roman szymański ksw

Roman Szymański zanotował świetny występ na gali KSW 61 w Ergo Arenie. Polak zwyciężył przez jednogłośną decyzję po widowiskowym boju z Donovanem Desmae.

Roman Szymański skrócił dystans, zaatakował kombinacją i ruszył po obalenie. Belg wybronił tę próbę, a następnie przycisnął Romana do siatki. Szymański rozerwał uchwyt, po czym akcja powróciła na środek klatki. Zawodnicy od pierwszych sekund walczyli na wysokich obrotach. Szymański nieustannie wywierał presję, a z obu stron padało wiele uderzeń. Belg zaatakował wysokim kopnięciem, po którym Szymański przeniósł akcję do parteru. Desmae szybko się podniósł i walka toczyła się dalej w stójce. Roman zdecydował się na przejście do klinczu, w którym zawodnicy nie spędzili jednak dużo czasu. Polak cały czas napierał do przodu i starał się zamykać rywala pod siatką.

Ze strony Szymańskiego padało więcej ciosów, Polak był bardzo aktywny w stójce. Desmae zwolnił tempo, ale wciąż wyprowadzał groźne ataki. Roman upadł po próbie wysokiego kopnięcia i przyjął kilka uderzeń na ziemi od rywala. Po powrocie do stójki Szymański szybko zanotował udane sprowadzenie. Szymański znalazł się w pozycji bocznej, skąd mógł kontynuować rozbijanie Donovana. W ostatniej minucie rundy Polak stracił boczną i wylądował w zamkniętej gardzie Desmae.

Polak kontynuował ofensywę od pierwszych sekund ostatniej odsłony tego widowiskowego boju. Roman zaatakował serią ciosów, po której zanurkował po skuteczne obalenie. Szymański utrzymywał i rozbijał swojego rywala w parterze. Desmae przez moment zagroził dźwignią na nogę, ale nie udało mu się wykończyć tej próby poddania. Szymański nie oddał inicjatywy aż do gongu kończącego pojedynek. Po jednogłośnej decyzji sędziów w górę powędrowała ręka świetnie dysponowanego Romana Szymańskiego.

70,3 kg: Roman Szymański pok. Donovana Desmae przez jednogłośną decyzję

Pełne wyniki gali KSW 61

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

De_Nekst_Best

Brutaal
Super Heavyweight

698 komentarzy 1,386 polubień

Całkiem fajna walka ale Roman niestety pewnego poziomu nie przeskoczy. Jest dosyć schematyczny, brakuje mu mocnego ciosu czy siły fizycznej w tej kategorii wagowej więc pasa raczej nigdy nie zdobędzie.

Odpowiedz polub