ksw 72 czerwinska luzar smajic

Emilia Czerwińska dopisała do swojego rekordu drugie zwycięstwo w MMA. Polka pokonała Sarę Luzar Smajić przez jednogłośną decyzję na gali KSW 72 w Kielcach.

Początek pojedynku był spokojny w wykonaniu obu pań. Polka chętnie korzystała z kopnięć na wykroczną nogę rywalki. Sara wyprowadzała kombinacje bokserskie, spychając przy tym Emilię w kierunku siatki. Zawodniczki toczyły techniczną walkę w stójce, nie ryzykując otwartych wymian. Chorwatka wywierała coraz większą presję, ale Czerwińska aktywnie pracowała po nogach, poruszając się ciągle w swoją prawą stronę. W ostatniej minucie rundy Czerwińska posłała przeciwniczkę na deski po mocnym uderzeniu. Sędzia był blisko przerwania, ale dał szansę Sarze na powrót do siebie. Polka zawahała się i nie poszła od razu za ciosem, przez co Luzar Smajić zdołała wytrwać do końca odsłony.

Luzar Smajić przeszła do ataku na początku drugiej rundy. Chorwatka napierała do przodu, starając się zamykać Czerwińską pod siatką. Emilia utrzymywała bezpieczny dystans i kontrowała rywalkę pojedynczymi akcjami. W połowie rundy Luzar Smajić ruszyła po obalenie. Polka na moment wylądowała na macie, ale po krótkiej walce na chwyty to Czerwińska zajęła górną pozycję. Polka kontrolowała sytuację w parterze, pewnie podkreślając swoją przewagę w drugiej rundzie starcia.

Chorwatka agresywnie rozpoczęła trzecią odsłonę. Po kilku ciosach zanurkowała po obalenie i przeniosła akcję na matę. Czerwińska wymusiła pasywność i sędzia podniósł zawodniczki do stójki. W tej płaszczyźnie Emilia wypracowała sobie przewagę. Sara starała się wywierać presję, ale nie była w stanie już odmienić losów tego pojedynku. Po trzech rundach sędziowie punktowi jednogłośnie orzekli o zwycięstwie Emilii Czerwińskiej.

56,7 kg: Emilia Czerwińska pok. Sarę Luzar Smajić przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-28, 29-28)