bombardier Serigne Ousmane Dia

Walka Mariusza Pudzianowskiego z Serigne Ousmane Dią odbędzie w kategorii superciężkiej. Tuż przed starciem Senegalczyk zdradził ile będzie ważył wchodząc do klatki.

W walce wieczoru gali KSW 59 dojdzie do prawdziwego starcia gigantów. Mariusz Pudzianowski zmierzy się w nim z królem zapasów z Senegalu, Serigne Ousmane Dią.

Niedawno Mariusz poinformował fanów, że waży 122 kilogramy. Wynik ten wydaje się być jednak dość mały w porównaniu z wagą Senegalczyka.

Serigne Ousmane Dia w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl zdradził ile waży i ile chce wnieść do klatki KSW.

Obecnie ważę 145 kilogramów i z taką wagą chcę wejść do klatki w sobotę. Natomiast w senegalskich zapasach można ważyć nawet 160 kilogramów.

Popularny „Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są właśnie senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie – w 2002 oraz 2014 – został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”.

W MMA Dia stoczył do tej pory dwie walki i w obu to jego ręka została uniesiona w geście zwycięstwa. Po raz pierwszy wszedł do klatki dopiero w roku 2018 podczas gali w Szwajcarii. Drugą walkę na zasadach MMA Senegalczyk stoczył w lutym 2020 roku w Anglii

Gala KSW 59, podczas której dojdzie do starcia „Pudziana” z „Bombardierem” odbędzie się już 20 marca.

4 KOMENTARZE

  1. Nie wierzę, że koleś w ten sposób uderza. Te senegalskie zapasy też nie są jakieś łatwe. A jeśli zaciągnie Pudziana pod siatkę i tam spróbuje brudnego boksu? Z taką różnicą w wadze i we wzroście?
    Przecież to jest tylko Pudzian i czasami ma głupie pomysły w czasie walki

  2. Ja Bombelmanowi daje jakies 10% szans. W stojce nie bedzie grozny, podejzewam ze o BJJ to w Senegalu nie slyszeli. Facet ma tylko zapasy. Moim zdaniem Mario go skonczy max w 2r. Zapewne go najpierw okulawi swoimi mocarnymi lowkickami, a potem ubije jak kotleta na glebie.

  3. Jak B52 trafi Mariuszka swoją tłusta łapa, to Mario zacznie robić pompki na czas bo będzie myślał że jest na zawodach strongman

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.