Adrian Bartosiński nie daje dużych szans Salahdine’owi Parnasse’owi w ich walce. Docenia jednak to, co Francuz potrafi robić w klatce i go nie lekceważy.

16 grudnia w Gliwicach podczas gali XTB KSW 89 Salahdine Parnasse spróbuje odebrać mistrzowski tytuł Adrianowi Bartosińskiemu. Przed zbliżającą się walką Adrian Bartosiński powiedział w programie Oktagon Live, że daje Francuzowi 20 procent szans na wygraną.

Te 20 procent dla Parnasse’a wynika z jego atutów. Jest bardzo inteligentnym zawodnikiem, szybkim. Nie lekceważę go, bo sądzę, że będzie wyzwaniem. Jest bardzo miękki w zapasach. Podoba mi się to. Bardzo lubię oglądać jego zapasy, bo jest w tym właśnie taki miękki. Nie używa siły, tzn. wie kiedy użyć siły, kiedy wejść w timing. Może siłowo będę przełamywał jego zapasy, ale wiem, że na początku może być w zapasach niebezpieczny.

Adrian powiedział również, że nie obawia się sytuacji, w której Francuz chciałby na nim wywierać presję.

Podejrzewam, że na wymianie z nas dwóch raczej ustoję ja, więc jeśli będzie chciał wywierać na mnie presję, to będzie musiał się bić. A myślę, że nie będzie chciał tego robić.

Adrian Bartosiński pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Do tej pory stoczył trzynaście pojedynków i jedenaście z nich wygrał przed czasem. „Bartos” w okrągłej klatce znokautował Lionela Padillę, Michała Michalskiego i Krystiana Kaszubowskiego, a w ostatniej walce, do której doszło na gali KSW 81, rozbił przed czasem Artura Szczepaniaka. Wcześniej Adrian wygrał też przez poddanie z Andrzejem Grzebykiem.

Salahine Parnasse wywalczył tytuł wagi piórkowej w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pobił Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy tytuł. W czerwcu tego roku miał zmierzyć się z w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką na gali XTB KSW Colosseum 2 Ziółkowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Dziś Parnasse dzierży więc dwa pełnoprawne tytułu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Legacy FC
Welterweight

2,015 komentarzy 4,339 polubień
Avatar of PanMac
PanMac

PRIDE FC
Welterweight

6,662 komentarzy 19,019 polubień

Saladyn ładnie dojebal na tej budowie. Natural, praca fizyczna, wieczorem 3 kebaby żeby uzupełnić kalorie, do tego piwo i szisza. Gotowy na UFC.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,692 komentarzy 49,300 polubień

Parnasse ma taką kląte że najpierw wchodzą cycki a później dopiero Salahadin

Odpowiedz polub

Avatar of GigaKozak33
GigaKozak33

WSOF
Middleweight

3,301 komentarzy 6,123 polubień

Myślałem że Saladyn niższy a ma prawie 180 cm. Prawie :mamed:

Odpowiedz polub