Serigne Ousmane Dia bombardier

Serigne Ousmane Dia, znany na całym świecie jako „Bombardier”, dotarł właśnie do Polski, gdzie zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.

Podczas nadchodzącej gali KSW 59 dojdzie do prawdziwego pojedynku gigantów. 120-kilowy Mariusz Pudzianowski zmierzy się w nim ze 140-kilogramowym Serigne Ousmane Dią, zapaśnikiem z Senagalu.

Dla popularnego „Bombardiera” będzie to debiut w klatce KSW i jednocześnie trzecia walka w MMA.

Senegalczyk właśnie dotarł do Polski, a organizacja KSW udostępniła nagranie z momentu, w którym zawodnik pojawił się na lotnisku.

Do walki „Bombardiera” z Mariuszem Pudzianowskim dojdzie już 20 marca, podczas gali KSW 59.

„Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie – w 2002 oraz 2014 – został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”. W 2018 roku Senegalczyk postanowił przenieść się do świata MMA i jak do tej pory jest niepokonany. Nazywany również przez fanów „B52″ zawodnik oba stoczone pojedynki wygrał przez nokauty, a łącznie potrzebował na to jedynie 2 minut i 11 sekund. Senegalczyk zwyciężył z innym topowym zapaśnikiem Amadou Papisem „Rocky Balboa” Konezem oraz czołowym brytyjskim mistrzem walk na gołe pięści, Danem Podmore’em.

Mariusz Pudzianowski wraca do klatki po najdłuższej przerwie w karierze. Pięciokrotny zdobywca tytuły „Najsilniejszego człowieka na ziemi” miał pojawić się na gali KSW 53 w marcu zeszłego roku, ale kontuzja wyeliminowała go z tego wydarzenia. „Pudzian” wystąpi na KSW 59 po tym, jak na pierwszej chorwackiej gali KSW odprawił ciosami w drugiej rundzie Erko Juna. Mieszkaniec Białej Rawskiej do tej pory pięciokrotnie walczył na galach KSW w Łodzi, z czego trzykrotnie w najważniejszych starciach wieczoru i trzykrotnie cieszył się z wygranej.

3 KOMENTARZE

  1. Ło Panie, njus roku!!!! Bombardier idzie z walizami na Okęciu. Siok!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.