Już dzisiaj gala KSW 71, podczas której kibice zobaczą dziewięć pojedynków. W najważniejszym z nich dojdzie do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego kategorii lekkiej przez Mariana Ziółkowskiego, który zmierzy się z Sebastianem Rajewskim. Sprawdźcie, ja kto wydarzenie typuje redakcja MMARocks.pl.

Pojedynek o mistrzostwo KSW w kategorii lekkiej
70,3 kg: Marian Ziółkowski (MMA 24-8-1) vs Sebastian Rajewski (MMA 12-6-0)

Redaktorzy typujący Ziółkowskiego: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Jakub, Michał, Rafał
Redaktorzy typujący Rajewskiego:

Krzysztof Kordys: Marian Ziółkowski jest największym faworytem bukmachera przed zbliżającą się galą i ja zgadzam się z tą decyzją. „Golden Boy” wszedł na naprawdę wysoki poziom, po odejściu Mateusza Gamrota, Marian zaczął rządzić w kategorii lekkiej KSW. Najpierw zdobył pas po znokautowaniu Szymańskiego, a następnie pewnie bronił tytułu w pojedynkach z Kazieczką i Mańkowskim. Tym razem w roli pretendenta znajdzie się Sebastian Rajewski, który jest ciekawym zawodnikiem, a jego popisy w klatce ogląda się z dużą przyjemnością. Obaj są świetnie wyszkoleni w stójce, dlatego spodziewam się, że Ziółkowski i Rajewski mogą zaprezentować kibicom interesujące widowisko w tej właśnie płaszczyźnie. Wyżej stawiam oczywiście umiejętności Ziółkowskiego, który dodatkowo będzie dysponował dużą przewagą zasięgu, która ułatwi mu toczenie wymian z Sebastianem. Jeśli walka trafi do parteru, to także z inicjatywy obecnego mistrza, który równie dobrze na macie może rozwiązać tę walkę na swoją korzyść. Typuję, że Ziółkowski obroni pas mistrzowski po raz trzeci i być może pokusi się o skończenie przed czasem. Typ: Marian Ziółkowski przez TKO, runda 3

Michał Tkaczuk: W walce wieczoru gali KSW 71 zobaczymy starcie o złoto dywizji lekkiej. Marian po dołączeniu do organizacji KSW przegrywał jedynie z topowymi zawodnikami, a w ostatnich walkach wyglądał naprawdę dobrze. W pojedynku z Rajewskim będzie dużym faworytem. Sebastian na mistrzowską szansę zapracował trzema zwycięstwami z rzędu. Co do starcia to Marian jest zawodnikiem dużo bardziej wszechstronnym niż Rajewski, a ponadto ma lepsze warunki fizyczne. Ziółkowski ponadto jest dobrze przygotowany kondycyjnie. Dodatkowo garda zawodnika z Poznania nie zawsze jest do końca szczelna, co pokazała walka z Filipem Pejiciem. Nie widzę w tym pojedynku za bardzo szans Sebastiana na zwycięstwo i moim zdaniem Marian pewnie obroni tytuł, wygrywając z Poznaniakiem przez TKO w 3 rundzie.

120,2 kg: Marcin Różalski vs Errol Zimmerman

Redaktorzy typujący Różalskiego: Jakub
Redaktorzy typujący Zimmermana: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Michał, Rafał

Jacek Łosak: Ani jeden, ani drugi nie byli w ostatnich latach przesadnie aktywnymi zawodnikami. Trudno więc przewidzieć, w jakiej formie panowie pojawią się w klatce. Marcin ma już 43 lata i jak sam mówi, w ostatnim czasie borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ostatecznie ta walka jest dla mnie ruletką, więc postawię na młodszego Zimmermana, który wygra pojedynek na punkty.

70,3 kg: Borys Mańkowski (MMA 22-9-1) vs Daniel Torres (MMA 13-5-0)

Redaktorzy typujący Mańkowskiego: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Jakub, Michał, Rafał
Redaktorzy typujący Torresa:

Michał Tkaczuk: Ciekawie zapowiadające się starcie dwóch byłych mistrzów polskiej organizacji. Obydwóm na pewno nie zabraknie serca do walki. Torres w swoim ósmym występie dla KSW zadebiutuje w wadze lekkiej. I tu właśnie dostrzegam sporą przewagę Borysa Mańkowskiego, który jak na wagę do 70 kilogramów jest dość dużym zawodnikiem, w związku z czym powinien mieć on przewagę siły fizycznej nad Brazylijczykiem. Polak jest dodatkowo lepszy w parterze, więc będzie próbował sprowadzeń. Szansę Torresa upatruje przez rozbijanie w stójce Mańkowskiego i punktowanie u sędziów. Nie widzę bowiem scenariusza w którym to Brazylijczyk nokautuje Borysa. Moim zdaniem Mańkowski spokojnie wygra ten pojedynek przez decyzję sędziów punktowych. Torres również jest twardym zawodnikiem, w związku z czym o jego skończenie będzie ciężko.

Rafał Grabosz: W Toruniu dojdzie do arcyciekawej batalii w limicie kategorii lekkiej między byłymi mistrzami KSW. Dla Borysa Mańkowskiego będzie to szansa na odbicie się po przegranej z Marianem Ziółkowskim. Natomiast Daniel Torres wróci do okrągłej klatki polskiej organizacji po kwietniowym zwycięstwie na wydarzeniu EMC 9. Ci zawodnicy są gwarantem sportowej jakości oraz wielkich emocji. W stójce prezentują wyrównany poziom, ale w mojej opinii reprezentant klubu Czerwony Smok ma większe umiejętności w aspekcie grapplingowym od swojego rywala – zapewne będzie dążył do sprowadzenia walki na matę i kontroli w parterze. Na jego korzyść powinna być także siła fizyczna. Sądzę, iż „Diabeł Tasmański” zdominuje zapaśniczo „Tucanao” i w konsekwencji go wypunktuje, bo o skończenie przed czasem może być naprawdę trudno, biorąc pod uwagę wytrzymałość 28–latka.

105,0 kg: Artur Szpilka (MMA 0-0-0) vs Siergiej Radczenko (MMA 2-1-0)

Redaktorzy typujący Szpilkę: Bartłomiej, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Radczenkę: Krzysztof, Michał, Rafał

Jacek Łosak: Obserwując Artura Szpilkę można dojść do wniosku, że przechodząc do MMA nabrał nowego wiatru w żagle. Radczenko ma już jednak za sobą dwie walki w MMA i wydaje mi się, że w starciu z Arturem może skorzystać z wachlarza możliwości, jaki daje ta dyscyplina sportu. Przed nadchodzącą walką zaskakuje jednak dużo różnica kilogramów między zawodnikami. Prawie 10 kilogramów na rzecz Artura może sprawić, że ostatecznie Ukrainiec nie da rady obalić i starcie rozstrzygnie się w stójce. Postawię na nokaut w pierwszej rundzie w wykonaniu Polaka.

Jakub Madej: Zaraz po ogłoszeniu tego starcia typowałem z miejsca Radczenkę. Z czasem jednak zaczęło wszystko się zmieniać i aktualnie postawiłbym na Szpilkę. Przede wszystkim przygotowania Ukraińca stoją pod znakiem zapytania – głównie za sprawą tego, co dzieje się w jego kraju, a sam zawodnik był zaangażowany we wszelakie akcje na terenie swojego kraju. Po drugie różnica w wadze. 10 kilogramów to w tym przypadku naprawdę sporo, a w starciu dwóch bokserów jest to kluczowe, bo tutaj nikt nie zastanawia się nad tym, kto pierwszy zaatakuje kombinacjami, tylko kto pierwszy ruszy po obalenie. Mam wrażenie, że będzie to „Szpila”. Chcący zamazać nieudane występy Izu Ugonoha może sam postanowi sięgnąć po broń, którą zawodnik ten został pokonany? Jeśli Szpilka już w pierwszych sekundach ruszy po obalenie to zaskoczy wszystkich, a prawdopodobnie również Radczenkę. Jeśli pojedynek przeniesie się do parteru to wygra po prostu ten, który będzie z góry. Taki zakładam scenariusz i nie zdziwię się, jeśli Artur Szpilka zwycięży już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut.

70,3 kg: Roman Szymański (MMA 15-6-0) vs Valeriu Mircea (MMA 26-7-1)

Redaktorzy typujący Szymańskiego: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Michał
Redaktorzy typujący Mirceę: Jakub, Rafał

Krzysztof Kordys: Mircea jest bardzo ciekawym transferem do KSW i nie jest łatwo od razu wskazać faworyta w tym pojedynku. Valeriu ma za sobą występy w Bellatorze i jest byłym mistrzem wagi piórkowej mołdawskiej organizacji Eagles FC, gdzie był również pretendentem do tytułu kategorii lekkiej. Polak dwukrotnie nie wykorzystał szansy na zdobycie pasa KSW, ale obecnie jest po dwóch zwycięstwach z rzędu i kolejna wygrana znacząco przybliży go do starcia mistrzowskiego z triumfatorem walki wieczoru KSW 71. Szymański i Mircea są wszechstronnymi zawodnikami, którzy potrafią bić się w każdej płaszczyźnie, dlatego zakładam, że możemy tutaj zobaczyć prawdziwy popis przekrojowego MMA. Polak dysponuje dobrą kondycją, szybkością, jest sprawnym stójkowiczem i zapaśnikiem. Mołdawianin będzie jednak jednym z cięższych przeciwników w jego karierze. Nieco bardziej skłaniam się w kierunku scenariusza, w którym to Roman zdoła wypracować wystarczającą przewagę, by ostatecznie triumfować na kartach punktowych. Typ: Roman Szymański przez jednogłośną decyzję

61,2 kg: Jakub Wikłacz (MMA 12-3-1) vs Bruno Santos (MMA 10-3-0)

Redaktorzy typujący Wikłacza: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Jakub, Michał, Rafał
Redaktorzy typujący Santosa:

Jakub Madej: Bez wątpienia jedno z najtrudniejszych wyzwań w karierze Wikłacza. Ostatnia wygrana z Antunem Racicem pokazała, na jakim poziomie jest parter 25-latka i mimo wcześniejszej, bardzo długiej serii Chorwata z walkami zakończonymi decyzjami sędziów, ten zdołał go poddać w niecałe dwie minuty. Wikłacz ma wszystko, żeby pokonać Brazylijczyka. Nie zdziwi mnie, jeśli Polak będzie chciał dać sygnał Przybyszowi i poddać Santosa szybciej, niż zrobił to mistrz wagi koguciej. Szykuje się bardzo ciekawa walka, najprawdopodobniej w parterze i typuję tu wygraną Jakuba Wikłacza, który w następnym występie spróbuje odebrać tytuł Przybyszowi.

Rafał Grabosz: „Gdy spotyka się dwóch grapplerów, to walka zazwyczaj toczy się w stójce” – to powiedzenie może się sprawdzić w przypadku zestawienia Jakuba Wikłacza z Bruno Santosem. Obaj słyną z wybitnych umiejętności parterowych, ale chyba tym razem będą musieli uciec się do wymian kopnięć oraz uderzeń. „Masa”, którego z batalii mistrzowskiej wyeliminowały problemy zdrowotne, zamierza ostatecznie dowieść, że zasługuje na miano pierwszego pretendenta. Uważam, że Polak w sobotę odniesie sukces i na pełnym dystansie rozprawi się z niebezpiecznym Brazylijczykiem, choć będzie musiał zachować wzmożoną czujność. Potencjalne zwycięstwo otworzy mu drogę do trylogii z aktualnym czempionem, Sebastianem Przybyszem.

120,2 kg: Filip Stawowy (MMA 9-2-0) vs Michal Martinek (MMA 9-3-0)

Redaktorzy typujący Stawowego: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek
Redaktorzy typujący Martinka: Jakub, Michał, Rafał

70,3 kg: Donovan Desmae (MMA 15-7-0) vs Artur Sowiński (MMA 22-13-0)

Redaktorzy typujący Desmaego: Bartłomiej, Jacek, Jakub, Michał, Rafał
Redaktorzy typujący Sowińskiego: Krzysztof

93,0 kg: Marc Doussis (MMA 7-1-0) vs Przemysław Dzwoniarek (MMA 3-1-0)

Redaktorzy typujący Doussisa: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Jakub, Rafał
Redaktorzy typujący Dzwoniarka: Michał

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

B.I.G Makumba

WSOF
Light Heavyweight

3,365 komentarzy 4,301 polubień
bokserek

BAMMA
Flyweight

737 komentarzy 1,418 polubień

Nikt nie typuje Torresa? Odważne typy widzę Panowie:penn:

Odpowiedz polub

tucznik

Brutaal
Featherweight

488 komentarzy 1,191 polubień

Te typowania stawiające na nokaut Szpilki na Radczence w pierwszej rundzie to naprawdę niezły żart. Redaktorzy nie widzieli ich pierwszej walki w boksie? Nie pamiętają, kto tam dwa razy szorował dechy?

Nie wiedzą, że Szpilka nie dość, że nie ma odporności, to jeszcze nie ma ciosu?

Odpowiedz 2 polubień

Siwy25_1

EFC Africa
Lightweight

2,830 komentarzy 6,753 polubień

Róbcie screeny, bo ewidentnie ktoś tu ładnie odleciał z typami, a później płacz że cohones hejters :beczka:

Odpowiedz 1 Like

bokserek

BAMMA
Flyweight

737 komentarzy 1,418 polubień

Ponawiam pytanie.... Serio? nikt nie typuje Torresa?:cool:

Odpowiedz 1 Like

Siedem

UFC
Bantamweight

8,113 komentarzy 8,953 polubień

Redaktorzy typujący Mańkowskiego: Bartłomiej, Krzysztof, Jacek, Jakub, Michał, Rafał
Redaktorzy typujący Torresa:

:penn:

Żeby z Marianem tak nie wyszło :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Jjb

Jungle Fight
Featherweight

249 komentarzy 273 polubień

Te typowania stawiające na nokaut Szpilki na Radczence w pierwszej rundzie to naprawdę niezły żart. Redaktorzy nie widzieli ich pierwszej walki w boksie? Nie pamiętają, kto tam dwa razy szorował dechy?

Nie wiedzą, że Szpilka nie dość, że nie ma odporności, to jeszcze nie ma ciosu?

Jtcnw szpila jest gitem

Odpowiedz polub

bokserek

BAMMA
Flyweight

737 komentarzy 1,418 polubień

Pojechaliście z typami i to nie pierwszy raz. Może skoro dajecie typy redakcyjne, to może by dawać kupony? Choćby za drobne

Odpowiedz polub

tucznik

Brutaal
Featherweight

488 komentarzy 1,191 polubień

Jtcnw szpila jest gitem

No, niestety pomyliłem się, przyznaje się. Choć walki nie widziałem. Teraz ten wirus z boksu przeniósł się do mma. Czekają nas tysiące wywiadów z tym typem, a KRS dostanie małą kroplówkę.

Odpowiedz polub