Łukasz Jurkowski, który podczas gali KSW 39: Colosseum pokonał Rameau Thierry’ego Sokoudjou, podpisał kontrakt z organizacją na dwie walki. Wygląda jednak na to, że „Juras” myśli o tym, żeby na dłużej powrócić do zawodowego MMA. W rozmowie, która została opublikowana w dziennikach regionalnych „Polska The Times”, Łukasz powiedział, że ostatecznie wszystko wyjaśni się po drugiej walce.

Zobaczymy po drugiej walce. Ale myślę, że nadal będę to robić. Może nie cztery pojedynki w roku, ale ze dwa razy na rok wyszedłbym do klatki. Bo to fajna zabawa, (śmiech).

W związku z powrotem do walk, „Juras” nie planuje rezygnować ze swojej pracy komentatora.

Zostaję. Mam dużo obowiązków jako komentator i konferansjer. A w KSW będę pewnie komentował co drugą galę.

W rozmowie poruszono również tema związany z zarobkami w świecie mieszanych sztuk walki, a „Juras” opowiedział jak sytuacja wygląda kiedyś, a jak wygląda dziś.

Pieniądze za walki w pionierskich czasach były pewnie symboliczne. W ogóle ich nie było. (śmiech) Pierwsze trzy turnieje w KSW walczyłem za skórzaną torbę, puszkę odżywek i ze dwie koszulki. Chyba dopiero za dziesiąty pojedynek dla KSW wziąłem pieniądze. Trzy tysiące złotych, a czułem się jakbym złapał Pana Boga za nogi. Sześć lat temu też nie było takiej kasy jak obecnie. A czy wierzyłem, że będę mógł żyć z MMA? Pewnie. Rzuciłem studia, żeby trenować dwa razy dziennie. Może nie żyłem z MMA, kiedy byłem czynnym zawodnikiem. Ale przez kolejne lata pracy przy MMA udało mi się fajnie ułożyć życie zawodowe. Teraz wracam do nowych realiów i mogę powiedzieć, że w Polsce można żyć z MMA. Trzeba tylko podpisywać dobre kontrakty. Walczyć, starać się… W mojej kategorii wagowej jest wielu lepszych zawodników. Ale trzeba znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie, trochę poświęcić na realizację celu. I mieć nieco farta.

30 KOMENTARZE

 1. Łukaszu, z całą sympatią, a co z naszym fun'em?

  Jeśłi Twoi przyjaciele radząCi abyś walczył – zmien ich, please…;)

 2. Fun dla niego, dla nas katorga i chęć wkręcenia sobie miksera w oczy. A i oczywiście już na totalnie chuj wbity w wieloletnie deklaracje o tym, że jak kończy, to kończy na sztywno. #JurasMusiszPrzestać

 3. Tuż po KSW39 nie było takich głosów… a teraz co? Słabo zawalczył, nie nadaje się? Wolę jego niż tych parodystów wRaków i innych Trybsonów.

 4. Tuż po KSW39 nie było takich głosów… a teraz co? Słabo zawalczył, nie nadaje się? Wolę jego niż tych parodystów wRaków i innych Trybsonów.

  A co ty chcesz od pana Popka ? Jakbyś oglądał uważnie gale to byś usłyszał że "jest już fajterem". Głównie on tak twierdził, ale jednak takie głosy były.

 5. Niech zawalczy poza KSW z kimś pokroju Adamczyka, Różańskiego czy Bobrowskiego, z dołów rankingu, o kim wiadomo, że nie odda walki. Wiadomo, że tego nie zrobi, bo weryfikacja byłaby dodtkliwa. Będzie zapewne kolejna postać z zagranicy, zapewne też z gwarancją wyższej wypłaty za porażkę niż za wygraną, bo Juras wygrywający to Juras więcej warty dla KSW.

 6. Ciekawe czy kolejny przeciwnik będzie umiał wyprowadzać ciosy.

  Po pierwszym ciosie ktory soko wyprowadzil w 2r ty bys poszedl juz spac takze gosciu przestan pierd…

 7. Niech zawalczy poza KSW z kimś pokroju Adamczyka, Różańskiego czy Bobrowskiego, z dołów rankingu, o kim wiadomo, że nie odda walki. Wiadomo, że tego nie zrobi, bo weryfikacja byłaby dodtkliwa. Będzie zapewne kolejna postać z zagranicy, zapewne też z gwarancją wyższej wypłaty za porażkę niż za wygraną, bo Juras wygrywający to Juras więcej warty dla KSW.

  człowieku jaka weryfikacja,czy ty chcesz mi powiedziec ze te 3lapsy sa lepsi od kamerunczyka…:DC:czy ty sie słyszysz..

 8. człowieku jaka weryfikacja,czy ty chcesz mi powiedziec ze te 3lapsy sa lepsi od kamerunczyka…:DC:czy ty sie słyszysz..

  Tak, są lepsi od Soko.

 9. buahahaha mozna kogos nie lubic ale byc takim ignorantem to ja pierdol..

  Panie Martinie po co taka agresja od rana?

 10. człowieku jaka weryfikacja,czy ty chcesz mi powiedziec ze te 3lapsy sa lepsi od kamerunczyka…:DC:czy ty sie słyszysz..

  Są o niebo lepsi w najważniejszym aspekcie sportów walki, wciąż chcą zwyciężać. Laps to cię zrobił.

 11. Wyczyściłem temat, proszę o zachowanie poziomu wypowiedzi na naszym forum. Każdy ma prawo oceniać walkę Jurasa jak uważa za stosowne, ale zachowajcie przy tym kulturę, proszę, nie róbmy z tego miejsca śmietnika.

  Moje zdanie jest takie, że walka rzeczywiście nie należała do ładnych ale nie brakowało w niej emocji, bo Juras miał ciężkie momenty w których walczył o życie, jakoś je przetrwał a potem wrócił i wygrał walkę. Ten aspekt pojedynku był emocjonujący, ale sama walka nie była najlepsza to prawda. Tylko że, przecież każdy wiedział po ilu latach przerwy Łukasz wracał do sportu, śledziliśmy jego przygotowania dzięki blogom i widać było jak dużo go to kosztuje pracy i zdrowia. Nie wiem jakie mieliście oczekiwania co do powrotu żeby pisać teraz w taki sposób, ja się cieszyłem że pokazał się w klatce w dobrej formie, dojechał do 3 rundy w której jeszcze był w stanie atakować przeciwnika i tyle. Ta walka rządziła się swoimi prawami. A to że @VaeVictis piszesz żeby się sprawdzał w mniejszych organizacjach z mniej znanymi ale głodnymi zwycięstw zawodnikami to jest jakieś kompletne nieporozumienie. Przecież on sam zapracował sobie  na swoją pozycję, wcześniejszą karierą i tym jak działał w mediach przez ostatnie lata, nikt mu nie dał tego co ma więc czemu ma teraz nie korzystać z tego. Sam zresztą mówił że nie ma ambicji walczyć o najwyższe cele, więc wyrzucanie mu że może teraz walczyć i zarabiać na MMA jest wg mnie słabe. Odnośnie wpisów o ustawce naprawdę szkoda to komentować, dostał takie bomby i łokcie od Soko po których nie jeden zawodnik odleciał

 12. Czyli słowo gówno warte? Miał być jednorazowy wyskok, bo Warszawa, bo Narodowy, a teraz chłop snuje plany na tarmoszenie się aż do 40-stki. Jeszcze jakby ta walka to było coś epickiego, a to była zwykła chujówka, do tego Murzyn odpuścił po całości w 3 rundzie…

 13. Wszyscy jesteście Bronsonami, czy co tu się odpierdala? Powiem tak : też uważam, że takie łamanie słowa – zwłaszcza danego jakieś 83 razy – jest bardzo słabe, ale nie oznacza to, że trzeba to teraz 83 razy wypominać. Chyba że ktoś był największym fanem Jurasa, miał cały pokój oklejony jego plakatami, a po ogłoszeniu przez niego emerytury, opuścił flagę Legii do połowy kija od szczoty. Ale wszyscy wiemy, że na całym świecie nie ma ani jednej takiej osoby, więc ile można to jeszcze przeżywać? Wrócił to wrócił, chuj z tym…

 14. Wszyscy jesteście Bronsonami, czy co tu się odpierdala? Powiem tak : też uważam, że takie łamanie słowa – zwłaszcza danego jakieś 83 razy – jest bardzo słabe, ale nie oznacza to, że trzeba to teraz 83 razy wypominać. Chyba że ktoś był największym fanem Jurasa, miał cały pokój oklejony jego plakatami, a po ogłoszeniu przez niego emerytury, opuścił flagę Legii do połowy kija od szczoty. Ale wszyscy wiemy, że na całym świecie nie ma ani jednej takiej osoby, więc ile można to jeszcze przeżywać? Wrócił to wrócił, chuj z tym…

  Uwierz mi, ze można:) o czymś trzeba gadać, a  ze temat sam przyszedł, to i ku radości gawiedzi będzie ciągnięty długo:) Bo jeśli można coś komuś wypominać, to dlaczego nie;)

 15. Bronson zamilknal, Juras zgasil go jak peta

  tak sie prul, blogowal – Juras wygral i cisza

  :mjsmile:

 16. Ciągle te same osoby w tematach o Jurasie i pierdolenie jaki on jest chujowy. Def według mnie wszystko wyjaśnił.

 17. Jakoś średnio podchodzę do dalszych występów Jurasa w klatce. To co pokazał przeciw leciwemu, zmiętolonemu tapczanowi jakim jest Soko obecnie, nie napawa optymizmem. No, ale jeśli tak bardzo chce. K&L na bank chętni.

 18. Lada moment walczy Karolina i Tybura, jest alternatywa dla powrotu Jurasa, występów Popka i Pudziana. Nie warto się spinać niektórymi rzeczami.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.