Podczas grudniowej gali KSW dojdzie do walki Adriana Bartosińskiego z Salahdine’em Parnasse’em. Marian Ziółkowski jest zdania, że w tym pojedynku Bartosiński powinien być górą.

16 grudnia w Gliwicach podczas gali XTB KSW 89 Salahdine Parnasse spróbuje odebrać mistrzowski tytuł Adrianowi Bartosińskiemu. Przed zbliżającą się walką Marian Ziółkowski, były mistrz wagi lekkiej, w rozmowie dla KSW przedstawił swoje spojrzenie na to zestawienie.

Ta różnica kategorii wagowej jest jednak diametralna. Wydaje mi się, że Parnasse pomimo swojego talentu nie będzie w stanie tego zniwelować. Zobaczymy. To jest piękno MMA. Tutaj jeden cios potrafi wszystko zmienić, ale matematyka i logika jest najważniejsza, a logika mi podpowiada, że Bartos będzie zwycięzcą.

Adrian Bartosiński pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Do tej pory stoczył trzynaście pojedynków i jedenaście z nich wygrał przed czasem. „Bartos” w okrągłej klatce znokautował Lionela Padillę, Michała Michalskiego i Krystiana Kaszubowskiego, a w ostatniej walce, do której doszło na gali KSW 81, rozbił przed czasem Artura Szczepaniaka. Wcześniej Adrian wygrał też przez poddanie z Andrzejem Grzebykiem.

Salahine Parnasse wywalczył tytuł wagi piórkowej w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pobił Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy tytuł. W czerwcu tego roku miał zmierzyć się z w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką na gali XTB KSW Colosseum 2 Ziółkowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Dziś Parnasse dzierży więc dwa pełnoprawne tytułu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,909 komentarzy 2,934 polubień

Podczas grudniowej gali KSW dojdzie do walki Adriana Bartosińskiego z Salahdine’em Parnasse’em. Marian Ziółkowski jest zdania, że w tym pojedynku Bartosiński powinien być górą. 16 grudnia w Gliwicach podczas gali XTB KSW 89 Salahdine Parnasse spróbuje odebrać mistrzowski tytuł Adrianowi Bartosińskiemu. Przed zbliżającą się walką Marian Ziółkowski, były mistrz wagi lekkiej, w rozmowie dla KSW […]

Odpowiedz polub

click to expand...