KSW 60 karta walk, rozpiska

KSW 60 karta walk

Już w najbliższy weekend gala KSW 60. Wydarzenie to będzie obfitować w sportowe oraz świetne walki, z których aż dwie będą o pas. W walce wieczoru Phil de Fries o mistrzostwo wagi ciężkiej, zmierzy się z Tomaszem Narkunem. W wadze lekkiej o najwyższe trofeum Marian Ziółkowski podejmować będzie Macieja Kazieczko.

To jednak nie wszystkie atrakcje gali KSW 60. W pozostałych starciach zobaczymy również młodą generację perspektywicznych zawodników, takich jak: Michał Sobiech, Patryk Kaczmarczyk, Kacper Koziorzębski, Jakub Wikłacz, Patryk Surdyn. Wraca również weteran Krzysztof Klaczek, Aleksandar Ilić, a swoje pierwsze kroki w czystym MMA stawiać będą Izu Ugonoh oraz Marek Samociuk.

KSW 60 karta walk

Walka o pas kategorii ciężkiej | KSW Heavyweight Championship Bout

120,2 kg/265 lb: Phil de Fries (19-6, 3 KO, 12 Sub) vs Tomasz Narkun (18-3, 3 KO, 14 Sub)

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Marian Ziółkowski (22-8-1, 6 KO, 12 Sub) vs Maciej Kazieczko (7-1, 4 KO)
120,2 kg/265 lb: Izu Ugonoh (1-0, 1 KO) vs Marek Samociuk (2-1)
65,8 kg/145 lb: Michał Sobiech 4-0 (3 KO) vs Patryk Kaczmarczyk (6-0, 1 KO, 2 Sub)
83,9 kg/185 lb: Aleksandar Ilić (12-4, 8 KO, 2 Sub) vs Adrian Dudek (5-1, 4 KO, 1 Sub)
65,8 kg/145 lb: Krzysztof Klaczek (12-6, 3 KO, 4 Sub) vs Vojto Barborik (12-1, 1 KO, 9 Sub)
52,2 kg / 115 lb: Aleksandra Rola (3-1, 1 KO) vs Karolina Wójcik (7-2, 2 KO)
80 kg/176 lb: Kacper Koziorzębski (7-3, 4 KO) vs Ion Surdu (10-3, 7 KO, 1 Sub)
61,2 kg/135 lb: Jakub Wikłacz (10-3-1, 8 Sub) vs Patryk Surdyn (5-1, 1 KO, 2 Sub)

KSW 60 walka: Phil de Fries vs Tomasz Narkun

Tomasz Narkun to najdłużej panujący mistrz KSW. „Żyrafa” siedzi na tronie kategorii półciężkiej od października 2015 roku. Od tamtej pory wygrał 7 pojedynków, w tym dwukrotnie z legendarnym Mamedem Khalidovem. Jedyną porażkę Polakowi zadał aktualny czempion dywizji ciężkiej Phil de Fries i właśnie w sobotę nastąpi wielki rewanż.

Phil de Fries i Tomasz Narkun spotkali się po raz pierwszy na gali KSW 47 w marcu 2019 roku. W najważniejszym pojedynku tego wydarzenia fani zobaczyli pięć rund z licznymi zwrotami akcji. Od tego czasu Anglik zwyciężał dwukrotnie. Najpierw z Luisem Henrique a później z Michałem Kitą, którego znokautował w drugiej rundzie.

KSW 60 walka: Marian Ziółkowski vs Maciej Kazieczko

Do starcia Mariana Ziółkowskiego i Macieja Kazieczki miało dojść już na gali KSW 54, ale wypadnięcie z walki mistrzowskiej Shamila Musaeva spowodowało roszady w karcie walk i ostatecznie to Ziółkowski spotkał się z Mateuszem Gamrotem, a reprezentant Ankosu MMA podjął Karlo Caputa. Od tamtej pory „Golden Boy” stanął do kolejnego pojedynku. Na gali KSW 57 pokonał przez nokaut Romana Szymańskiego i sięgnął po pas kategorii lekkiej. Teraz upragnioną szansę zdobycia tytułu otrzymał w końcu Kazieczko. Dla Mariana będzie to pierwsza obrona tytułu, a dla Macieja pierwsza walka o pas w karierze.

KSW 60 walka: Izu Ugonoh vs Marek Samociuk

Izu Ugonoh na gali KSW 60 po raz drugi wejdzie do klatki KSW. Reprezentant WCA Fight Team założył małe rękawice po raz pierwszy na KSW 54, gdzie pokonał przez nokaut techniczny w pierwszej odsłonie Quentina Domingosa. Teraz Polak nigeryjskiego pochodzenia zmierzy się ze zwycięzcą pierwszego turnieju walk na gołe pięści WOTORE Markiem Samociukiem. Marek ma nieco większe doświadczenie w MMA – wcześniej bił się na galach TFL, a ostatnio zwyciężył z Tomaszem Janiszewskim na EFM Show. Samociuk to bardzo twardy zawodnik z dobrymi zapasami oraz grapplingiem.

KSW 60 walka: Michał Sobiech vs Patryk Kaczmarczyk

Michał Sobiech dał się poznać szerokiej publiczności w programie „Tylko Jeden”. 26-latek po wygranej w emocjonującym starciu z Karolem Weslingiem musiał pożegnać się z reality show ze względu na złamanie kości nosa. Przed występami na antenach Polsatu zawodnik z Tychów wygrał dwa pojedynki przed czasem. Patryk Kaczmarczyk przebojem wdarł się na usta fanów i ekspertów w minionym roku. 22-latek zwyciężył cztery pojedynki na galach Babilon MMA oraz Armia Fight Night i sięgnął po tytuł mistrzowski tej drugiej organizacji. Reprezentant RKT Radom zwieńczył fenomenalny rok statuetką Heraklesa w kategorii „Odkrycie roku”, a następnie podpisał kontrakt z KSW. Podopieczny trenera Giermana Anfinogienowa trzy ostatnie starcia kończył przed czasem i jest uznawany za jeden z największych talentów młodego pokolenia w Polsce.

KSW 60 walka: Aleksandar Ilić vs Adrian Dudek

Aleksandar Ilić już po raz czwarty wejdzie do klatki KSW i jak do tej pory podejmował wyłącznie najtrudniejsze wyzwania w swojej dywizji. Serb wpisał się na zawsze w pamięć polskich kibiców, kiedy to na KSW 47 znokautował faworyzowanego Damiana Janikowskiego jednym z najbardziej widowiskowych kopnięć w historii KSW. W kolejnym bojach „Joker” spotkał się z wówczas niepokonanym Cezarym Kęsikiem oraz Michałem Materlą i musiał uznać wyższość rywali, choć w pierwszej rundzie starcia z Berserkerem posłał go na deski i był bliski wygranej. Ilić ma na koncie 10 zwycięstw przed czasem, z czego osiem przez nokaut.

O Adrianie Dudku zrobiło się głośno w polskim świecie MMA, kiedy to w grudniu 2020 roku na gali MMAsters League 2 popisał się jednym z najszybszych nokautów w historii rodzimej sceny sportów walki. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała znokautował serią ciosów już w 7. sekundzie pojedynku Daniela Brunclíka. W całej karierze Polak wygrał pięć z sześciu starć i wszystkie kończył przed czasem. Czterech rywali padało na deski już w pierwszej odsłonie walki.

Stream PPV – KSW 60

Oglądaj galę KSW 60 na żywo 24 kwietnia w Cyfrowym Polsacie oraz sieciach kablowych, a także na KSWTV.com i Ipla.tv.

Więcej o transmisji z gali KSW 60 w osobnym artykule: KSW 60 – kiedy, jak oglądać, data, walki, stream

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,643 komentarzy 25,615 polubień

Przydałby się rozkład jazdy na ten weekend, bo jest gęsto z galami.

Cyrk Kawulski może chyba poczekać do poniedziałku.

Odpowiedz polub

Avatar of yonigga
yonigga

Weed Master

18,122 komentarzy 32,832 polubień

Przydałby się rozkład jazdy na ten weekend, bo jest gęsto z galami.

Cyrk Kawulski może chyba poczekać do poniedziałku.

lap

Odpowiedz 2 polubień