Jay

Jak przed momentem poinformowała Federacja KSW, Abu Azaitar doznał kontuzji i nie wystąpi na grudniowej gali KSW 29. Nowym rywalem Piotra Strusa będzie znany z bojów z Michałem Materlą Jay Silva. Pojedynek Strus – Azaitar (MMA 9-2-1) miał być drugim starciem obu zawodników. Ich poprzednia walka miała miejsce na KSW 27: Cage Time w gdańskiej Egro Arenie. Wtedy jednak nie doszło do rozstrzygnięcia – po trzech rundach sędziowie punktowi ogłosili większościowy remis. Kontuzja ręki wyeliminowała reprezentanta Niemiec z grudniowego pojedynku, tym samym rozstrzygnięcie tej kwestii musi poczekać.

Dla Strusa (MMA 9-3-1, 6. w PL) znaleziono jednak godnego rywala, a sama walka z Jay’em Silvą (MMA 9-9) zapowiada się nawet lepiej niż oryginalne zestawienie. Amerykanin znany jest widowni KSW z fenomenalnej trylogii, jaką na ringu KSW „napisał” wraz z Michałem Materlą. Do pierwszej walki pomiędzy Michałem a Jay’em doszło w 2012 roku, podczas KSW 19: Pudzianowski vs. Sapp – wówczas to szczecinianin wrócił z tarczą, pokonując zawodnika z Kalifornii przez większościową decyzję. Drugą bitwę stoczyli rok później, na KSW 24: Clash of the Giants i tym razem to „Da Spyda Killa” okazał się lepszy – znokautował „Cipka” w rundzie drugiej. Do ostatecznego rozstrzygnięcia „sporu” doszło w marcu tego roku, podczas KSW 26, którego main eventem była właśnie trzecia walka obu zawodników. Materla okazał się lepszy, pokonując Silvę zdecydowanie na punkty.

Od tego czasu Jay Silva nie walczył ani razu. Co prawda w jego metryczce widnieje cały czas zaplanowana na 13 grudnia walka z Christianem M’Pumbu podczas gali FIGHTOR MMA, jednak zważywszy na to, iż KSW 29 odbędzie się tydzień wcześniej pojedynek ten stoi pod znakiem zapytania.

Poniżej informacja ze strony KSW.

Były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza KSW w wadze średniej i współautor najlepszych walk w historii Federacji Jay Silva (9-9, 6 KO, 2 Sub) skrzyżuje rękawice z Piotrem Strusem (9-3-1, 4 KO) w pojedynku karty głównej gali KSW 29, 6 grudnia w Krakowie. Dla 26-letniego Polaka będzie to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze i bardzo duże sportowe wyzwanie.

Oryginalny rywal zawodnika z Warszawy Abu Azaitar doznał kontuzji dłoni, który wykluczyła go z występu w Krakowie. Właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski w porozumieniu z managerem Strusa, zdecydowali się wstawić w jego miejsce dużo mocniejszego zawodnika, dając Polakowi wyjątkową okazję znaczącego skoku w rankingach kategorii średniej.

Pojedynek z Silvą, który już trzykrotnie walczył z Michałem Materlą, do dla mnie znakomita szansa – ocenia Strus. Jay to na pewno bardziej wymagający rywal niż Azaitar, ale zwycięstwo nad tak mocnym rywalem, może znacząco przyspieszyć moją karierę. Nigdy wcześniej nie byłem tak blisko mistrzowskiego pasa KSW.

Starcie w kategorii średniej Strus vs. Silva będzie częścią siedmio-pojedynkowej głównej karty KSW 29, 6 grudnia w Krakowie. W trzech walkach wieczoru grudniowego wydarzenia wystąpią najlepszy zawodnik MMA w Polsce Mamed Khalidov, najsilniejszy zawodnik MMA na świecie Mariusz Pudzianowski w starciu z mistrzem olimpijskim w judo Pawłem Nastulą oraz mistrz KSW w wadze średniej Borys Mańkowski. Całe wydarzenie będzie można oglądać w systemie PPV.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.