KSW oficjalnie ogłosiło czterech pierwszych uczestników turnieju w wadze półciężkiej, który odbędzie się na trzynastej Konfrontacji, 7 maja w katowickim Spodku. Do wcześniej anonsowanego Janka Błachowicza (MMA 8-2) dołączyli uczestnik turnieju wagi ciężkiej na KSW 12 Wojciech Orłowski (MMA 2-2), były zawodnik UFC i zwycięzca siódmej konfrontacji Brazylijczyk Antonio Mendes (MMA 16-6) oraz czołowy półciężkich w Europie Hiszpan Daniel Tabera (MMA 14-2-3).

Dla Janka Błachowicza, najlepszego Polaka w wadze półciężkiej, będzie to powrót do aktywnych startów po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzjami (barku i kolana). W swoim ostatnim występie na KSW 10, w grudniu 2008 zawodnik z Cieszyna poddał wysoko cenionego Chorwata Maro Peraka.

Wojciech Orłowski nie może zaliczyć swojego debiutu w KSW do udanych. Na grudniowej KSW 12 Warszawianin bardzo szybko poległ w starciu z Davidem Olivią, chociaż warto pamiętać, że przyczynił się do tego błąd sędziego Roberta Kosteckiego, który nie zauważył nieprzepisowego ataku kolanem w parterze Amerykanina.

Antonio Mendes powróci na Europejskie ringi po krótkiej przygodzie w UFC i czterech porażkach z rzędu w USA i Australii. W 2007 roku Samuraj wygrał turniej na KSW 7 wypunktowując kolejno Roberta Jocza, Michała Materlę i Martina Zawadę. W 2008 zadebiutował w UFC, gdzie przegrywał w pierwszych rundach z Thiago Silvą i Ericiem Schaferem. Potem przegrał też dwie kolejne walki poniżej jednej minuty już po za UFC z Anwainem Brittem i Austarlijczykiem Priscusem Fogagnolo.

Daniel Tabera jest bardzo dobrze znany polskim kibicom z remisowego pojedynku z Mamedem Khalidovem na KSW Extra w 2008 roku. Po tym starciu Hiszpan dostał szansę w turnieju Bellatora w wadze średniej, jednak niespodziewanie przegrał w pierwszej rundzie z późniejszym finalistą Jaredem Hessem. Zawodnik z Walencji udanie powrócił do Europy pokonując kolejno Rosjanina Alexeia Belyaeva i mocnego Anglika Kevina Thompsona.

Rozpiska.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.