Mamed Khalidov zdecydował się na walkę w boksie z Tomaszem Adamkiem. Zdaniem Andrzeja Wasilewskiego, znanego promotora bokserskiego, wynik tego pojedynku będzie w dużej mierze zależał od formy Tomasza Adamka, który przez ostatnie kilka lat nie walczył.

W lutym dojdzie do pięściarskiej walki Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Przed zbliżającym się pojedynkiem Andrzej Wasilewski w rozmowie dla Super Expressu przedstawił swoje spojrzenie na tę walkę.

Myślę, że Tomek jest tak doświadczonym zawodnikiem, że jeśli coś jeszcze zostało z dawnego Tomka, to niestety Mamed nie będzie miał żadnych szans. Myśmy Mamed chyba ze dwa, trzy razy na sali mieli, chyba z Mateuszem Masternakiem. To jest inna dyscyplina. Z ogromnym szacunkiem dla Mameda, tak jak Mamed wyglądał z Masternakiem w boksie, tak samo Masternak wyglądałby z Mamedem w MMA, w zapasach. To są inne dyscypliny. Jeżeli więc trochę Tomka Adamka zostało, to Mamed się do niego nie zbliży.

Do walki Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem dojdzie 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic.

Mamed jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2 i pokonał Scotta Askhama.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,005 komentarzy 3,090 polubień

Mamed Khalidov zdecydował się na walkę w boksie z Tomaszem Adamkiem. Zdaniem Andrzeja Wasilewskiego, znanego promotora bokserskiego, wynik tego pojedynku będzie w dużej mierze zależał od formy Tomasza Adamka, który przez ostatnie kilka lat nie walczył. W lutym dojdzie do pięściarskiej walki Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Przed zbliżającym się pojedynkiem Andrzej Wasilewski w rozmowie […]

Odpowiedz polub

click to expand...