kobiece mma to chcę zobaczyć dwie walki: 1. Ronda – Santos 2. Asia – Karolina.  

 9. Czemu "drugi raz dzisiaj"? Co się tam wcześniej wydarzyło? Niedoinformowany jestem. Smile

  Ja bym walkę Asia vs. Karolina chciał zobaczyć, owszem, ale o pas Invicty. Swoją drogą, wiadomo chyba jakby ta walka się skończyła. Karolina via ko, 2r.

 10. Swoją drogą, wiadomo chyba jakby ta walka się skończyła. Karolina via ko, 2r.
   

  Buahaha, na podstawie czego tak wyrokujesz? Jak już miałaby Karolina wygrać, to prędzej przed poddanie, a Aśka przez KO, bo stójka Jędrzejczyk jest na nieporównywalnie lepszym poziomie niż Kowalkiewicz.

 11. @Nayevsky
  Czemu "drugi raz dzisiaj"? Co się tam wcześniej wydarzyło? Niedoinformowany jestem.

  Grzesiek z MMAOctagon.pl również spadł z podestu stąd "drugi raz dzisiaj"

 12. Wyrokuje tak na podstawie ostatnich walk obu zawodniczek. Uważam, że Jasminka Cive i Karla Benitez to bardzo zbliżone do siebie umiejętnościami fighterki, a jednak na Arenie MMA walka była dłuższa i zdecydowanie bardziej wyrównana.
  Może pierwszą rundę Asia trochę ubiłaby Karolę, ale po 5 minutach Kowalkiewicz w końcu powaliłaby Asię i tam solidnym gnp zakończyłaby bój.

 13. ^up

  To to by było bardziej TKO niż KO ( bo nie wierze by Karolina wyłonczyła światło Asi )Laughing

 14. Dla mnie walka jest niepotrzebna. Szkoda nieskazitelnego rekordu jednej i drugiej. A na swiecie nikogo to nie jara poza nami. Niech kazda czysci swoja kategorie w PL, Europie a potem na Swiecie. Licze, ze UFC otworzy 57 dla Asi i będzie ogień 🙂

  A ich walke stawiam decyzja dla Joanny. I to 30-27. Dominacja w stojce, dobra obrona obalen i ewentualne wstawanie z parteru. Tak to widze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.