Anita Bekus (MMA 6-2-0) w bardzo dobry sposób rozpracowała Robertę Zocco (MMA 3-4-0) na gali KSW 70 w Łodzi. Polka wygrała jednogłośną decyzją sędziów. Wszyscy trzej sędziowie punktowali starcie 30-27.

Błyskawicznie Zocco zaczęła od ciosów prostych i sierpowych, którymi starała się zaskoczyć rywalkę. Bekus szybko musiała uspokoić to, co wydarzyło się w stójce. Po blisko minucie walka przeniosła się do klinczu pod siatką, gdzie raz jedna, a raz druga znajdowała się w pozycji dominującej. Po kolejnej minucie Anita Bekus zdobyła udane sprowadzenie i rozpoczęła kontrolę starcia z góry. Walka na moment wróciła do stójki, jednak tam również Polka rozdawała karty i ze spokojem prowadziła kolejne sekundy. W ostatniej minucie starcie znowu zeszło do parteru, a tam Bekus zza pleców pracowała początkowo nad duszeniem, a po chwili przeszła do zadawania ciosów, czym zaznaczyła swoją przewagę w tej rundzie.

Ekspresowo w drugiej odsłonie Bekus zaczęła skracać dystans i doprowadzać do klinczu. Tam pracowała bardzo dobrze – przez cały czas dociskała rywalkę do siatki, a od czasu do czasu decydowała się na zrywanie uchwytu i atakowanie ciosami i łokciami. Na twarzy Zocco pojawiła się już krew, co było efektem celnych uderzeń ze strony Polki. Włoszka starała się atakować zaskakującymi akcjami, próbowała nawet uderzeń z wyskoku, jednak nic z tego nie doszło do celu. Z czasem Anita Bekus zaczęła swobodniej czuć się w stójce, gdzie punktowała swoją przeciwniczkę.

Początek trzeciej rundy to stójka, jednak Anita Bekus bardzo dobrze pracowała na nogach punktując rywalkę i nie dochodziło do żadnych akcji, które mogłyby jej zagrozić. Roberta Zocco coraz częściej starała się przechodzić do ofensywy z kolejnymi ciosami – momentami trafiały one w głowę Bekus, jednak Polka cały czas szła do przodu i żadne uderzenia nie robiły na niej wrażenia.

Bekus wygrała drugą walkę pod szyldem organizacji KSW. Polka w poprzednim starciu jednogłośnie na punkty pokonała Magdalenę Sormovą.

Dla Zocco był to nieudany debiut w KSW. Wcześniej zawodniczka z Włoch pokonała między innymi Anastasię Kulinich, przegrała natomiast z Karoliną Wójcik.