Izu Ugonoh, polski pięściarz, ale też wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu, już niedługo zadebiutuje w MMA. Izu ma zawalczyć podczas sierpniowej gali KSW 54. Na razie nie został ogłoszony dla niego rywal, ale Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, powiedział w rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla , że przeciwnik jest już wybrany.

Izu będzie miał zagranicznego przeciwnika, dużo bardziej doświadczonego w MMA. Dobraliśmy go tak, aby była to wyrównana rywalizacja i aby jeden zawodnik nie dominował nad drugim w określonej płaszczyźnie walki. Ze zrozumiałych względów nie mogliśmy wybrać świetnego „parterowca”, ale nie będzie to także początkujący zawodnik, bo przecież stójka Izu jest wyśmienita. Rywal może się natomiast okazać nieco cięższy i silniejszy fizycznie.

Martin Lewandowski dodał też, że widzi u Izu dużą motywację przed debiutem w klatce. Powiedział również, że na razie ciężko jest jednak wyrokować jak daleko w tym sporcie może zajść Ugonoh.

Izu Ugonoh zaczął walczyć w boksie zawodowym w roku 2010 roku. Na polskiej scenie pięściarstwa szybko zyskał popularność dzięki swoim nokautom oraz występom w Australii. Trudniejszy okres w karierze przyszedł w 2019 roku. Podczas gali w Rzeszowie Izu został znokautowany przez Łukasza Różańskiego i postanowił zakończyć karierę w tej dyscyplinie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.