ksw 69 pawlak kęsik

Paweł Pawlak odniósł zwycięstwo na gali KSW 69 w Warszawie. W starciu dwóch czołowych zawodników wagi średniej „Plastinho” pokonał Cezarego Kęsika przez niejednogłośną decyzję.

Zawodnicy wymienili po kilka niskich kopnięć na początku starcia. Obaj korzystali niemal wyłącznie z technik nożnych. Pawlak i Kęsik zajęli centralną część klatki, gdzie wyprowadzali pojedyncze uderzenia. Cezaremu udało się trafić Pawlaka, dzięki czemu ruszył agresywniej do ataku. Kęsik docisnął Pawła do siatki, gdzie szukał miejsca na kolejne ciosy. Pawlak skontrował, przewrócił rywala i był blisko wpięcia za plecy, ale ostatecznie spadł i stracił pozycję. Kęsik kontynuował dociskanie Pawła do siatki. Na minutę przed końcem rundy akcja wrócił do pełnego dystansu. Pawlak trafił obrotówką na wątrobę, po czym podkręcił tempo ofensywy. W ostatnich sekundach rundy Kęsik zanotował udane sprowadzenie.

Paweł Pawlak szukał uderzenia na wątrobę w drugiej odsłonie. „Plastinho” czuł się coraz pewniej w stójce i wyprowadzał więcej uderzeń. Kęsik aktywnie pracował na nogach dookoła klatki, ale to Paweł był zawodnikiem wywierającym presję. W końcu Cezary zdecydował się przejąć inicjatywę i ruszyć do przodu. Kęsik kilkukrotnie zagonił rywala w kierunki siatki, co najczęściej kończyło się krótkim klinczem. Pawlak zaczął lepiej, jednak w drugiej fazie tej rundy to Cezary częściej dochodził do głosu.

„Plastinho” był zawodnikiem szybszym, również na początku trzeciej rundy to z jego strony padało więcej celnych uderzeń. Cezary napierał do przodu i spychał Pawła w kierunku siatki. Zawodnicy przeszli do klinczu, który zakończył się obaleniem w wykonaniu Pawlaka. Paweł kontrolował Kęsika w parterze i regularnie atakował uderzeniami z górnej pozycji. Pawlak zdecydowanie przeważał, ale na jego głowie pojawiło się mocno krwawiące rozcięcie po jednym z ciosów Kęsika. Sędziowie punktowi byli niejednogłośni w swoim werdykcie. Ostatecznie po trzech rundach zaciętego boju w górę powędrowała ręka Pawła Pawlaka.

83,9 kg: Paweł Pawlak pok. Cezarego Kęsika przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Pełne wyniki gali KSW 69

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of mateusz19191010
mateusz19191010

UFC
Featherweight

8,422 komentarzy 7,716 polubień

Pawlak cały czas mocny w Polsce, mocna wymęczająca walka.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of bokserek
bokserek

Maximum FC
Middleweight

1,648 komentarzy 3,716 polubień

Jak sobie przypomniałem o tym, że KSW leci to już była końcówka walki. Nie wiem jak reszta walki ale końcówka była ciekawa

Odpowiedz 1 Like

m
miszaa

ONE FC
Heavyweight

2,579 komentarzy 5,201 polubień

Jedna z tych walk ttej gali, co mi sie podobała. Zreszta kibicuje Pawlakowi, bo w walkach nie odpuszcza.

Odpowiedz polub