W lutym dojdzie do pięściarskiej walki Tomasza Adamka z Mamedem KhalidovemArtur Szpilka, były pięściarz, a dziś zawodnik MMA, stawia w tym starciu na Mameda.

24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającą się konfrontacją Artur Szpilka przedstawił swoje spojrzenie na ten pojedynek. W rozmowie z Andrzejem Kostryą dla Super Expressu powiedział:

Tomasz Adamek jest zawodnikiem, który spędził w boksie wiele lat. Dinozaur, można powiedzieć. Pod każdym względem w ringu powinien być lepszy, ale wychodzi do zawodnika niekonwencjonalnego, zawodnika, po którym nie wiesz czego się spodziewać. Jak wiemy, Mamed w każdej walce pokazuje coś innego. Jest bardzo przebiegły w ringu i trzeba pamiętać, że to będzie klatka. Nie ma narożnika. Jestem bardzo ciekawy i może wiele osób to zaskoczy, ale upatruję faworyta w Mamedzie.

Mamed jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2 i pokonał Scotta Askhama.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,003 komentarzy 3,087 polubień

W lutym dojdzie do pięściarskiej walki Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Artur Szpilka, były pięściarz, a dziś zawodnik MMA, stawia w tym starciu na Mameda. 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic Mamed Khalidov zmierzy się w pięściarskim starciu z Tomaszem Adamkiem. Przed zbliżającą się konfrontacją Artur Szpilka przedstawił swoje spojrzenie na ten pojedynek. W rozmowie z Andrzejem Kostryą […]

Odpowiedz polub

click to expand...