Mamed

Sporym zaskoczeniem był przebieg walki wieczoru KSW 29! Skazywany na szybką porażkę Brett Cooper postawił trudne warunki najlepszemu polskiemu zawodnikowi, Mamedowi Chalidowowi. Co prawda Czeczen wygrał pojedynek, lecz o zwycięstwie zadecydowali sędziowie.

Chalidow kontrolował w zasadzie całą walkę. W stójce kontrolował dystans i kuł sporadycznymi prostymi i sierpowymi – od czasu do czasu przecinając powietrze kopnięciem. Nie miał jednak sposobu, by dobrać się do zawodnika z USA. Kiedy przenosił walkę na ziemię, żadna z jego „kuglarskich sztuczek” nie zadziałała, ba! – nie był nawet w stanie dłużej przytrzymać Coopera na ziemi. Najbardziej problematyczną rundą dla podopiecznego Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza była druga odsłona. To w niej „Fudoshin” odgryzł się Czeczenowi najbardziej; pierwsza i ostatnia nie mogły być wypunktowane inaczej jak na korzyść Chalidowa.

Po walce zawodnik poinformował, że walczył z kontuzją, której nabawił się trzy tygodnie przed KSW i to było przyczyną słabej dyspozycji.

Dla Chalidowa (MMA 30-4-2, 17. na świecie, 1. w PL) był to drugi występ w tym roku, co jest dla zawodnika z Olsztyna standardem w zasadzie od 2012 roku. Poprzednią wygraną zanotował na KSW 27: Cage Time, gdzie w pierwszej rundzie poddał dźwignią na rękę Maiquela Falcao. Czeczen jest niepokonany od 2010 roku, kiedy to na japońskiej gali Sengoku znokautował w pierwszej rundzie Yukiego Sasakiego. Od tego czasu zanotował 10 wygranych, a wszystkie walki, prócz pojedynku z Cooperem, kończył przed czasem. Pojedynek z Cooperem była siedemnastą dla KSW, Olszynianin pojedynkuje się dla polskiej organizacji od 2007 roku – od KSW 7: Konfrontacja.

Debiutujący w KSW Cooper (MMA 20-10) bił się w 2014 roku trzy razy – wliczając w to pojedynek z Chalidowem. Obie walki stoczył da Amerykańskiej organizacji Bellator: w czerwcu ;przegrał w pierwszej rundzie z Brandonem Halsey’em, który poddał go dźwignią na rękę; w marcu wygrał przez TKO w rundzie drugiej ze znanym z KSW, i walki z Chalidowem, Kendallem Grove’m.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.