daniel rutkowski

Daniel Rutkowski, który niedługo zawalczy o pas mistrzowski KSW, wywodzi się z zapasów, w których rywalizował przez wiele lat.

Daniel Rutkowski walczy w zawodowym MMA od roku 2015. Wcześniej rywalizował na matach zapaśniczych i właśnie tam odnosił swoje pierwsze sukcesy sportowe. Co jednak ciekawe, dopiero w MMA przestał narzucać sobie na barki presję związaną z kolejnymi walkami. W rozmowie dla KSW powiedział:

Presję zostawiłem w zapasach. Tam miałem wielkie marzenia i ambicje. To wszystko zostawiłem na macie zapaśniczej. Teraz jestem innym zawodnikiem. Generalnie jestem osobą wesołą, lubię pożartować i tak też postrzegali mnie koledzy z zapasów. Byłem zawsze uśmiechnięty, a wychodząc do walki na macie pojawiało się pełne spięcie i koncentracja. Zmieniałem się w zupełnie inną osobę. Myślę, że to wszystko zostawiłem w zapasach, a teraz jestem prawdziwym sobą, na luzie, z uśmiechem i odrobiną szaleństwa. Wychodzę i robię robotę. Nie stresuję się i nie spinam, bo każdego dnia trenuję i daję z siebie wszystko, a potem przenoszę to do klatki. To jest moja praca. MMA wpasowało się w mój charakter i świetnie się ze mną połączyło.

Daniel Rutkowski to były czempion organizacji FEN i Babilon MMA, których mistrzowskie pasy posiadał w tym samym czasie. 32-latek z Radomia w okrągłej klatce zadebiutował na gali KSW 64 efektownie nokautując Filipa Pejicia.

Teraz Daniel stanie do boju mistrzowskiego, który odbędzie się 19 marca. Pojedynek o mistrzowski pas kategorii piórkowej, w którym Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Rutkowskim będzie główną atrakcją gali KSW 68 w Radomiu.

Salahdine Parnasse w ostatnim występie zrewanżował się Danielowi Torresowi za przegraną z początku 2021 roku, pokonując go przez decyzję sędziów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,874 komentarzy 21,429 polubień
Avatar of Loker
Loker

BAMMA
Bantamweight

769 komentarzy 1,524 polubień

Presji nie ma żadnej, bo wygrać to może tylko Salahdine.

Odpowiedz polub