ksw 56 owczarz haba

Justyna Haba udanie zadebiutowała w organizacji KSW! Znana z występów w Rizin oraz FFF zawodniczka pokonała Karolinę Owczarz przez jednogłośną decyzję na gali KSW 56 w Łodzi.

Karolina Owczarz zadała dwa kopnięcia na korpus, a Justyna Haba napierała do przodu i starała się zamknąć rywalkę pod siatką. Haba atakowała zamaszystymi sierpowymi, co Karolina skutecznie kontrowała lewym prostym. Owczarz ruszyła po obalenie, przechwyciła obie nogi Justyny i rozpoczęła walkę na chwyty. Justyna zdołała się wyswobodzić spod siatki, po czym wróciła do wywierania presji w stójce. Karolina stopowała agresywną przeciwniczkę ciosami prostymi. Haba ciągle koncentrowała się na obszernym prawym, wyprowadzanym z dużą siłą. Owczarz zanotowała kolejną nieudaną próbę sprowadzenia. W ostatnich sekundach rundy Justyna podkręciła tempo, spychając Karolinę do głębszej defensywy.

Haba ofensywnie rozpoczęła drugą odsłonę, Karolina poślizgnęła się i wylądowała na macie. Justyna wskoczyła do gardy, Owczarz szybko zaatakowała próbą balachy. Justyna długo walczyła o przetrwanie, ale w końcu udało jej się wyciągnąć rękę z zagrożenia. Zawodniczki wróciły do stójki. Haba ruszyła do przodu z kolejnymi uderzeniami, tym razem Owczarz dobrze wyczuła rywalkę i zaliczyła sprowadzenie. Justyna zaatakowała kopnięciem w parterze. Po krótkiej przerwie ponownie oglądaliśmy akcję w stójce. Owczarz obaliła po raz drugi i znalazła się w gardzie Justyny, która aktywnie atakowała uderzeniami z dołu do samego końca drugiej odsłony.

Justyna Haba starała się kontynuować swoją taktykę w stójce, ale znów wylądowała na plecach po obaleniu ze strony Karoliny. Haba szukała drogi do duszenia trójkątnego, jednak nie udało jej się zapiąć techniki kończącej. W połowie rundy sędzia podniósł zawodniczki do stójki z powodu braku aktywności. Owczarz wyglądała na bardziej zmęczoną od swojej przeciwniczki, zawodniczka z Łodzi była regularnie zamykana przy siatce przez Justynę. Karolina ruszyła po sprowadzenie, Haba wybroniła się i zadała kilka uderzeń na głowę rywalki. Haba zaatakowała niskim kopnięciem, po którym Owczarz zanotowała udane obalenie. Zawodniczka z Łodzi pozostała w gardzie Haby do końca pojedynku. Po trzech rundach walki sędziowie punktowi jednogłośnie orzekli o zwycięstwie Justyny Haby.

Pełne wyniki gali KSW 56

49 KOMENTARZE

 1. Juras się nie zna na MMA. Fajne ujęcie było w drugiej rundzie – wyglądało jakby Haba włożyła rękę Karolinie w tyłek aż za łokieć.

 2. Walek w chuj. Karola to wygrala. Obalen nie pkt w tym cyrku?

  Punktują. Punktują też stójkę i aktywność w parterze. W stójce Haba była lepsza, a w parterze Owczarz lała beton.

 3. Jeżeli ktoś chce napisać, że to była fajna walka to niech stąd po prostu grzecznie wyjdzie. Zero techniki, ale to kompletnie zero techniki. Niewiele więcej kondycji, szybkości i siły. Przecież defensywa w tej walce, w jakiejkolwiek płaszczyźnie nie istniała. Bokserka przyjmuje każdy cios na maskę, ta druga daje się sprowadzać przy każdej okazji z zupełnie nie przygotowanych prób. Ciosy wolniejsze od myśli Tomka Narkuna. No ciężko się to ogląda. Może dla laika to jest widowiskowe bo coś tam się ciągle dzieje, ale jak na trzecią od góry walkę w największej organizacji w galaktyce to słabo.

 4. Punktują. Punktują też stójkę i aktywność w parterze. W stójce Haba była lepsza, a w parterze Owczarz lała beton.

  Haba cepowala taka to jej stojka. A Karola obalala jak chciala i tak 2 rundy wygladaly.

 5. Haba cepowala taka to jej stojka. A Karola obalala jak chciala i tak 2 rundy wygladaly.

  Cepowała i trafiała. A Karola obalała i była bita z dołu przez Habę.

 6. Jeżeli ktoś chce napisać, że to była fajna walka to niech stąd po prostu grzecznie wyjdzie. Zero techniki, ale to kompletnie zero techniki. Niewiele więcej kondycji, szybkości i siły. Przecież defensywa w tej walce, w jakiejkolwiek płaszczyźnie nie istniała. Bokserka przyjmuje każdy cios na maskę, ta druga daje się sprowadzać przy każdej okazji z zupełnie nie przygotowanych prób. Ciosy wolniejsze od myśli Tomka Narkuna. No ciężko się to ogląda. Może dla laika to jest widowiskowe bo coś tam się ciągle dzieje, ale jak na trzecią od góry walkę w największej organizacji w galaktyce to słabo.

  Bez przesady bo były fajne akcje.

  Te sierpy prawe i obrotówka. Jak Wanderlei Silva rzucał cepami to się ludzie podniecali.

 7. Fajnie Kawul podsumował tę walkę, dając do zrumienienia, że leżenie na przeciwniku dla samego leżenia nie powinno być punktowane na plus. Tak właśnie walczyła Karola.

 8. Bez przesady bo były fajne akcje.

  Te sierpy prawe i obrotówka. Jak Wanderlei Silva rzucał cepami to się ludzie podniecali.

  Bo Silva tymi cepami przynajmniej sadzał na dupie rywali. I to było kilkanaście lat temu, sport się rozwija kolego. A tu bokserka, ze „slick boxing” przyjmuje każdy cios. Proszę Cię. Lubię bardzo Karolinę, serio (postawiłem na Justynę na kuponie), ale kobiece mma na tym poziomie, jak dla mnie jest nie do oglądania. Niestety, ja tego nie kupuję.

 9. Owczarz może i obalała bez problemu ale gówno z tego wynikało.Typowe lay'n'pray a jeszcze obrywała z dołu.Wynik nie powinien być zaskoczeniem dla nikogo.

  Poziom niestety bliższy FAME MMA niż profesjonalnej federacji.

 10. Nie wiem po co oni się tak upierają przy tych walkach kobiet? Każdy widzi, że to amatorski poziom, że niewiele potrafią. Organizatorzy cynicznie wykorzystują to, że są waleczne i tłuką się bez składu.

 11. Marian Kmita chwile po ogłoszeniu werdyktu :razz:łacz:  :razz:łacz:  :razz:łacz:

  I bardzo dobrze! Trzy lata na to czekałem!

 12. Justynko nie słuchaj tych prawiczków! Kibicowałem, wierzyłem, stawiałem pieniądze! Cieszę się! Przyszła mistrzyni i gwiazda KSW!!!  :heart:

 13. Walek w chuj. Karola to wygrala. Obalen nie pkt w tym cyrku?

  Tylko jak jest kontrola w parterze po obaleniu. U Karoliny jakoś słabo ta kontrola wyglądała …

 14. Jeżeli ktoś chce napisać, że to była fajna walka to niech stąd po prostu grzecznie wyjdzie. Zero techniki, ale to kompletnie zero techniki. Niewiele więcej kondycji, szybkości i siły. Przecież defensywa w tej walce, w jakiejkolwiek płaszczyźnie nie istniała. Bokserka przyjmuje każdy cios na maskę, ta druga daje się sprowadzać przy każdej okazji z zupełnie nie przygotowanych prób. Ciosy wolniejsze od myśli Tomka Narkuna. No ciężko się to ogląda. Może dla laika to jest widowiskowe bo coś tam się ciągle dzieje, ale jak na trzecią od góry walkę w największej organizacji w galaktyce to słabo.

  Naprawdę mało kobiet umie walczyć, od a do z tak aby dało sie to oglądać.

  Tyle tylko, że tu siłę u Haby widziałem- fakt stójka, praca nóg i obrona obaleń wyglądały słabo, ale już obrona przed dwignią bardzo dobra i ogólnie walka z pleców.

  Karolina lewy prosty, nie wdawanie sie w bojke, realizacja obaleń.

  Justyna lepsza, Karolina mądrzejsza w tej walce.

  Justyna powinna znaleźć kogoś kto będzie w stanie ja ułożyć stójkowo i zapaśniczo, co nie będzię łatwe. Choć to co ma i tak pozwoli jej pokonać jeszcze kilka zawodniczek dobranych przez ksw, przy okazji trochę zarobić.

  Cieszy na pewno werdykt, gdyby poszło w drugą stronę nie można by mieć pretensji, ale dokładnie w ta stronę powinno iść mma samo obalenie punktować, ale prace z dołu również.

  Podobnie było ze Mamedem, tyle co nawsadzał z dołu Scottowi to…

 15. Justynko nie słuchaj tych prawiczków! Kibicowałem, wierzyłem, stawiałem pieniądze! Cieszę się! Przyszła mistrzyni i gwiazda KSW!!!  :heart:

  W końcu ktoś normalny!!

 16. No i Haba zarżnęła im owcę znoszącą złote jaja 😀 Werdykt prawidłowy, nie ma co jakoś mocniej punktować obaleń z których nic nie wynika (a jeżeli już wynika, to wyłapywanie łokci na maskę, z dołu od rywalki)

 17. Dla mnie walka roku 2020, wspaniałe i pełne emocji widowisko. Dziś raz jeszcze obejrzę to niesamowite starcie.

 18. Karolina oczywiście twierdzi, ze wygrala… Stawialem na Habe wiedzialem, ze ją zweryfikuje. Co do werdyktu moim zdaniem sluszny. Nie pamietam dokladnie, ale jesli sie nie myle to twarze obu Pań po walce same wskazywaly zwyciezce

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.