bombardier Serigne Ousmane Dia

Serigne Ousmane Dia, niedoszły rywal Mariusza Pudzianowskiego, nagrał krótkie oświadczenie podsumowujące sytuację, do której doszło przy okazji gali KSW 59. W dniu gali KSW 59 „Bombardier”, który miał zawalczyć z Mariuszem Pudzianowskim doznał ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i trafił do szpitala.

Ostatecznie sprawa nie zakończyła się operacją. Zabieg ma być wykonany we Francji, o czym powiedział sam Dia w oświadczeniu, które zostało opublikowane w serwisie Wirtualnej Polski.

Przede wszystkim przepraszam kibiców i KSW. Ostatnie dwa miesiące to były treningi i przygotowania do walki. Polscy dziennikarze byli w Senegalu i widzieli przygotowania, widzieli moje chęć. Nad ranem w dniu walki poczułem bóle brzucha, które okazały się ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego. To wszystko się okazało w szpitalu. Lekarze mi powiedzieli, że nie będę zdolny do walki – praktycznie mogę powiedzieć, że był to zakaz. Dzisiaj wylatuję do Francji, gdzie poddam się zbiegowi. Jeszcze raz przepraszam wszystkich, KSW i publiczność. Mam dużą nadzieję, że jednak dojdzie do walki z „Pudzianem”.

Zaraz po tym jak Dia wypadł z walki z Pudzianowskim organizacja KSW przygotowała zastępstwo. Do klatki z Mariuszem wszedł debiutujący w MMA Nikola Milanović i przegrał pojedynek w pierwszej rundzie.

Szefowie KSW zapowiedzieli, że liczą, iż do walki Mariusza Pudzianowskiego z „Bombardierem” dojdzie w przyszłości. Na razie jednak nie wiadomo kiedy faktycznie taka walka mogłaby się odbyć.

Popularny „Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są właśnie senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie – w 2002 oraz 2014 – został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”.

W MMA Dia stoczył do tej pory dwie walki i w obu to jego ręka została uniesiona w geście zwycięstwa. Po raz pierwszy wszedł do klatki dopiero w roku 2018 podczas gali w Szwajcarii. Drugą walkę na zasadach MMA Senegalczyk stoczył w lutym 2020 roku w Anglii

6 KOMENTARZE

 1. [quote]Popularny „Bombardier”[/quote] Tak zajebiście popularny, że nikt przed tym KSW o nim nie słyszał oprócz jego kolegów z piaskownicy.

 2. Jak ostre zapalenie wyrostka może nie być od razu do operacji? Nie jestem lekarzem, ale przy ostrym zapaleniu wyrostka, to chwila moment, zapalenie otrzewnej i zapasy z aniołkami. Jak kolo mógł zostać z czymś takim wypisany ze szpitala żeby sobie polecieć z tym na luzie do Francji?
  Takie coś nie trąci gównem?
  @gienek ?

 3. Pelno literowek, jakby b52 sam pisal po polsku..
  Ostre zapalenie i nie operuja od razu tylko jeszcze kraj i szpital sobie wybiera?

 4. A tego, kto za ten szpital zapłacił, to już nikt nie podał……

 5. To mozna sobie ot tak poleciec do innego kraju operowac zapalenie wyrostka?

 6. Śmiali się u mnie w robocie,że koleś wjebał trzy gołąbki,krupniok piwem popił i go rozjebało na amen dziękuję dobranoc po walce

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.