Robert Ruchała dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. 23 października na gali KSW 64 Ruchała pokonał Patryka Kaczmarczyka przez jednogłośną decyzję, zadając mu tym samym pierwszą porażkę w karierze.

 

Robert i Patryk na początku starcia wymienili wiele kopnięć na nogę oraz korpus. Po niecałej minucie walki w stójce akcja przeniosła się do parteru. Ruchała wylądował na górze, zajął półgardę. Kaczmarczyk dwukrotnie wstawał przy siatce, ale Robert cały czas kontrolował jego plecy. Ruchała sprowadził Patryka na matę po raz trzeci. Ruchała utrzymywał rywala na ziemi, spokojnie zachowując pozycję i regularnie zadając uderzenia. Patryk podniósł się, ale po chwili znów wylądował na ziemi. Robert zaszedł Patrykowi za plecy, skąd rozpoczął pracę nad duszeniem. Kaczmarczyk wrócił na nogi, cały czas mając rywala na plecach. Pierwsza odsłona minęła zdecydowania pod dyktando Ruchały.

Kaczmarczyk agresywnie rozpoczął drugą rundę tego pojedynku. Patryk napierał do przodu, atakując Roberta w stójce. Zawodnicy przeszli do klinczu, ale żaden z nich nie wypracował obalenia i akcja powróciła na środek klatki. W końcu Robert przechwycił nogę przeciwnika i obalił. Ruchał wylądował w zamkniętej gardzie Patryka. Na półtorej minuty przed końcem rundy Kaczmarczykowi udało się uciec do stójki, ale błyskawicznie został przyciśnięty przez Roberta do siatki. Po rozerwaniu uchwytu Kaczmarczyk zaatakował wysokim kopnięciem. Patryk ruszył do ataku w ostatnich sekundach odsłony, ale Ruchała skutecznie unikał większości uderzeń.

Ruchała zaatakował kopnięciem na głowę, ale Kaczmarczyk przechwycił nogę i sprowadził. Robert szybko wstał i zawodnicy kontynuowali potyczkę w stójce. Patryk zdecydował się na przejście do klinczu pod siatką. Ruchała i Kaczmarczyk po chwili powrócili do wymian w dystansie. Kaczmarczyk wywierał presję, był aktywniejszym zawodnikiem. Robert w końcu przykleił się do rywala i docisnął go do siatki. Kaczmarczyk wybronił próbę sprowadzenia i dalej napierał do przodu w stójce. Walka zakończyła się w zwarciu zainicjowanym przez Ruchałę. Po trzech rundach sędziowie jednogłośnie zdecydowali o triumfie Roberta Ruchały.

65.8 kg: Robert Ruchała pok. Patryka Kaczmarczyka przez jednogłośną decyzję

Pełne wyniki gali KSW 64

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

14 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

respect

UFC
Light Heavyweight

14,843 komentarzy 67,297 polubień

Robercik na luzie. Kaczmarczyk tak się śmiał z teorii, że Ruchała porobi go zapasniczo a rzeczywistość zweryfikowała. Treningi z Gamerem zrobiły swoje

Odpowiedz 4 polubień

szczurza_warga

BAMMA
Middleweight

955 komentarzy 4,136 polubień

ta satysfakcja z porażki kaczmarczyka, znów czuję się jak w podstawówce :antonio:

Odpowiedz 8 polubień

Słaby

Maximum FC
Lightweight

1,521 komentarzy 4,423 polubień

To niech go Gamer jeszcze douczy, jak dążyć do zakończenia walki w parterze, bo trochę wyglądało tak, jakby chciał ciał wygrać przez "przeleżenie".

Odpowiedz 2 polubień

Desperados

Brutaal
Heavyweight

631 komentarzy 2,297 polubień
DawidPNT

Shark Fights
Middleweight

1,253 komentarzy 1,674 polubień
Djuk94

Shark Fights
Heavyweight

1,356 komentarzy 1,288 polubień

Czas zmienić klub, ostatnio z tego przegrał Kutyła, a teraz Odzimkowski i Kaczmarczyk. Kaczmarczyk tkwiąc w tym klubie nie poprawi swoich umiejętności zapaśniczo-parterowych moim zdaniem.

Odpowiedz polub

5jointow

Legacy FC
Welterweight

2,006 komentarzy 8,001 polubień

No i super :gospeldance:
Chuj z tym że Ruchała wygrał, ważne że Kaczmarczyk przegrał :muttley:
Coś mówił po walce że nie wie czemu przegrał, mam nadzieję że mu trenerzy wyjaśnią.
Nie lubie go ale jest młody i wydaje mi się że ma potencjał i ambicje, mam nadzieję że wiąże przyszłość z UFC a nie krs1. Może przegrał ale jestem go sobie w stanie wyobrazić w ufc w przyszłości a takiego Ruchały już nie.

Odpowiedz polub

LeeBuLee

UFC
Flyweight

7,951 komentarzy 6,315 polubień

Brawo Ruchała! :applause:

Odpowiedz 2 polubień

GypsyKing

Maximum FC
Super Heavyweight

1,799 komentarzy 4,595 polubień

Brawo Robert! :antonio:

Odpowiedz 2 polubień

PaulPGR

UFC
Middleweight

10,039 komentarzy 38,226 polubień

Czas zmienić klub, ostatnio z tego przegrał Kutyła, a teraz Odzimkowski i Kaczmarczyk. Kaczmarczyk tkwiąc w tym klubie nie poprawi swoich umiejętności zapaśniczo-parterowych moim zdaniem.

A najlepsze, że ostatnio na którejś gali było pierdolololo jakie to RKT wyrasta na najlepszy klub i ich zawodnicy są tak świetni, że nie przegrywają.

Odpowiedz polub

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight

16,419 komentarzy 18,931 polubień

Dobry wystep Roberta, ale ta otoczka wokol wyglada jak by KSW kreowalo swoich wlasnych Muranskuch. Ciekaw jestem wrazen Szymona Koleckiego odnosnie tej formy promocji :)

Odpowiedz polub

Shajs

UFC
Middleweight

12,479 komentarzy 18,615 polubień

Gratulacje Robert, takich ludzi nam trzeba.

Odpowiedz polub

Siwy25_1

UFC
Welterweight

9,899 komentarzy 49,657 polubień

Mówiłem, że go Robercik zgwałci.
Jak można jechać po bałkańskim zaciągu to Ruchała się krs udał i jeszcze będą z niego ludzie.

Odpowiedz polub

ninja

UFC
Light Heavyweight

15,026 komentarzy 30,997 polubień

dzięki Robert, że utarłeś nosa pajacyka

Odpowiedz polub