AslambekSaidov

Poniżej wywiad „Kuriera Olsztyńskiego” z Asłambekiem Saidowem, który 9 października opuścił areszt. Były mistrz KSW został zatrzymany w sierpniu pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak czujesz się po wyjściu z aresztu? Jak wyglądał pobyt na oddziale dla szczególnie niebezpiecznych więźniów?

Spędziłem tam równo 50 dni. Miałem inne stroje i wszystko było maksymalnie ograniczone. Z jednej strony to dobrze. Na pewno wiedzieli, że nic nie kombinuję i nie nawiązuję z nikim kontaktu. Z drugiej umieszczenie na takim oddziale nie było okej. W Olsztynie przyszli [funkcjonariusze służby więziennej – przyp. red.] i powiedzieli, że przydzielają mnie do niebezpiecznych więźniów. Myślę, że decyzję, że mam być akurat tak traktowany, jako niebezpieczny aresztant, otrzymali z góry. Nie miałem żadnych informacji z zewnątrz, tylko kilka spotkań z moim prawnikiem.

Strażnicy na pewno kojarzą cię z walk KSW. Jak zachowywali się wobec ciebie w trakcie tych 50 dni?

Podchodzili do mnie z szacunkiem. Pewnie większość wiedziała, że to, jak pokazano moje zatrzymanie i stawiane mi zarzuty, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Zostałeś zatrzymany w ciągu dnia na Zatorzu. Czy środki użyte w trakcie akcji CBŚ nie były zbyt brutalne?

To była pokazówka CBŚ. Wybili mi szyby. Zrobili show z zatrzymania i to na środku ulicy. Nie wyglądało to za ciekawie.

Trenowałeś cokolwiek przez te 50 dni?

Są w areszcie świetlice. Parę razy się zgłosiłem, żeby z niej skorzystać, ale nie dostałem zgody. Może zapomnieli o mnie. W sali robiłem pompki i brzuszki.

Co tak naprawdę wydarzyło się między tobą a Rasinem?

Moim błędem było to, że pożyczyłem mu pieniądze. Moje pieniądze. Na początku nie wiedziałem, co to za człowiek. Po pożyczce opowiadał mi o tym, że będziemy razem zarabiać. Mamed mi powiedział, że Rasin to jest oszust, który nie tylko pożyczył ode mnie gotówkę. Wtedy chciałem, żeby oddał mi pieniądze. Olewał mnie. Dzwonił, że już jedzie i później wyłączał telefon. Odzywał się po kilku dniach i mówił, że nie ma. To mówiłem mu, żeby jak nie ma, to powinien powiedzieć wprost. Nie naciskałem, a miesiące mijały. Oddał mi część pieniędzy, ale ja mu jeszcze pożyczyłem, bo nie miał na rodzinę. Dawałem mu z dobrej woli, na życie. No i pewnego razu powiedziałem, że jak mi nie odda, to zrobię to i to. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że Rasin nie jest ofiarą, a ja członkiem jakiejś zorganizowanej grupy przestępczej. Te pogłoski o tym, że zbierałem jakieś haracze… Chciałem odzyskać tylko swoje pieniądze. Ja naprawdę nie mam w życiu źle, nie narzekam. Mieszkam w Olsztynie. Samochód, walki, sponsorów mam. Starcza mi spokojnie na wydatki. Haracze nie są mi do niczego potrzebne. Wiem, jak ciężko było to wszystko osiągnąć. Wiem też, ile pomógł mi Mamed.

Podobno parę dni przed zatrzymaniem mówiłeś, że policja się tobą interesuje. Skąd o tym wiedziałeś?

Były takie pogłoski, ale ja je olewałem. Bo w zasadzie za co miałbym zostać zatrzymany? Olsztyn jest mały i słyszałem, że byliśmy śledzeni. Nie wierzyłem w to.

Podobno świadek ze słyszenia był twoim znajomym…

On coś tam słyszał. Sam mogę powiedzieć, że słyszałem coś o kimś. Znałem go dobrze i jestem w szoku. Myślałem, że jest moim kolegą.

Opuściłeś areszt, ale zarzuty nadal nad tobą ciążą. Jesteś przygotowany do procesu?

W prokuraturze powiedziałem, że nic mu nie zrobiłem. Powiedziałem tylko, że ma oddać mi moje pieniądze. Ludzie kłócą się między sobą i grożą sobie. Rasin był często poobijany, ale jakoś sprawcami tych pobić policja się nie interesowała, za to mnie zatrzymano.

Dzień po zatrzymaniu Mamed Chalidow spotkał się z Rasinem, ponieważ ten na to nalegał. Powiedział w trakcie spotkania, że CBŚ naciskało na niego, że ma coś na ciebie znaleźć. Możesz ten fakt skomentować?

Nie wiem, po co było to potrzebne. Czy ja komuś przeszkadzam? Reprezentuję Olsztyn, mam tu rodzinę, uprawiam sport – idę na trening, odpoczywam i idę na drugi trening. To jest moja praca i tym żyję. Zrobiłem błąd, bo nie posłuchałem Mameda i pożyczyłem pieniądze Rasinowi.

Wyszedłeś z aresztu. Kiedy kolejne walki? Masz jakieś plany sportowe?

Na razie wyszedłem. Mam ważny kontrakt z KSW. Mam nadzieję, że wszystko szybko się wyjaśni. Chciałbym robić dalej to, co lubię.

Link do artykułu Kuriera.

232 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 44. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 45. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 46. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 47. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 48. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 49. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 50. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 51. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 52. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 53. Czekamy na TYTUSA 😉 

  Ach , jakby ktos sie o tego Rasina*  pytał:

  *pseudonim głównego świadka oskarżenia został zmieniony.

 54. Nieźle. Nie mówię, że było jak mówi, ale być tak mogło i historia trzyma się kupy.

  Tak czy inaczej grozić jakkolwiek nikomu nie można, nawet jeśli Twoich pieniądzy nie oddaje…Słabe to, ale tak działa już świetne ustalone prawo. Zabijając coś takiego jak "słowo" i zaufanie wobec drugiej osoby. Tyle, że o sytuacjach, iż ktoś komuś wisiał legalnie pieniądze, zapadł wyrok sądowy by je oddał też co nieco wiem. Wystarczy jednak, że dłużnik nie ma nic zapisanego na siebie i pożyczający jest wciąż "w d**ie" i tyle można liczyć na prawo i dokumenty na jakiś dług.

  Czyli jedynie groźby tego "biznesmena" mają na Aslambeka i nic więcej? I tym zajmuje się CBŚ? Lepiej, żeby mieli coś więcej, bo tak wielu uzmysławiało, że CBŚ się bzdurami nie zajmuje i bez poważnego powodu nie zatrzymuje.

 55. Jak widac punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia……

  Tak jak pisał Born , trzyma sie to kupy Prawda lezy gdzies po srodku

  Dlatego lepiej było powstrzymac sie od głupich komentarzy w poprzednim temacie o Czeczenie do wyjasnienia sprawy

 56. No i pewnego razu powiedziałem, że jak mi nie odda, to zrobię to i to.

   

 57. No i pewnego razu powiedziałem, że jak mi nie odda, to zrobię to i to.

   

 58. A jakby Wam ktoś hajsu nie oddawał i spławiał to co byście zrobili? 😉 Czysto hipotetyczne pytanie. Na Policję poszli, że pożyczyliście na "słowo" kasę gościowi, a on nie oddaje? 😉 Bez dowodu pożyczki nikt by poważnie tego nie potraktował. Jednak ludzie sobie kasę pożyczają, ale i zwykle oddają, bo dla niektórych "słowo" coś jeszcze znaczy. Kiedyś to wystarczało ludziom. W dzisiejszych czasach to jednak wg prawa "za mało" 🙂

 59. No bo to przecież święta zasada biznesu – jeśli pożyczać gruby hajs 'na gębę' to tylko nieznajomym.

 60. Pozyczyl mu hajs, gosc nie oddawal, znow mu pozyczyl i ten znow sie ociagal z oddawaniem, a pozniej wpadl na to ze to i to mu zrobi jak nie odda, o kurwa coz za logika

 61. @Born
  Wydaje mi się że, umowa słowna jest tak samo ważna prawnie jak inna.

 62. Co to za logika dawać kase kolesiowi którego się nie zna.. liczył że zrobił tym dobry uczynek czy co? Jeśli sprawa nie ma drugiego dna do Saidow dostanie jakieś zawiasy za groźby i tyle.

 63. Sorry, ale ta historia sie kupydupy nie trzyma. Mamed ostrzegal, ze tamten gosc jest oszustem, a Aslan mimo to pozyczyl obcemu facetowi kase na slowo. Malo tego, mimo, ze tamten nie oddawal kasy to pozyczyl mu jeszcze raz.

  … a potem pojechali z Mamedem na grzyby.

   

  @Born

  Ja nie jestem idiota, zeby pozyczac obcym ludziom kase na slowo. Pozyczyc moge znajomym albo rodzinie.

 64. Mat. Przecież wyraźnie napisane, że gość część oddał, ale znowu potrzebował, więc znowu Aslambek go "wsparł". Wiadomo i zgadzam się, że to jednak głupota pożyczać obcemu, ale też nie wiemy na ile był to obcy, a nie jednak w pewnym sensie znajomy skądś tam, godny zaufania, bo wypłacalny na 1 rzut oka. Znam przypadki, gdy kolegom znanym od dzieciństwa ludzie pożyczają, a oni się ulatniają, odwlekają spłatę i się ukrywają. Co robić? Ba, nawet w rodzinach takie sytuacje występują, ale może pomagać komuś z rodziny to też "głupota" w dzisiejszych czasach 🙂 Co jeśli jednak pożyczysz kuzynowi hajs, a on nie odpowiada na telefony, zapada się pod ziemię albo przeciwnie? Widac, że hajsem dysponuje, wozi się po mieście jak gdyby nigdy nic mając Cię gdzieś ;-)?

  Navalha. Możliwe, ale mi się wydaje, że jednak nie? Nie wiem jak tam jest obecnie w prawie, ale na logikę to pójdę i powiem, że Komorowskiemu pożyczyłem 100 tysięcy złotych, ale mi nie oddaje? Kto uwierzy w to, że faktycznie dałem mu hajs bez jakiegoś potwierdzenia wpłaty chociażby na konto? A pożyczka była gotówkowa…

  Nie tłumaczę, nie bronię, opieram się jedynie na powyższym wywiadzie i sytuacjach życiowych 🙂

  Tak czy inaczej z powyższego wynika, że Aslambka zwinięto jedynie za groźby wobec owego dłużnika albo nie mówi nam wszystkiego co na niego mają.

 65. Pomyślcie trochę po co pożyczył mu pieniądze… Gościowi, który nie może wziąć pożyczki z banku, bo ma w nich zadłużenia. Udającemu wielkiego biznesmena, który obiecuje złote góry. Będącemu w dodatku znajomym Mameda…

  Liczył na łatwy zysk. Wiedząc że gość zna się z Mamedem pewnie myślał o łatwym ściągnieciu hajsu w razie problemów.

  Problem tkwi w czym innym – komu zależało na tym by posiadając jedynie rozmowę telefoniczną, w której Asłan użył słów "zrobię Ci to i tamto", zrobić spektakularne zatrzymanie? Ktoś ewidentnie chciał upieprzyć Asłana, tylko kto?

 66. Co do umów słownych i pisemnych to są one tak samo ważne względem prawa. Problem polega na tym, że zawierając umowę słowną ciężko jest udowodnić gdy nie ma świadków, nagrania lub czegoś co wskaże na jej autentyczność i istnienie. W praktyce jeśli nie masz dowodów to nikt Ci nie uwierzy.
  Co do samego tłumaczenia to zatrzymanie spowodowane było groźbami wobec dłużnika. Za takie coś nie idzie się na sanki chyba że istnieje zagrożenie zdrowia lub życia. Ciekawy jestem co z oskarżeniem o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i zatrzymaniu kolejnych osób w tej sprawie.

 67. Jak to co robić w takiej sytuacji? Do adwokata, przedsadowe wezwanie do zapłaty, później sąd, wyrok i komornik

 68. Wszystko ładnie i pięknie brzmi, że to jakiś osobisty dramat rozczulonego Aslambeka ale co z pozostałymi, przypominam, że razem z Aslambekiem zatrzymano jeszcze 2 czy 3 osoby i wszyscy są powiązani z jedną sprawą 🙂 To, że ten jeden był ścigany za morderstwo to było jedno, on jest też do sprawy Aslambeka. Oni też biedni się rozczulili i pożyczyli pieniądze temu samemu gościowi i też powiedzieli w nerwach, ze zrobią to i to? 🙂

 69. @Charles Bronson: Nie wiem jak się sprawa ima Michała i Piotrka, z tego co słyszałem to pewnie ze 3 lata posiedzą na sankach… :/ Co do Aslana A…. tego z trudnym nazwiskiem, który ukrywał się pod fałszywym imieniem i nazwiskiem, to wiem że czeka go deportacja, a podobno on chce tego uniknąć…

 70. Asłambek nie gadaj bzdur tylko się lepiej przyznaj za co siedziałeś w areszcie !!!
  Sądy nie zamykają przecież ludzi na 50 dni w areszcie tylko za same groźby…..

 71. Dawałem mu z dobrej woli, na życie. No i pewnego razu powiedziałem, że jak mi nie odda, to zrobię to i to.

   

  no i czy w tym się nie zawiera wszystko ?

 72. Cala ta sprawa sie kupy nie trzyma. Jesli Aslambek wyszedl i jest niewinny, to co z Szulinskim, ktory zostal aresztowany w tym samym czasie? Co z tym typkiem ktory byl poszukiwany przez interpol?
  Jaki zwiazek mialo tych dwoch ze sprawa Saidowa? Czemu Szulinski wciaz siedzi?

 73. Bo Szulinski nie zapłacił tzw kaucji czyli nie wniósł poręczenia majątkowego, jest mniej majetny widocznie

 74. Jesli ktos jeszcze cala historie oprawi ladnie literacko to nagroda im. Zajdla murowana. 

 75. Sorki coś mi się dzieje z kompem napisałem coś innego a tu zupełnie coś innego się ukazało …. Pierwszy raz takie coś widzę 

 76. Aslambek ładnie sprzedaję bajkę cicho pomijając fakt, że zatrzymano 4 osoby i wszyscy mają zarzut udziału w grupie przestępczej – i jak to ma się do tego, że to rzekomo biedny Aslambek stał się ofiarą pomówienia?

 77. Starannie pomijany jest fakt, że w paczce był człowiek poszukiwany przez Interpol.

 78. Pozyczyl pieniadze z dobrej woli komus kogo niezna aby je powielic..?Aslambek klamie jak z nut. Nie kupuje tych bredni…

 79. Mamed wspominał, że ten Asłan od morderstwa był czeczeńskim bojownikiem i że Rosja teraz ściga go za morderstwo – tylko, że Kaliningrad a Czeczenia to jednak zupełnie różne regiony świata.

 80. Z pomówienia czy nie, w każdym razie nie zamyka się kogoś jak najgorszego przestępce mając cały chuj dowodów na niego.

  Chyba logiczne, że mówi "nie na procent", bo przecież jak na procent to przywaliłby się do niego urząd podatkowy itp. albo by dostał wyrok za lichwę

  Jak już wspominałem Aslan A. (CZYLI GOŚĆ POSZUKIWANY PRZEZ INTERPOL) zostanie deportowany, bo tu na niego nic nie mają, a w Rosji jest poszukiwany za głowę. Zostałby wypuszczony również z Asłanem S. tylko że nie mogą tego zrobić bo by spierdolił.

 81. strasznie grubymi nićmi szyta ta opowieść Aslambka. no nic poczekajmy do wyroku…

  tak jak pisze Charles, zawinęli 4 typków, do tego ten nóż na grzybobranie i pożyczona fura. pozatym kto na gębę pożycza siano obcemu kolesiowi, o którym kuzyn/brat Mamed mówi, że to przekręt…

 82. Tony Montana a ty najwięcej wiesz jaki materiał dowodowy na nich mają. No chyba, że siedzisz tam u nich w prokuraturze. Asłana mają deportować bo jest ścigany orzez interpol za poważniejsze przestępstwo na terytorium Rosji i nie ma to wpływu na jego udział w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej w Polsce – będzie normalnie toczone wobec niego postępowanie albo ze względu na niemożliwość przesłuchania (po deportowaniu) wyłączą go do osobnego postępowania. Widać jednego było stać na poręczenie majątkowe, pozostałych nie, a ostatni był ścigany jeszcze o coś cięższego. I w żadnego z nich przypadku nic się nie zmienia – mają wszyscy postawione zarzuty m.in. udziału w grupie przestępczej.

 83. Gdyby tak wykorzystać tę kwestię przed walką, to mielibyśmy trash-talk stulecia: „poczekaj, aż zrobię ci TO i TO skurkowańcu!!”

 84. Tez nie wierze w te tlumaczenia . Wszystko juz wczesniej napisaliuscie wiec nie bede sie powtarzal.

 85. szkoda że nie padło znacznie ciekawsze pytanie odnośnie kolegi ściganego przez Interpol za morderstwo.

  no ale i pewnie wtedy by padła odpowiedź że sprawy prywatne kumpli go nie interesują.

 86. Sorry Born ale jeśli ta wypowiedź Aslambeka trzyma się kupy to ja Ci polecam wyjść z tej twojej piwnicy gdzie tłuczesz na worku i przejrzeć na oczy. Gosc cos kreci ewidentnie. Czy dostanie wyrok? Chuj wie bo to Polska. Ale łykać tą historie to chyba obraza dla ludzi myślących. Typ mu nie oddawał kasy a ten mu jeszcze pożyczył więcej. Na 100 % z dobrego serca, bo chyba nie z chęci zysku.

 87. Obrazą dla ludzi myślących jest czytanie bez rozumienia. W wywiadzie jest wyraźnie "Oddał mi część pieniędzy, ale ja mu jeszcze pożyczyłem," Wielokrotnie też pisałem, że nie trenuję w piwnicy. Mam wszystko w mieszkaniu, takie to trudne tez do pojęcia :D?

  Nie jestem detektywem i nie będę się bawił w to. Kręci czy nie, takie historie się w życiu zdarzają, nawet jeśli TA ASLAMBEKA TO BUJDA NA RESORACH. Jeśli ktoś nie słyszał i nie zna takich przypadków to albo krótko żyje albo sam chyba przesiedział za długo w piwnicy lub innym zamknięciu. Wówczas można twierdzić, że się historia ZUPEŁNIE kupy nie trzyma 😉

  Najłatwiej jest oceniać z zewnątrz ;] Mi to wisi osobiście, a dla niektórych ma to takie znaczenie jakby sami pożyczyli od niego hajs i chcieli by jednak posiedział lub i do piachu poszedł, bo wtedy by nie musieli mu oddawać 😉 Poczekajmy na wyrok i co tak naprawdę prokuratura na niego ma. Głupotą jest też myślenie by spowiadał się za kumpli… Każdy odpowiada z osobna za to co na niego mają, nie ma odpowiedzialności zbiorowej, choć trochę zmienia to kwestia przestępczości zorganizowanej. No, ale na to też muszą być dowody. Pożyjemy, zobaczymy jak się skończy.

 88. Dobra Born widzę, że nie łapiesz miedzy wierszami. Z tego co Aslam opowiada to można szybko wywnioskować jak pożyczka była bezinteresowna i z dobroci serca. Dał hajs na procent i typ nie chciał oddać. Zaczął spłacać to dostał jeszcze jedną pożyczkę na rodzinę, bo pewnie towarzystwo wyczuło hajs. Typowe działanie na wymuszenie pieniędzy. Coś jak wpierdolenie się w hazard. Tam podobnie pożyczki działają. Złapanie frajera i wyciskanie z niego hajsu.

  PS. Tekst z terenowaniem w piwnicy to tylko żart i chyba powinieneś się już przyzwyczaić.

 89. To Born zaparz sobie meliskę i czekaj na wyrok i racz się bajkami czeczenów. Może za kilka lat doczekasz się.

 90. Krolik, ja doskonale sobie zdaje sprawę z takich procederów również 🙂 Po prostu mówię, że i takie historie są, bez tych wniosków i domysłów jak to tu mogło być 🙂 Nawet mi dość bliskie przykłady poznałem. Dotyczące znajomych czy w pewnym sensie rodziny. Ktoś pożycza, a potem ze wstydu, nawet nie zawsze cwaniactwa się ukrywa, nie odbiera, bo nie ma jak oddać. Poruszony był ten argument "co innego znajomi czy rodzina". Co innego, bo większe prawdopodobieństwo ufności, ale niektórzy nie patrzą czy rodzina czy nie. Ważne, że jest z kogo wyciągnąć, a potem się ukrywać, zamiast zrobić za wszelką cenę wszystko by hajs oddać honorowo 😉

  Ile razy trzeba podkreślić, że nie mówię, że tak jest w tej sytuacji 🙂 Tyle, że tak jak dziwić nie powinno, że ktoś nie przyznaje się dopingu tak i w tym wypadku, że obiera jak najbardziej wiarygodną historię, żeby się wykręcić, nawet jeśli jest winny. Żadne historie nie pomogą jeśli dowody będą mocne, ale jeśli nie ma takowych to chyba logiczne, że ktoś tak tłumaczy by się wywinąć, a nie mimo braku dowodów powie "No pewnie, jestem winny" i jeszcze doda pare dodatkowych paragrafów na siebie samemu się wkopując 😉

  PS: Do piwnicy już się przyzwyczaiłem, ale powielanie żartu jest zwykle mało śmieszne. Pare razy już omijałem takie ujęcie sprawy, ale ile można bez sprzeciwu 😀 Co innego "trening na worku", bo to już prawda. Tyle, że nie muszę nigdzie chodzić, wystarczy przesunąć pare rzeczy 😀 Tak samo z rozłożeniem ławeczki. No nic, pozdro. Więcej dystansu, mniej ciśnień wszystkim życzę 😉

 91. "srali muchi bedzie wiosna"  co za brednie,pewnie z papuga wymyslil te historyjke.Od dobrych paru lat czeczency krecili w Olsztynie,nawet nie trzeba tam mieszkac zeby o tym uslyszec,to pewnie tez same pomowienia.Facepalm

 92. Bezinteresownie pozyczyl mu dwa razy choć nie oddawał. Cool story bro.

 93. medal mu niech Komorowski przyzna za dobre serce, w końcu tylko ktoś o naprawdę dobrym sercu pożyczyłby komuś kasę wiedząc że ten ktoś dalej wisi mu kasę.

 94. Może Aslan będzie niewinny bo Michał Sz. weźmie winę na siebie ? W końcu ma obiecane w Dżannah (Raj) 72 Hurysy ,wiecznie młode i piękne dziewice. Michał nawet gdyby dostał 25lat odsiadki to i tak zdąży pojechać na piegrzymke do Mekki 🙂

 95. Za takie pierdoły o jakich Asłan opowiada sanki mógłby dostać w Rosji albo w na Białorusi.  Być może prokurator chciał go włączyć do sprawy kolegów,  cholera wie co o tym myśleć. Jeśli Saidov mówi prawdę to koleżka wycofa zeznania i będzie po sprawie.

 96. Za to że groził telefonicznie facetowi został zgarnięty przez CBŚ ? Laughing

  Poczekam do rozprawy.

 97. Polubilem Saidowa po tym wywiadzie,bo podobna sytuacja mi sie przytrafila… Przemoca sie nic nie rozwiaze,tylko to sie moze jeszcze obrucic przeciwko nam, kurw* zostanie kurw*,zaden mezczyzna z "jajami" by tak nie postapil

 98. W taką historię mógł uwierzyć tylko mahonek. W wieku 4 lat lepiej kłamałem, a kłamać nie potrafię.

 99. takie hasło reklamowe niszczy 😉 a do tego bez odsetek to nic tylko brać od Saidova a nie od providenta 😉

 100. Asłan powiedział, że pokaże mu gdzie raki zimują i , że dostanie w ucho. Pewne info.

 101. Asłan powiedział, że pokaże mu gdzie raki zimują i , że dostanie w ucho. Pewne info.

  Coś jak STEP BAJ STEP. Ciekawe też czy tego dłużnika Asłan na Islam nakieruje:)

 102. Ten Aslambek to musi być cudowny człowiek. Wręcz dusza nie człowiek. Powinien jakiś order dostać, albo być zgłoszonym do akcji ,,Zwykły bohater": nie zna zbytnio gościa, gość mu nie oddaje pieniędzy, ale on jest wpaniałomyślny i ma wielkie serduszko i pożycza dalej. Oczywiście pewnie nie na procent, bo przecież kilka razy się modli do boga według, którego pożyczanie na procent jest be…

  Wy byście tak postąpili? Zamieńcie Aslambek na swoje imię i nazwisko. Przecież to się kupy nie trzyma. To jest poziom: ,,kolano było, ale lekko".

  Czeczen mógł sobie lepszego adwokata wynająć od wiarygodniejszych obron, a nie tłumaczy się jak Mamed w sprawie Anzora…

  Saidov i Mamed mogą śmiało brać się za politykę. Mówią tak płynnie rzeczy tak nie wiarygodne…

 103. Kurde jak bym mieszkał w Olsztynie to chyba też bym pożyczył od Asłana, nie to że potrzebuje, ale on jest taki miły i pomocny.

 104. I też byście pożyczali i nie oddawali? Fajni z Was ludzie, znajomi pewnie mają z Wami dobrze i zawsze mogą na Was liczyć w potrzebie 😉

  Cieszcie się tylko, że Was kiedyś ktoś w konia nie zrobił. Najbardziej to się szydzić tu powinno z tego pożyczającego i nie oddającego, ale widzę, że dla wielu to wzór biznesmena i sposobu na łatwy zarobek 😉

  Jeszcze raz dodam, że nie mówię, że tak było w tej sytuacji, ale nie umiejętność wyobrażenia sobie takiej sytuacji czy takiej jak Kumar chociażby podał z własnego doświadczenia to na prawdę straszne zamknięcie umysłowe i mały bagaż doświadczeń 😉

  Ja kiedyś założyłem za znajomego i współlokatora z czasów studiów, miesiąc czynszu. Miał oddać po wakacjach, ale dowiedziałem się, że w ich trakcie wyjechał do Anglii…To też taka historia nieklejąca się w "kupę"? Nie była to zupełnie obca osoba, a jednak spier**lił. Niestety już go nigdy nie spotkałem, a szkoda. Groźby to najmniej na co mógłby liczyć, a jednak sądzę, że doszło by do "tego i tamtego", bo na zwrot dobrowolny raczej bym nie liczył. Wy pewnie tak albo byście kumplowi w potrzebie nie pomogli tylko rzucili hasłem "Idż do banku, weź kredyt" 😉

 105. Born2 – dobry zwyczaj nie pożyczaj, raz kiedyś komuś z rodziny pożyczyłem ( no bo przecież rodzina ) i do tej pory nie oddał i wiem, że juz nie odda.

  A jak kiedyś spotkasz tego "kumpla" to mu powiedz, że kupiłeś go za 500 złotych, czy ile ten tam czynsz kosztował to go bardziej zaboli 😉

 106. No wiadomo, że łatwiej po prostu nie pożyczać nigdy i nikomu, ale są właśnie też jednak ludzie, którzy pożyczają, z dobrej woli, wcale nie na %. może to w tych czasach głupie zachowanie. Sam jednak wielokrotnie na gębę pożyczałem i oddawałem szybciej niż planowałem, bo nie lubię mieć długów. Kwestia honoru.

  Nie sądzę bym spotkał szczerze mówiąc. Telefon szybko przestał być aktywny, prawdopodobnie osiadł tam na stałe, a ja się nie wybieram 😉

  Przykład z rodziną też trafny. Sam znam takie osoby, choć akurat nie ja im pożyczałem, a i kasa grubsza. Nie mają z czego oddać i kontaktu unikają do granic możliwości. W końcu w tych pożyczających coś pęka i dla mnie nic dziwnego, że ktoś może komuś grozić. Ma powód. Czymś innym jest taka groźba, a czymś innym podejście do kogoś na ulicy "Dawaj portfel, bo Cię zajebię" ;]

 107. b2k

  Wez czlowieku przestan te swoje farmazony wypisywac wreszcie…
  Wiele osob napisalo dlaczego ta historia sie kupy nie trzyma (nie, nie dlatego, ze gosc pozyczyl i nie oddal kasy, tylko dlatego, ze aslan s. pozyczyl kase gosciowi, przed ktorym mamed ostrzegal, zrobil to bez procentow, a dodatkowo dal druga pozyczke, no wiarygodna historia jak nic!), a Ty ciagle "a co byscie zrobili" i jakies pseudomoraly.

  Pozyczam tym, co do ktorych nie mam zadnych watpliwosci, ze oddadza mi pieniadze. Jesli Ty masz takich bliskich, ktorzy robia Cie w chuja, trudno, ale od moich bliskich wara.

 108. Po co się unosisz? Masz problem z czytaniem i pisaniem na forum? To przestań. Już nawet Tobie bezpośrednio zwracałem uwagę, że gość mu część odddał przed tą drugą pożyczką… A do Ciebie dalej nie dotarło ;] W drugą pożyczkę wierzysz, a w to, że część przed nią spłacił już nie? Mocno wybiórczo. Faktycznie pożyczanie drugi raz, komuś kto nawet nie zaczął spłacać byłoby nieporozumieniem. A o tym, że Mamed mu mówił, że to oszust dowiedział się po pożyczce nr 1 (a przed drugą). Głupota i owszem, ale skoro spłacał częściami tą pierwszą to może słabe, ale podstawy do tego, że jednak odda Aslan mógł mieć. Oszust nie musi oszukiwać każdej napotkanej osoby, z kimś jednak robi biznesy. Inaczej dawno już byłby w piachu. Poza tym pożyczanie i nie oddawanie hajsu takiej osobie, która "samymi rękami" mogłaby go udusić to trochę ryzykowna gra i taka osoba raczej spodziewać się może, że ktoś nie będzie robił jej w ch**a, nawet bez dodatkowego grożenia słownego 😉

  Przejedziesz się kiedyś to zmienisz podejście, a przynajmniej wyobrazić sobie będziesz mógł taką sytuację, bo masz strasznie zamknięty umysł najwyraźniej 🙂 Odwracając sytuację. To, że Ty masz takich bliskich czy znajomych to nie znaczy, że inni mają tak samo i że takie sytuacje się jednak nie mogą komuś zdarzyć. Twoje zycie nie jest wykładnią tego jak to w innych przypadkach funkcjonuje. Trzeba mieć wyobraźnię by rozumieć rzeczy nas niedotyczące bezpośrednio. Najwyraźniej jej brakuje tak mocno niewierzącym w takie historie.

  PS: Nie bronię Aslana i nie mówię, że jego tłumaczenie jest prawdziwe. Może cała ta historia zupełnie inaczej wyglądała 😉

 109. Mam wyobraznie i dlatego uwazam, ze nie powinien w ogole tej kasy pozyczac (jesli ta bajeczka jest prawdziwa). Wiem do jasnej cholery, ze moje zycie nie jest wykladnia dla calego swiata, po prostu uwazam, ze trzeba wiedziec komu mozna "na slowo", a komu nie.
  Wiem, ze zanim dal druga to tamten troszke oddal, dla mnie np bylby to slaby argument za kolejna pozyczka, dlatego tez cala historia jest dla mnie absurdalna, tak ciezko to pojac?

 110. No to dobrze, że zrozumiałeś moje przesłanie 🙂 Rozumiem też Twoje podejście do sprawy. Jedynie się nie zgodzę z tym, że trzeba wiedzieć komu można, a komu nie. Bo o tym, że nie można człowiek czasem przekonuje się dopiero właśnie po pożyczce, choć wcześniej uważał, że można. Ba. wcześniej ktoś pożyczał i oddawał, ale za którymś razem już nie 😉 No nic, kończmy tą dyskusję, pozdro.

 111. Ja kiedyś założyłem za znajomego i współlokatora z czasów studiów, miesiąc czynszu. Miał oddać po wakacjach, ale dowiedziałem się, że w ich trakcie wyjechał do Anglii…To też taka historia nieklejąca się w "kupę"?

  Tak i ciebie też zawinęło CBŚ + 3 twoich kolegów i dojebali wam grupę przestępczą a twój kolega przypadkiem był ścigany przez interpol za głowe. Weź gościu skończ z tym swoim pseudomoralizatorskim pierdoleniem bo już chuj człowieka strzela jak czyta te twoje z dupy elaboraty. Zawsze jak jest jakaś wzmianka o czymś chujowym to więcej niż pewne, że zaraz się zjawisz z jakimś usprawiedliwiającym referatem. Zapisz się do jakiegoś kółka jechowych albo idź z tymi swoimi opowiastkami do interpolu przekonuj, że Polański nie jest pedofilem tylko to był artystyczny performance. Weź tam idź poboksuj na meblościance czy tam poturlaj się po tej swojej piwnicy.

 112. skoro spłacał częściami tą pierwszą to może słabe, ale podstawy do tego, że jednak odda Aslan mógł mieć

  Heh, jak to możliwe, że ktoś w tych czasach nie spotkał się jeszcze z najpopularniejszą sztuczką oszustów – spłać trochę/pierwszą pożyczkę tylko po to by wzbudzić zaufanie i dostać drugą (najczęściej większą) i jej nie oddać…

 113. Charles urodzony odwracaczu kotów ogonem, kolejny raz ci mówię nie spamuj, bo prosiłem o twoje nie pisanie do mnie. Cyphera z resztą również, ale przynajmniej doroślej napisał powyżej, więc się odniosę (skoro kolejny raz muszę przypominać o nie pisaniu do mnie i nie odnoszeniu się do moich postów). Nie każdy musi znać sztuczki oszustów. Może tam skąd przyjechał Aslambek jednak słowo coś znaczy, a długi się oddaje, a nie dzwoni po policję, że ktoś nam grozi, gdy hajs mu wisimy 😉

  PS: Charles, ostatnia rada na odchodne. Sam idź potrenuj albo znajdż sobie jakąś kobietę, bo wchodzisz na to forum i często wyrażasz się megaagresywnie, więc zacznij wysyłanie na trening od samego siebie by zredukować nadmiary energii. Jestem tu od dawna, pisałem zwykle dużo. Pojawiłeś się rok temu i z racji, że tobie nie pasuje to mam się nie wpisywać? Kpisz gościu poważnie. Po prostu nie czytaj jak cię boli. Taki to problem?

  PS2: Prosiłbym moderatorów o usuwanie postów Charlesa skierowanych do mnie, tym bardziej, że dodatkowo zawierają bluzgi. Cypher się trochę opanował, mam nadzieję, że na dłużej 😉

 114. Born, może założ sobie swoje forum gdzie będziesz dyskutował sam ze sobą. Będziesz miał wtedy gwarancję (chociaż i w to wątpie), że nikt cię nie obrazi, źle nie zrozumie albo nie odwróci kota ogonem.

 115. Mi to forum odpowiada od lat. Z biegiem czasu pojawia się jakiś idiota, z którym gadka nie ma sensu, bo właśnie chociażby obraca kota ogonem i się dogadać nie da. Mi się wmawia, że jestem wszechwiedzący i uparty? Wielokrotnie dawałem się na tym forum przekonać sensownymi wypowiedziami innych osób. To raczej o paru innych osobach trzeba napisać, że są niezmienialne i nie do ukazania, że mogą nie mieć racji 😉

  Proste też dla mnie, że jeśli komuś nie pasuje to co napisałem to może to olać. Tym bardziej, że prosiłem i stwierdziłem, że nie będę z kimś konkretnym już polemizował. To czym jest dalsze odnoszenie tej osoby do moich postów? Tylko spamem. Niech rozmawia z innymi, tak wielu ich przecież mądrze pisze.

  Ja piszę z dystansem, na luzie, a ktoś się unosi jakby jego życie od tematu zależało? To kto tu powinien sobie darować wchodzenie skoro tak go tu prawie wszystko irytuje? Zauważyłem, że nie tylko moje posty, w tematach, w których nic nie pisałem 😉

  Takie czasy nastały chyba, że portal jest zbyt popularny i różne wynalazki się pojawiają. Dobrze, że chociaż przez początkowe lata strony nie było takich osób. Obecnie faktycznie coraz ciężej coś pisać, bo więcej czepialstwa niż dyskutujących. Szkoda. Moderatorzy nie bardzo chcą z tym zrobić porządek, szkoda. Niektórych funkcją jest tu chyba czepianie się tego co ktoś inny napisał, a nie wypowiadanie własnego zdania. Kończąc na słabych, internetowych napinkach i obrażaniu.

 116. @BornFacepalm czlowieku twoich pseudo-intelektualnych postow nie da sie czytac.Jestes cierpiacym na swoista megalomanie,najwiekszym spamerem na tym forum.Wez sobie do serca uwagi innych bo mam wrazenie,ze 99,9 procent tego forum ma poprostu dosyc twojego belkotu a ty zapierasz sie i bronisz jak jakis oszolom.  Charles i reszta ma tu pelna racje.Przestan tu fisiowac,ze dlugo piszesz na tym forum bo co to ma wogole do rzeczy.Nie sugeruj sie,chlopie data zalozenia konta bo to np jest moje,ktores tam i moge ci powiedziec,ze pisalem wczesniej od ciebie.Musialem to dodac zeby uprzedzic fakty bo ty zaraz pewnie mi napiszesz,ze jestem noname'm i wytkniesz,ze co ja moge wiedziec bo pisze dopiero pare miechow.Zapamietaj gwiazdorze,ze to,iz masz status SH nie czyni ciebie specem od wszystkiego,paradoksalnie ty jestes tego zaprzeczeniem. Zejdz na ziemie,herbatki sie napij,dobra jest.    sorry za offtop ale taki mamy klimat

 117. Ciekawe czemu musiałeś założyć nowe konto wzorze dyskutanta forumowego 😉 Ja jakoś się trzymam na swoim jedynym od lat. Dobra, koniec polemiki. Musiał się jeszcze jeden przyczepić. Dajcie sobie już siana. Komentujcie temat, a nie moje posty. Czołem 🙂

  Od dziś nie odpisuję żadnemu trollowi, który nie podejmuje dorosłej dyskusji tylko się czepia jak rzep psiego ogona 🙂

  Jeśli taka część forum miałaby mnie dość to wystarczy bym miał dowód na to, że tak znaczna część forum mnie tu nie chce i znikam. Tyle, że czepiają się jakieś rzepy głównie. Inni o dziwo potrafią dyskutować ze mną lub po prostu dyskutować o temacie nie odnosząc się do moich postów. Nigdzie też nie pisałem, że jestem specem od wszystkiego, ale dzięki, że tak mnie postrzegasz 😉 Ja tylko podałem pare przykładów z życia, bo niektórzy nie wykazują nawet odrobiny wyobraźni…Dobranoc 😉

  @down

  Megadojrzałe, zapomnieć hasło do forum czytanego tak regularnie…;-)

 118. zapomnialem hasla misiu,kolorowy 
  „Dawaj mi tego buta bo na psiarnie zadzwonie,frajerze”

 119. Mało, ale co poradzić Malina 😀 Jak jestem sam na kilku trolli 😀

  Ja już chciałem zakończyć polemikę to kolejny spod ziemi wyrasta. Jak grzyby po deszczu…Dobra, kończę.

 120. Taaa biedactwo cale forum zmowilo sie przeciwko jemu biednemu   same trolle i spamerzy tylko on taki cudowny rzeczowy erudyta
  „Dawaj mi tego buta bo na psiarnie zadzwonie,frajerze”

 121. Ja piszę o paru trollach, a nie całym forum…Te pare osób, które pisze w podobnym tonie to całe forum? Dobre 😀 I to ja mam się za nie wiadomo kogo?A ty wygłaszasz opinię za całe forum? Je*nij się w ten scurvialy łeb i mam dla ciebie złą wiadomość. Będę się wypowiadał tam gdzie zechcę i będę miał coś do powiedzenia. Póki bana nie zgarnę. Jeśli bolą cię moje posty to z tym większą satysfakcją będę je dalej pisał 🙂 Więc to ty będziesz miał dalej problem z moimi postami, nie ja. Gorzej też, że ty nie masz nic do powiedzenia od siebie, bo twoim szczytem jest pisanie osobistych postów do mnie robiąc offtop. Mnie określasz spamerem, choć ja pisałem i dyskutowałem z tymi co potrafią jedynie o temacie. Na jaki ch*j więc w ogóle wchodzisz w temat i cokolwiek piszesz? Spier**aj jak nie masz nic sensownego do napisania. Tyle ode mnie, a teraz już poważnie dobrej nocy pozostałym życzę.

  PS: "bo to np jest moje,ktores tam" i do każdego zapominał hasła. Parodia. Co za mądrość wrodzona, gdzieś ty się wychował i wyedukował, żeby się tak mądrzyć 😀

 122. i ch#j, kolejny offtop. Człowiek chciał wejść i poczytać jak można pożyczyć hajs od Asłana a tu same posty borna 🙁 jak żyć?

 123. P. Ja akurat większość postów pisałem w temacie. Niektórzy z niego zeszli prywatnymi aluzjami do mnie. Poza tym zawsze możesz przeczytać wywiad i na tym poprzestać, bo czego się w postach spodziewasz jak nie dyskusji o wywiadzie? Rozumiem, że lepsze są posty typu "ściema", "nie wierzę" i one wg Ciebie wiele wnoszą ;-)?

 124. b2k myślałem, że będzie jakiś mail czy inny kontakt, gdzie można się zgłaszać po sos.

 125. Chyba, że tak 😉 Myślę, że jednak on już skończy z takim pożyczaniem hajsu i tak 😉

 126. P. Jak po siano to trzeba chyba osobiście iść do Aslambeka. Przecież nie pożyczy obcemu gościowi, którego słyszy po raz pierwszy przez telefon, albo jakiemuś [email protected]… chociaż…

 127. że lepsze są posty typu "ściema", "nie wierzę" i one wg Ciebie wiele wnoszą

  bo tlumaczen dlaczego to sciema dla wielu osob nie warto wspominac, najwygodniej sobie wybierac pojedyncze slowka
  i prosze, nie odpisuj mi na to juz

 128. Wolę już posty typu "ściema" czy "nie wierzę" niż elaboraty o sterydach w wykonaniu anorektyka 🙂

 129. Się przyczepiliście Borna jak głupi do sera, ja go tam lubię. Czytając go przypomina mi się klimat Permanent Vacation Jarmusha i głowny bohater który przez cały film anemicznie monotonnym głosem cedzi przez zęby kontestując nowojorską posakaliptyczną nudę i celebrując własne outsiderstwo. No i jeszcze haszkowską lekturę Szwejka z jego głupkowatym i wielopiętrowym dygresyjnym stylem, u Borna wynika to z literalnego czepiania się rzeczy nieistotnych i zdolnosci popuszczania irytujących kleksów przy okazji kontrowania (często sensownie) opinii które uznaje za niesprawiedliwe, przegięte, przez co prowokuje kolejne wyjaśnienia nie pozbawione tych samych zalet i wad co ostatecznie potęguje znużenie i skrajny przesyt zwłaszcza doklejanymi z dupy buźkami.

  Jednak Born z pomiedzy hermeneutyki nadziei a hermeneutyki podejrzeń wybiera to pierwsze i chociaż czasem wydaje się to grubo naiwne dla mnie jest to postawa wobec świata i ludzi z gruntu ok. Dodatkowo ma cohones na cohones żeby bronić opinni biegnących pod prąd.  Gdyby jeszcze na siłę nie starał się podkreślać niezalezności tam gdzie taka konieczność w wątpliwy sposób zachodzi i ostrożniej identyfikował przejawy stadnego myślenie, ignoranctwa, hejterstwa które wzbudza w nim donkiszoteryjną pasję obrony zagrożonych imponderabiliów to nie miałbym żadnych zasstrzeżeeń.

  Zresztą dalej nie mam, mimo, że kilka razy zdarzyło mu się mnie osobiście wewkurwić. Dla mnie Born jest spoko ziomek i oby na cohones udzielał się jak najdłużej.

 130. Ja za taki offtop dostałbym już sowity opierdol, a co niektórzy to sobie lecą przez pół wątku o jakichś bzdetach i jest git. #jakżyćpaniepremierzejakżyć

 131. Ta bajka wydaje mi sie mało wiarygodna, ale co miał powiedzieć. Co do tej całej spameriady na tej i poprzedniej stronie. Postów Borna nawet nie czytałem i innym też to radze, a nie nakręcacie gościa jeszcze bardziej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.