Dwie legendy sportów walki spotkają się w klatce, by stoczyć pojedynek bokserski. Z jednej strony Tomasz Adamek a z drugiej Mamed Khalidov. Obaj zawodnicy wejdą do okrągłej klatki KSW.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek

Redaktorzy typujący Khalidova: Jacek
Redaktorzy typujący Adamka: Michał, Aleksander
REMIS: Jakub

Jakub Madej: Starcie, które jest ogromną zagadką. Wiele osób faworyzuje tu Tomasza Adamka ze względu na swoje doświadczenie w boksie, jednak nie można zapominać, że ostatnią walkę stoczył on w październiku 2018 roku, więc ponad 5 lat temu. To ogromny rozbrat z ringiem, biorąc pod uwagę także wiek „Górala”. Oczywiście wiadomo też, w jakim celu Adamek wraca do ringu, bo o „dudkach” słyszał już chyba każdy. 47-letni pięściarz w tym roku wejdzie do klatki prawdopodobnie trzy razy – w lutym z Mamedem, w maju na gali FAME i ponownie zapewne pod koniec roku znów pod szyldem tej organizacji. Adamek nie może też więc ryzykować żadnej kontuzji i nie sugeruję tu, że będzie to walka pokazowa czy też sparingowa, ale z pewnością nie spodziewajmy się tu wielkich fajerwerków. Khalidov będzie chciał coś udowodnić (że potrafi boksować z pięściarzem), a Adamek ma pewne zadanie „obrony” swojej dyscypliny (oczywiście w cudzysłowie, bo ta rozstrzygnięcie tego starcia nie zmieni nic w karierach zawodników). Nie spodziewam się tu wielkich emocji, chociaż nie zdziwi mnie liczenie jednej i drugiej strony, dla wprowadzenia pewnej atrakcyjności tego starcia. Jeśli miałbym typować zwycięzcę, to wskazałbym Khalidova przez decyzję sędziów, głównie ze względu na aktywność w ostatnich latach czy też arenę walki, którą będzie klatka, a nie ring. Wskażę jednak remis, bo w tym starciu jest wiele niewiadomych, a wydaje mi się, że Khalidov może nieco przeważać w pierwszej połowie starcia, podczas gdy w drugiej doświadczony Adamek może odzyskać kontrolę. Parzysta liczba rund sprzyja w tym starciu możliwości zakończenia jej remisem, więc tak też typuję. Typ: Remis

Michał Tkaczuk: Nie będę ukrywał, że nie jestem fanem tego zestawienia. Oczywiście, są to wielkie postacie w polskich sztukach walki i nikt nie ma prawa ujmować im tego co osiągnęli. Obydwaj mają już jednak swoje lata, a ponadto walka odbywa się w dyscyplinie jednego z zawodników. Szczerze mówiąc, to ze względu bogate doświadczenie i nawyki bokserskie wygrać powinien Adamek przed czasem. Nie zdziwię się jednak jak pojedynek nie będzie zbytnio ekscytujący i zawodnicy będą się wymieniać prostymi ciosami, które nie naruszą rywala. Jest opcja wówczas, że pojedynek potrwa pełen dystans sześciu rund i starcie zakończy się remisem. I tu mam właśnie ten dylemat… Ok, dajmy jednak wygraną Tomasza Adamka przez decyzję sędziów punktowych.

Phil De Fries vs Josh Barnett

(Walka grapplerska w kategorii ciężkiej: (Grappling, zasady submission fightingu)

Redaktorzy typujący De Friesa: Aleksander
Redaktorzy typujący Barnetta: Jacek
REMIS: Michał, Jakub

Jacek Łosak: Phil De Fries jest dużo młodszy i dużo cięższy od Josha Barnetta. Walczy też regularnie i zapewne dysponuje lepszą kondycją. Otwartym pozostaje pytanie o to, czy poradzi sobie z tak bardzo doświadczonym rywalem, który w grapplingu czuje się wyśmienicie? Zastanawiające jest również to, czy Phil bez możliwości zadawania ciosów w parterze, będzie równie groźny jak z nimi. Wiele przemawia za tym, żeby obstawić Anglika, bo to on jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Josh jest jednak urodzonym wojownikiem i wniesie do klatki ogromne doświadczenie z walk na chwyty. Zaryzykuję więc, postawię na niego w tym starciu. Barnett wygra przez poddanie.

Jakub Madej: Pojedynek bardzo ciekawy, jeśli chodzi o nazwiska, jednak prawdopodobnie nie zachwyci, jeśli chodzi o formułę starcia. Phil De Fries będzie prawdopodobnie cięższy od Josha Barnetta o kilkanaście kilogramów, a to może mieć w tym starciu spore znaczenie, bo Brytyjczyk lubi wykorzystywać swoją wagę i przewagę warunków fizycznych w walce. Sam też lubi poddawać, bo aż 14 walk kończył przez poddania. Amerykanin w formule grapplingu jest jednak doświadczonym zawodnikiem i ciekawa będzie kwestia tego, czy będzie w stanie postawić rywalowi opór. W ostatnich walkach Barnett przegrał w dwie minuty z Gordonem Ryanem (2018), zremisował z Gregorem Graciem po czterech minutach (2018) czy poddał Ryrona Graciego (2015). Amerykanin jak najbardziej jest w stanie zaskoczyć i być może nawet wygrać to starcie, co byłoby oczywiście ogromną niespodzianką, jednak spodziewam się tu raczej decyzji po niezbyt ciekawym dla widzów starciu. Typ: Remis

Michał Królik vs Václav Sivák

Walka muay thai w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb): (W oktagonie, w rękawicach do MMA)

Redaktorzy typujący Królika: Aleksander
Redaktorzy typujący Sivaka: Michał, Jakub

Darko Stošić vs Matheus Scheffel

Walka Pride Rules w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb): (Specjalne zasady: pierwsza runda trwa 10 minut, następne dwie po 5 minut. dozwolone łokcie, soccer kicki, stompy i kolana w parterze)

Redaktorzy typujący Stosicia: Michał, Jakub, Aleksander, Jacek
Redaktorzy typujący Scheffela:

Aleksander Rupik: Walka w wadze ciężkiej na zasadach PRIDE, a więc pierwsza runda potrwa aż 10 minut, dozwolone są soccer kicki, stompy, czy chociażby kolana w parterze. Serb Darko Stošić w KSW walczył siedem razy, z czego pięć razy wygrywał przez nokaut. W brutalnym formacie PRIDE z większą ilością narzędzi do dyspozycji w walce będzie tym groźniejszy – zwłaszcza dla oponenta w osobie Matheusa Scheffela, który w swojej karierze na 10 porażek 8 razy przegrywał po nokautach. Jego podbródek może zatem okazać się znacznie zbyt wysłużony w kontakcie z bombami Serba, a biorąc pod uwagę 10-minutową pierwszą rundę, obstawiam zwycięstwo Darko Stošicia przez KO właśnie w rundzie pierwszej.

Rafał Haratyk vs Marcin Wójcik

Redaktorzy typujący Haratyka: Jakub
Redaktorzy typujący Wójcika: Michał, Aleksander, Jacek

Jakub Madej: Obydwaj zawodnicy zanotowali udane wejście do organizacji KSW wygrywając swoje walki przed czasem. Oczywiście, dla Wójcika to już trzecie podejście do najlepszej polskiej organizacji, więc mowa tu o kolejnym wejściu. Mamy tutaj turniej kategorii półciężkiej na innych zasadach, więc zawodnicy będą musieli rozłożyć swoje siły. Obydwaj zawodnicy są wszechstronni, potrafią wygrywać walki przed czasem w różny sposób. Dużo częściej swoje walki kończy przed czasem Wójcik. Haratyk lubi z kolei męczyć swoich rywali zapaśniczo. Biorąc pod uwagę, że mamy tutaj dwie rundy, a w przypadku remisu przechodzi dalej zwycięzca pierwszej odsłony, może mieć to kluczowe znaczenie. Myślę jednak, że Marcin poradzi sobie z próbami obaleń Rafała i wygra przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Dodatkowo uważam, że Wójcik zostanie zwycięzcą turnieju wagi półciężkiej i nowym mistrzem tejże kategorii.

 Kleber Raimundo Silva vs Damian Piwowarczyk

Redaktorzy typujący Klebera: Michał, Jakub, Jacek
Redaktorzy typujący Piwowarczyka: Aleksander

Jacek Łosak: Starcie młodości z doświadczeniem. Chociaż różnica w liczbie stoczonych walk między zawodnikami jest pokaźna, Damian jest zawodnikiem, którego nie można skreślać w tym starciu. Wydaje mi się, że Polak zdecyduje się na mocny atak od pierwszej sekundy walki i będzie chciał poszukać szybkiego skończenia. Ostatecznie jednak obawiam się, że może się to dla niego skończyć tak, jak zakończyła się walka Brazylijczyka z Rafałem Kijańczukiem. Postawię więc na Silvę, który wygra przez nokaut w pierwszej rundzie.

Ivan Erslan vs Bohdan Hnidko

Redaktorzy typujący Erslana: Michał
Redaktorzy typujący Hnidko: Jakub, Aleksander, Jacek

Muslim Tulshaev vs Konrad Rusiński

Walka No Hold Barred w kategorii średniej (do 83,9 kg / 185 lb): (Specjalne zasady: dozwolone łokcie, soccer kicki, stompy i kolana w parterze)

Redaktorzy typujący Tulshaeva:
Redaktorzy typujący Rusińskiego: Michał, Jakub, Aleksander, Jacek

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz

Redaktorzy typujący Kacprzaka: Michał, Jakub, Aleksander, Jacek
Redaktorzy typujący Brysza:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,105 komentarzy 3,197 polubień

Dwie legendy sportów walki spotkają się w klatce, by stoczyć pojedynek bokserski. Z jednej strony Tomasz Adamek a z drugiej Mamed Khalidov. Obaj zawodnicy wejdą do okrągłej klatki KSW.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek

Redaktorzy typujący Khalidova: Jacek
Redaktorzy typujący Adamka: Michał, Aleksander
REMIS: Jakub

Jakub Madej: Starcie, które jest ogromną zagadką. Wiele osób faworyzuje tu Tomasza Adamka ze względu na swoje doświadczenie w boksie, jednak nie można zapominać, że ostatnią walkę stoczył on w październiku 2018 roku, więc ponad 5 lat temu. To ogromny rozbrat z ringiem, biorąc pod uwagę także wiek "Górala". Oczywiście wiadomo też, w jakim celu Adamek wraca do ringu, bo o "dudkach" słyszał już chyba każdy. 47-letni pięściarz w tym roku wejdzie do klatki prawdopodobnie trzy razy - w lutym z Mamedem, w maju na gali FAME i ponownie zapewne pod koniec roku znów pod szyldem tej organizacji. Adamek nie może też więc ryzykować żadnej kontuzji i nie sugeruję tu, że będzie to walka pokazowa czy też sparingowa, ale z pewnością nie spodziewajmy się tu wielkich fajerwerków. Khalidov będzie chciał coś udowodnić (że potrafi boksować z pięściarzem), a Adamek ma pewne zadanie "obrony" swojej dyscypliny (oczywiście w cudzysłowie, bo ta rozstrzygnięcie tego starcia nie zmieni nic w karierach zawodników). Nie spodziewam się tu wielkich emocji, chociaż nie zdziwi mnie liczenie jednej i drugiej strony, dla wprowadzenia pewnej atrakcyjności tego starcia. Jeśli miałbym typować zwycięzcę, to wskazałbym Khalidova przez decyzję sędziów, głównie ze względu na aktywność w ostatnich latach czy też arenę walki, którą będzie klatka, a nie ring. Wskażę jednak remis, bo w tym starciu jest wiele niewiadomych, a wydaje mi się, że Khalidov może nieco przeważać w pierwszej połowie starcia, podczas gdy w drugiej doświadczony Adamek może odzyskać kontrolę. Parzysta liczba rund sprzyja w tym starciu możliwości zakończenia jej remisem, więc tak też typuję. Typ: Remis

Michał Tkaczuk: Nie będę ukrywał, że nie jestem fanem tego zestawienia. Oczywiście, są to wielkie postacie w polskich sztukach walki i nikt nie ma prawa ujmować im tego co osiągnęli. Obydwaj mają już jednak swoje lata, a ponadto walka odbywa się w dyscyplinie jednego z zawodników. Szczerze mówiąc, to ze względu bogate doświadczenie i nawyki bokserskie wygrać powinien Adamek przed czasem. Nie zdziwię się jednak jak pojedynek nie będzie zbytnio ekscytujący i zawodnicy będą się wymieniać prostymi ciosami, które nie naruszą rywala. Jest opcja wówczas, że pojedynek potrwa pełen dystans sześciu rund i starcie zakończy się remisem. I tu mam właśnie ten dylemat... Ok, dajmy jednak wygraną Tomasza Adamka przez decyzję sędziów punktowych.

Phil De Fries vs Josh Barnett

(Walka grapplerska w kategorii ciężkiej: (Grappling, zasady submission fightingu)

Redaktorzy typujący De Friesa: Aleksander
Redaktorzy typujący Barnetta: Jacek
REMIS: Michał, Jakub

Jacek Łosak: Phil De Fries jest dużo młodszy i dużo cięższy od Josha Barnetta. Walczy też regularnie i zapewne dysponuje lepszą kondycją. Otwartym pozostaje pytanie o to, czy poradzi sobie z tak bardzo doświadczonym rywalem, który w grapplingu czuje się wyśmienicie? Zastanawiające jest również to, czy Phil bez możliwości zadawania ciosów w parterze, będzie równie groźny jak z nimi. Wiele przemawia za tym, żeby obstawić Anglika, bo to on jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Josh jest jednak urodzonym wojownikiem i wniesie do klatki ogromne doświadczenie z walk na chwyty. Zaryzykuję więc, postawię na niego w tym starciu. Barnett wygra przez poddanie.

Jakub Madej: Pojedynek bardzo ciekawy, jeśli chodzi o nazwiska, jednak prawdopodobnie nie zachwyci, jeśli chodzi o formułę starcia. Phil De Fries będzie prawdopodobnie cięższy od Josha Barnetta o kilkanaście kilogramów, a to może mieć w tym starciu spore znaczenie, bo Brytyjczyk lubi wykorzystywać swoją wagę i przewagę warunków fizycznych w walce. Sam też lubi poddawać, bo aż 14 walk kończył przez poddania. Amerykanin w formule grapplingu jest jednak doświadczonym zawodnikiem i ciekawa będzie kwestia tego, czy będzie w stanie postawić rywalowi opór. W ostatnich walkach Barnett przegrał w dwie minuty z Gordonem Ryanem (2018), zremisował z Gregorem Graciem po czterech minutach (2018) czy poddał Ryrona Graciego (2015). Amerykanin jak najbardziej jest w stanie zaskoczyć i być może nawet wygrać to starcie, co byłoby oczywiście ogromną niespodzianką, jednak spodziewam się tu raczej decyzji po niezbyt ciekawym dla widzów starciu. Typ: Remis

Michał Królik vs Václav Sivák

Walka muay thai w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb): (W oktagonie, w rękawicach do MMA)

Redaktorzy typujący Królika: Aleksander
Redaktorzy typujący Sivaka: Michał, Jakub

Darko Stošić vs Matheus Scheffel

Walka Pride Rules w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb): (Specjalne zasady: pierwsza runda trwa 10 minut, następne dwie po 5 minut. dozwolone łokcie, soccer kicki, stompy i kolana w parterze)

Redaktorzy typujący Stosicia: Michał, Jakub, Aleksander, Jacek
Redaktorzy typujący Scheffela:

Rafał Haratyk vs Marcin Wójcik

Redaktorzy typujący Haratyka: Jakub
Redaktorzy typujący Wójcika: Michał, Aleksander, Jacek

Jakub Madej: Obydwaj zawodnicy zanotowali udane wejście do organizacji KSW wygrywając swoje walki przed czasem. Oczywiście, dla Wójcika to już trzecie podejście do najlepszej polskiej organizacji, więc mowa tu o kolejnym wejściu. Mamy tutaj turniej kategorii półciężkiej na innych zasadach, więc zawodnicy będą musieli rozłożyć swoje siły. Obydwaj zawodnicy są wszechstronni, potrafią wygrywać walki przed czasem w różny sposób. Dużo częściej swoje walki kończy przed czasem Wójcik. Haratyk lubi z kolei męczyć swoich rywali zapaśniczo. Biorąc pod uwagę, że mamy tutaj dwie rundy, a w przypadku remisu przechodzi dalej zwycięzca pierwszej odsłony, może mieć to kluczowe znaczenie. Myślę jednak, że Marcin poradzi sobie z próbami obaleń Rafała i wygra przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Dodatkowo uważam, że Wójcik zostanie zwycięzcą turnieju wagi półciężkiej i nowym mistrzem tejże kategorii.

Kleber Raimundo Silva vs Damian Piwowarczyk

Redaktorzy typujący Klebera: Michał, Jakub, Jacek
Redaktorzy typujący Piwowarczyka: Aleksander

Jacek Łosak: Starcie młodości z doświadczeniem. Chociaż różnica w liczbie stoczonych walk między zawodnikami jest pokaźna, Damian jest zawodnikiem, którego nie można skreślać w tym starciu. Wydaje mi się, że Polak zdecyduje się na mocny atak od pierwszej sekundy walki i będzie chciał poszukać szybkiego skończenia. Ostatecznie jednak obawiam się, że może się to dla niego skończyć tak, jak zakończyła się walka Brazylijczyka z Rafałem Kijańczukiem. Postawię więc na Silvę, który wygra przez nokaut w pierwszej rundzie.

Ivan Erslan vs Bohdan Hnidko

Redaktorzy typujący Erslana: Michał
Redaktorzy typujący Hnidko: Jakub, Aleksander, Jacek

Muslim Tulshaev vs Konrad Rusiński

Walka No Hold Barred w kategorii średniej (do 83,9 kg / 185 lb): (Specjalne zasady: dozwolone łokcie, soccer kicki, stompy i kolana w parterze)

Redaktorzy typujący Tulshaeva:
Redaktorzy typujący Rusińskiego: Michał, Jakub, Aleksander, Jacek

Piotr Kacprzak vs Adam Brysz

Redaktorzy typujący Kacprzaka: Michał, Jakub, Aleksander, Jacek
Redaktorzy typujący Brysza:

Odpowiedz polub

click to expand...