Tymoteusz Łopaczyk zanotował udany debiut pod szyldem organizacji KSW. Na gali KSW 95, która 7 czerwca odbyła się w Olsztynie, Polak zdominował na pełnym dystansie Briana Hooia.

Szybko środek klatki zajął Brian Hooi, spychając tym samym rywala pod siatkę. Tymoteusz Łopaczyk próbował niskich kopnięć, ale Holender dobrze to bronił. Po chwili jednak dwa udane kopnięcia ze strony Polaka, którymi podciął przeciwnika. Bardzo dobra kombinacja ciosów prostych ze strony Łopaczyka w połowie rundy. Próba sprowadzenia ze strony Polaka w ostatniej minucie, ale Holender dobrze to broni. 

Tak samo rozpoczęła się druga odsłona – Hooi zajął środek klatki, Łopaczyk w kontrze kopał niskimi kopnięciami. Przez cały czas to Holender szedł do przodu i wywierał presję na Polaku. Hooi atakował krótkimi kombinacjami, ale docierały one coraz częściej do przeciwnika. Dobrze pięściami odpowiadał jednak również Łopaczyk. Na dwie minuty przed końcem rundy Polak ruszył po sprowadzenie i zdobył je, po czym zaszedł za plecy rywala. Łopaczyk z tej pozycji obijał Hooia kolejnymi uderzeniami i pracował od czasu do czasu nad duszeniami. Holender zdołał to jednak przetrwać.

Polak szybko przeszedł do parteru w trzeciej odsłonie. Łopaczyk zdobył sprowadzenie i pod siatką kontynuował obijanie rywala z góry. Przez cały czas debiutujący w KSW zawodnik kontrolował przebieg starcia i nie dawał przeciwnikowi szans na odzyskanie kontroli. 

Brian Hooi (MMA 19-11-0) ostatnią walkę stoczył w maju 2023 roku na KSW 82, gdzie jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Andrzejem Grzebykiem. Wcześniej Holender wygrywał pod szyldem KSW z Michałem Pietrzakem i Jivko Stoimenovem, przegrywał natomiast z Arturem Szczepaniakiem.

Tymoteusz Łopaczyk (MMA 12-3-0) zadebiutował w organizacji KSW. Poprzednie lata 28-latek spędził w takich organizacjach, jak FEN, AFN, Babilon MMA czy Strife. W swojej karierze Łopaczyk wygrywał między innymi z Markiem Jakimowiczem i Allissonem Barbosą, przegrywał natomiast z Piotrem Wawrzyniakiem i Ismailem Naurdievem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,718 komentarzy 74,117 polubień

Klasycznie oszust wygrywa.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,405 komentarzy 36,431 polubień

Chuja wierzę w te cało minięcie wagi przez zdrowie. Dociążanie było celem od początku

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of KML
KML

Legacy FC
Bantamweight

1,885 komentarzy 3,209 polubień

Ciekawy jestem czy po tym przestrzeleniu wagi dadzą go do rankingu. Teoretycznie pokonał zawodnika z TOP5, ale nagradzanie takich zachowań nie do końca fair. Tulshaev niby też nie zrobił 77, ale tam był catchweight w którym obaj zawodnicy mieli równe szanse i zastępstwo było chyba tydzień przed.

Odpowiedz polub