Jak informuje oficjalna strona KSW Rosjanin Dmitry Zabolotny (MMA 4-3) zastąpi kontuzjowanego Kamila Bazelaka w pojedynku z Marcinem Bartkiewiczem (MMA 2-1) na gali KSW Fight Club. Byłemu strongmanowi, który w sobotę miał zadebiutować w MMA pogorszyła się kontuzja nogi i promotorzy Konfrontacji zdecydowali się przesunąć jego występ na kolejną galę.

Zabolotny już raz miał walczyć w Polsce, w maju miał być rywalem Daniela Omielańczuka na drugiej gali Iron Fist, ale nie dojechał wtedy do Szczecina z powodu problemów na granicy.

57 KOMENTARZE

 1. No i połowa przyszłych sprzedanych ticketów PPV poszła się kochać 😀

 2. Lipa trochę…nie wiem co się dzieje ale stongmeni przyciągają największą uwagę…:P

 3. Wątpie czy dojdzie kiedykolwiek do jakieś walki Bazelaka ja myśle że on ma inną przypadłość niż kontuzja nogi a mianowicie sracz..e 🙂 Choć myśle że rozwaliłby by Pudzia

 4. maciejcar skąd ta pewnośc że rozwaliłby Pudziana skoro on się jeszcze nie stoczył żadnej oficjalnej walki.Może ma umiejętności słabe na poziomie Pudziana

 5. Bazelak coś jak Najman, ale Najman ma ta klasę że nie wycofuje się z pojedynku. Bajzelak 😀 Wy to dla tego kogoś oglądać chcieliście? pff.

 6. Przebywałem troche czasu w ich otoczeniu mogłbym wiele na ten temat powiedzieć Ale lepiej nie drążmy tematu

 7. Najman wycofał się z walki z Satischem po tym jak doznał urazu na przebieżce.

 8. tidzej, wiem ale mam na mysli MMA, i jego wojny słowne przed walkami.

 9. Gruby spękal hahahah
  ktos wyzej zaznaczyl ze bajzelak ma dobra stojke.
  zwlaszcza nad morzem 4 lata temu pokazal pijany jak swinia gdy kopal i wyrywal znak drogowy a jak wiadomo rzeczy martwe nie oddaja
  tak zwana żenuuuuaaa

 10. „zwlaszcza nad morzem 4 lata temu pokazal pijany jak swinia gdy kopal i wyrywal znak drogowy ” – moze chcial zaimponowac kolezance w bialych kozakach do polowy uda – to by moglo zadzialac…. jestem ciekaw czy to noga czy głowa 😀 … Zablotny da lepsza walke 🙂

 11. Tak czy inaczej, myślę, że Bazelak miałby paliwa na 2 minuty jak Pudzilla z Sylvią, Doktor by go chyba zjadł..

 12. Wanderlej niczym Tong Po chciał wyćwiczyć low kicki kopiąc w filar, ale się przeliczył. Szkoda, bo to miał być gwóźdź programu, a jednocześnie poważne ostrzeżenie dla Mariusza. Bazelak – Najman na KSW FC 2?

 13. Przestałby mówić, że nie jest zawodnikiem MMA, pokupowałby sobie ciuchy Manto, chodziłby do sklepu w rashu i domagał się rewanżu z Pudzianem 🙂

  A swoją drogą oświadczenie Wanderleja:

  W związku z powyższymi chciałbym przedstawić swoje stanowisko w danej sprawie.

  Faktem jest, że specjaliści medycyny, ortopedzi, lekarze sportowi wydali bezwględny zakaz startu w zawodach sportowych (sporty walki) przynajmniej do końca października 2010 z uwagi na uraz mięśnia brzuchatego łydki lewej przebiegającego z dużym obrzękiem spowodowanym pęknięciem żyły w łydce i uszkodzeniem danego mięśnia i zwiększonym przez to ryzykiem zamknięcia światła naczynia tętniczego przez czop zatorowy będący skrzepliną, która mogła by się oderwać od krwiaka,którego mam w łydce. Zlecono mi leczenie farmakologiczne i fizjoterapię.

  Kontuzja,kontuzją –takie się zdarzają,jednakże decyzja podjęta przez federację KSW o przesunięciu mojej walki z Marcinem Bartkiewiczem jest niesłuszna i krzywdząca. Doceniam troskę o moje zdrowie, jednakowoż uważam, że jestem człowiekiem dorosłym i sam decyduję o moim życiu. JEstem zdania, iż mimo kontuzji mogę walczyć,jestem na to gotowy w 100% bez względu na możliwe konsekwencje. Nie mogę wprawdzie biegać z uwagi na nogę,ale nie planowałem biegów,lecz ostrą,bezpardonową walkę. Nie mogę się więc pogodzić z takim zagraniem poniżej pasa, jakiego moim zdaniem dopuściło się wobec mnie KSW.

  Jestem sam Panem swojego życia i wie lepiej, co jest dobre dla mnie, a co złe. Nie trzeba mnie prowadzić za rączkę jak przedszkolaka.

  W związku z tym,iż podjęto definitywną decyzję o przesunięciu mojego pojedynku oświadczam, że do walki z Marcinem”Doktorem” Bartkiewiczem na kolejnej gali przystąpią z jeszcze większą determinacją i liczę na to, iż federacja KSW tym razem bez jakichkolwiek zastrzeżeń natury medycznej zezwoli mi na to.

  Korzystając z okazji chciałbym podziękować mojemu fizjoterapeucie Mirosławowi Piątkowskiemu za to, iż postawił mnie na nogi w sytuacji,gdy „mądrzy”lekarze chcieli mnie wysłać na zabieg polegający na nakłuciu kończyny dolnej i wprowadzeniu drenu odprowadzającego krwiaka.Inną opcją jaką mi zaproponowano oprócz standardowych w takiej sytuacji zastrzyków przecizakrzepowych było unieruchomienie kończyny poprzez założenie gipsu. Na szczęście dzięki skutecznej fizjoterapii ominęły mnie te wątpliwej natury „przyjemności” chirurgiczno-ortopedyczne.

  Pozdrawiam serdecznie

  Kamil Bazelak

 14. Bardzo dobrze, że KSW go wycofało ze startu. Trzeba mieć odpowiedzialność za swój produkt, gdyby każdego puszczali do walki bo on chce i myśli, że może to aż się prosi o poważną kontuzję albo gorzej.

  Doug Degde, swojego czasu, też uważał, że może walczyć i nie wierzył lekarzom. Pojechał na Ukrainę i z niej nie wrócił.

 15. Faktem jest, że specjaliści medycyny, ortopedzi, lekarze sportowi wydali bezwględny zakaz startu w zawodach sportowych (sporty walki) przynajmniej do końca października 2010 z uwagi na uraz mięśnia brzuchatego łydki lewej przebiegającego z dużym obrzękiem spowodowanym pęknięciem żyły w łydce i uszkodzeniem danego mięśnia i zwiększonym przez to ryzykiem zamknięcia światła naczynia tętniczego przez czop zatorowy będący skrzepliną, która mogła by się oderwać od krwiaka,którego mam w łydce.

  Acha

 16. no w sumie chciałem zobaczyć tą walkę, ale teraz przynajmniej będzie miała bardziej sportowy akcent 😛

 17. haha j.w.
  😀 skumajcie zdanie :

  „zwiększonym przez to ryzykiem zamknięcia światła naczynia tętniczego przez czop zatorowy będący skrzepliną”

  no way on tego na bank nie pisał:D

 18. On, on, przecież to jest przepisane z Wikipedi 🙂 Nazwa kodowa „zator”.

 19. Nie wiem czy mi się wydaje, czy on się dopiero co wycofał się z innej walki przez kontuzję ? Czy może też organizatorzy go skrzywdzili, nie pamiętam już.

 20. Oj myślę, że jako Strong man i koleś z niby sporym amatorskim doświadczeniem w sztukach walki to może mieć sporą wiedzę na temat mięśni i urazów.

  Jednakowoż niszczy;)

 21. R.O.B:
  Cos tam bylo, ze organizatorzy nie spelnili jego zadan finansowych, bo chcial 3 tys.€ za walke, czy jakos tak.

 22. Łot da fak, Bazelakowe miiddlekicki niszczą system! Chyba se walne setę na uspokojenie…

 23. Cholera znowu prześladuje mnie pech. Kamil „nadzieja białych” Wanderlej Bazelak (mój ulubiony zawodnik) poważnie kontuzjowany. Ciekawe czy to się stało jak robił przysiady z 600 kg czy jak gasił piszczelami lampy na ulicach. Swoją drogą może to i dobrze. Szczególnie dla Doktora, ponoć Kamil na treningach przecina na pół worki piszczelami.

 24. Nie słyszałem o tym facecie nigdy, ale stójka „wspaniała” ;). I te tzw. „parciole” 😀

  Datsik, Najman, Bazelak – jak sądzicie ta sama liga?

 25. HA HA HA 🙂

  Chciałbym przeprosić federację KSW,a w szczególności jej prezesów Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego za niefortunne sformułowanie jakiego użyłem na mojej stronie internetowej cytuję: „KSW zagrało poniżej pasa… ”

  W chwili,kiedy dowiedziałem się o przesunięciu walki logiczne myślenie przesłoniły mi gwałtowne emocje i bezmyślnie palnąłem głupstwo na swojej stronie http://www.kamilbazelak.pl. Po uspokojeniu się i ochłonięciu zrozumiałem nietrafność owej wypowiedzi,która natychmiast edytowałem. Wiem,że KSW kierowało się tylko i wyłącznie moim dobrem przy podejmowaniu decyzji o przesunięciu danej walki. Mówiąc w ten sposób zachowałem sie na swój sposób nielojalnie wobec federacji z którą jestem związany kontraktem na 4 walki.

  Kamil Bazelak

 26. A teraz przyznać się, kto wykupił retransmisję ze względu na Bajzelak i czuje się zawiedziony? 🙂

 27. Wiedzialem ze nie wystąpi to juz 3 jego odwołana walka jesli dobrze pamiętam

 28. Wróci do pisania wypracowań jaki to z pudziana cykor i kaleka sportów walki.

 29. KSW specializuje się w tandecie sportowej która w naszym kraju jest dla nich najlepszą strategią. Nie wierze w to co mówią i bazelak i ksw ale bez wątpienia doktor zmiażdżyłby tego burasa ps. Dmitry Zablotny też jest ok 😉 uwielbiam fighterów zza wschodniej granicy a on wygląda wyjątkowo pristupnie XD

 30. beka jest z tego, że na youtube pod swoimi filmikami on musi ZAAKCEPTOWAĆ każdy komentarz 🙂

 31. no tak i to jest dowód na to że to ten sam kaliber co pudzian najman saleta i bracia mroczkowie

 32. Taką technikę to ja prezentowałem gdy byłem 20 kg cięższy i ze sportami walki miałem tyle wspólnego co Pudzian z nieużywaniem koksu podczas jego kariery w strongmenach. 😀

 33. 95kg przy wzroście 176. 😛 Dwa słowa – pierdolony grubas. Był ze mnie.

 34. Zrozumiałem że byłeś 20 kg cięższy od Bazelaka… to by było ponad 150kg 🙂 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.